Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto má strach z Islamu nie je xenofóbny, ale pri zmysloch (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ty ale dobre mútiš vodu . Človek, ktorý vyhlási, že nebude rešpektovať zákony krajiny v ktorej býva (jedno z akého dôvodu) je ...tvoj výmysel . Čo tu píšeš za nezmysly ? To je čistá demagógia . Aj Slota išiel na tankoch do Budapešti, ale keď prišlo na lámanie chleba, tak išiel domov vytriezvieť . O tom stále píšem - štát má prostriedky na vynútenie dodržiavanie práva a môže ich použiť. Skús v Nemecku neuposlúchnuť výzvu policajta... tak netrep !
Kandeláber
Vymeniť šéfa polície ? * Kam sa bojí ísť polícia ? Čo trepeš ? Nie je to náhodou o korupcii ? Žeby Špičky dostali peniaze, výhodná dohoda - (skupina sa obmedzí na určitú oblasť) tak nekonajú . Veď 150 ozbrojených vycvičených mužov vyčistí každé miesto . Hlavne v civilnej časti mesta . Lebo ak sú v štáte miesta, kde sa bojí ísť polícia, tak ten štát skončil , chápeš ? 150 mužov a vyčistia každé miesto . * Mám pocit, že Európa proste skončila . *** Čo s Luníkom ?! U nás máš miesta, kam súdny človek nepôjde a čo ? Keď je naozaj zle, tak nabehnú kukláči urobia čo treba, prinesú koho treba .
Kandeláber
To sú len tvoje vlhké sny. 150 "ozbrojených vycvičených mužov" v 70 tisícovej štvrti si môže akurát tak pískať. Kam sa bojí ísť polícia http://swedenreport.org/2015/0... Tvoj prístup je úplne pomýlený. Najskôr si hlava nehlava nechať prísť milióny nekompatibilných migrantov a potom ich riešiť "ozbrojenými vycvyčenými mužmi". Ten štát skutočne skončil - v oblastiach, kde koncentrácia imigrantov presiahla určitú úroveň. To sú oblasti, kde sa vražda už nerieši tým, že ju vyšetrí polícia a vraha odsúdi súd, ale rieši sa tým, že to spraví imam (alebo niekto v podobnom postavení). A to sa už nejaký čas deje.
earl365
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

 

To nie sú moje vlhké sny .
Len sa nesmie ísť do akcie systémom "len aby sa niekomu niečo nestalo" a potom chudáčikovia, ktorí nerešpektujú právny systém budú ukazovať modré pásy po chrbte a "mimovládni *******" sa budú sťažovať, že zákrok bol neadekvátny ...
*
Vždy je to o tom, že buď je právny poriadok akceptovaný... alebo nie je . Ak si štát dokáže vynútiť rešpektovanie práva u jednotlivca, nechápem prečo to nedokáže aj v 70.000 štvrti ?!
*
 

 

Veď to, že nechápeš. Nechápeš, že demografia v tej 70 tisícovej štvrti je úplne odlišná od zvyšku obyvateľstva, a to, čo funguje vo všeobecnej populácii, nefunguje v izolovaných komunitách.

Od väčšiny ľudí si štát žiadny rešpek vynucovať nemusí. Väčšina ľudí dodržiava pravidlá z vlastnej vôle, nie preto, aby im to nejaký policajt nevysvetlil vumlom. Celý systém funguje len kvoli tomu, že koncentrácia ľudí, ktorí tieto pravidlá ignorujú je nízka. V momente, sa koncentrácia týchto ľudí radikálne zvýši, máš problém. Žiadne mesto nemá policajný zbor schopný vynútiť si rešpekt v 70 tisícovej štvrti, kde väčšina ich má v paži.
 

pýtaš sa, kam sa bojí ísť polícia ?

Ako sa to hovorí ? Múdry sa učí na cudzích chybách....

Bývalý šéf městské policie ve švédském Malmö Torsten Elofsson otevřeně hovoří o existenci tzv. no go zón ve městě, kde až do loňského roku dvaačtyřicet let sloužil na straně spravedlnosti. Média a politici v zemi prý lžou, když hovoří v případě přistěhovalců jen v superlativech. Zároveň však také uvádí, že obyčejní Švédové jim stejně dávno nevěří, protože realitu kolem sebe vidí každý den.


Podle Elofssona se kriminalita v Malmö výrazně změnila. Dříve policii zaměstnávali především motorkářské gangy, nyní jsou to přistěhovalci. „Přestože se počet obyvatel města za posledních dvacet let zvýšil o padesát procent, množství trestných činů se zvýšilo mnohonásobně,“ konstatuje bývalý policista a přičítá tento trend vstupu Švédska do Evropské unie v roce 1995. „Stali jsme se součástí EU a otevřeli hranice. Jsme v Schengenu, kde je zaručena svoboda pohybu, což sem zároveň s lidmi proudí také kriminalita. Především vzrostly trestné činy spojené s prodejem zbraní a drog. Předtím bylo něco takového jen ojedinělé, za to dnes je něco takového na denním pořádku,“ říká Elofsson.

"Média i politici stále tvrdí, že je vše v pořádku a nic se neděje. Lidé ale mají své vlastní zkušenosti. Oprávněně se domnívají, že obraz prezentovaný v médiích neodpovídá realitě.“

Na rozdíl od politicky korektních švédských médií a mnoha politiků bývalý policejní vyšetřovatel otevřeně hovoří o existenci tzv. no go zón, jak se označují čtvrti v některých evropských městech, které ovládají muslimské komunity. „Ve Švédsku je takových míst hned několik a stále se rozšiřují. Policisté tam mohou sice vstupovat, ale musejí předtím vždy přijmout speciální opatření,“ vysvětluje Elofsson.

Dlouhá léta tam prý bylo možné bez problémů jezdit ve dvou. Nyní prý jedině ve čtyřech mužích a dvou vozech. „Pokud tam chtějí jet hasiči, aby zlikvidovali nějaký požár, musí je doprovázet policejní eskorta. Jinak na ně zejména muslimští přistěhovalci házejí kameny a různě se jim snaží znemožnit jejich práci. Troufnou si i na policejní vozy, které není možné zanechat nehlídané na místě. Když tak učiníte, musíte počítat s rozbitými okny a propíchnutými pneumatikami...“ .
zdroj: Parlamentní LIsty cz.
 

:-))))))))))

Ze "parlamentnilistycz" - to si robis srandu? Rychle daj iny zdroj a nie konspiracny web...ked citats toto trak sa tvojim nazorom ani necudujem...
 

 

Keď sa dosmeješ, skús aj nejaké fakty. Ak ti nevyhovuje uvedený zdroj, prečítaj si zdroj, ktorý uvádza earl nado nou http://swedenreport.org/2015/0...

Už menej zábavné je, že ťa nechytá záchvat smiechu, ak niekto v týchto súvislostiach napíše: Lebo ak sú v štáte miesta, kde sa bojí ísť polícia, tak ten štát skončil , chápeš ? 150 mužov a vyčistia každé miesto.. .

Ak niekto zatvorí oči a pritom si myslí, že všade je tma, je tiež tak trochu smiešne, aj keď je to skôr smiech cez slzy.
 

 

"Troufnou si i na policejní vozy, které není možné zanechat nehlídané na místě. Když tak učiníte, musíte počítat s rozbitými okny a propíchnutými pneumatikami...“ . "
****
ten pán mentálne nestačí na svoju funkciu.
*
v USA nechajú auto vo štvrti, kde sú nejaké problémy. Nechajú ho s kľúčikmi v zapaľovaní... Je samozrejme špeciálne upravené, dá sa zablokovať na diaľku a takto "odchytávajú" potencionálnych zlodejov . A neprišli na to nositelia Nobelovej ceny .
*
Koľkí by si trúfli hádzať kamene na autá, keby pár takýmto grázlom prestrelili kolená ostreľovači? Keby útok na policajta a policajný majetok odpovedali "trošku razantnejšie " .
*
A neuletel som, platia si políciu a polícia nedokáže urobiť poriadok ? Ku**a, tak načo im je taká polícia ?! Ako je možné, že to tolerujú ako stav, že im zdemolujú techniku ???
Tiež idú cestou, že buzerácia zle parkujúceho auta je denný chlebík a do určitých štvrtí radšej nepôjdeme ???
 

:-)

Ten pán štyridsaťdva rokov pracoval v mestskej polícii v Malmo, z toho neviem koľko rokov ako jej šéf. Zrejme urobil chybu, že si nešiel po radu na Slovensko :-)

Len tak mimochodom - v ktorej normálnej krajine povoláva polícia na pouličných grázlov odstreľovačov ???
 

 

Ostrelovači proti vandalizmu. Tak na to treba iný stupeň vymetenosti.
 

 

Potom, kde urobili chybu vysokointeligentní mestskí policajti ?!
Vieš, hovoria výsledky... a tie výsledky sú aké ? ...že nemôžu vkročiť do štvrte bez toho, aby im "vandali" nenatrhli prdel ?
*
a ty mne hovoríš vymetenec ...
 

 

A čo keď pán 42 rokov pracoval v mestskej polícii ? Čo z toho vyplýva ?
že v Malmo nikto nechce mestského policajta, tak to nechali na neho ?
alebo že ako mestský policajt zlyhal ?
*
Tam kde nemôžu vstúpiť mestskí policajti bez toho aby im niekto nezničil auto a nenakopal prdel, tomu ty hovoríš "normálna krajina " ?
 

mylis sa

"Človek, ktorý vyhlási, že nebude rešpektovať zákony krajiny v ktorej býva (jedno z akého dôvodu) je ...tvoj výmysel . " - to nie je nikoho vymysel, to je pravda ... to, ze o tom nic nevies neznamena, ze to neexistuje ... : https://www.youtube.com/watch?...
ale ked o tom nic nevies, tak aspon nenapadaj nikoho, ze tu pise "vymysly" ...
 

 

...ja sa mýlim celý život . A Slota išiel zrovnať Budapešť. Na tankoch . Pamätáš ?
 

a co?

ja som reagoval na nieco ine ... co ma slota s tym, ze ty operujes so zlymi datami a utocis na inych pokial ich maju dobre? ak sa mylis cely zivot, tak je to smutne ... ale bolo by fajn sa dotycnemu ospravedlnit, nie na neho dalej utocit a overit si pripadne prepisat svoje data ... s tymi no go zonami taktiez nemas pravdu, dokazovat sa mi to nechce ... ale to ze dany stat skoncil tiez nie je pravda ... on este len konci, v priamom prenose, francuzsko, svedsko, uk, ... a bude len horsie

slovensko je zaostala krajina, kym to k nam pride potrva to par rokov ... alebo aj tiez nie, pokial ludom dojdu moznosti, nervy, atd a bude vojna
 

 

Na teba nemám čas a chuť - iba jedna poznámka, ak občan vyhlási, že nebude rešpektovať ústavu a štát to prejde mlčaním... je to začiatok konca toho štátu .
To je celé .
 

ano

tiez by som nemal cas a chut na cloveka co verejne ukaze, ze nemam pravdu ... teda nemal by som cas a chut v tom pripade, ze by som bol narcis co si nevie priznat chybu ... takze klidanko si taky bud, skor ci neskor sa zobudis ... s tym, ze francuzsko atd konci som pisal vyssie, len opakujes po mne ... pekny den
 
Hodnoť

 

Pán Burkert, ak Vás teda nemáme znevazovat a pokladat Vás za typického vsevedka, prezradte nám, co z Vás urobilo takého odborníka na islam (preco ho Vy vlastne písete s velkým I?), dejiny arabského sveta a vobec teóriu medzinárodných vztahov, ze sa cítite povolaný vysvetlovat citatelom, za kolkým zlom vo svete je práve a výlucne len toto jedno nábozenstvo?

K tomu insitnému vysvetleniu 9/11 je zbytocné cokolvek dodat.

Prosím arabistov z Ústavu orientalistiky SAV - ak toto cítate, nájdite si prosím cas a vysvetlite týmto "odborníkom" súvislosti.
 

Prave som na STV 2 videl uputavku...

...na veceru s Havranom zajtra vecer...bude tam aj nejaky Arabista a tiez Attila Kovacs - vynikajuci islamolog, takze dufam, ze aj k tejto teme sa tam vyjadria a tychto insistnych odbornikov poslu do kelu...
 

 

Moj posledný príspevok na dnes, preto pre viacerých:

Pre "nacomenonetreba":

Myslím, ze je to vsak len kvapka v mori a na osvetu medzi ludmi jednoducho nestací. RTVS skopírovalo vizuál od BBC World News, a ako som si v lete vsimla vo vecerných správach majú aj zivé vstupy svojich redaktorov (to co som videla bolo ale zial zúfalo amatérske) - to je ale od verejno-právneho média strasne málicko. A viem, ze je to otázka penazí, ale naco tam majú 2 cítacov správ, ked stací jeden a za usetrené peniaze by mohli a rozhodne aj mali pozývat ako priamy zivý vstup renomovaných odborníkov, ktorí by to aktuálne dianie divákovi vysvetlili (tak ako to robí aj BBC World, ktorú tak okato skopírovali). A viem celkom isto, ze aj taká malá krajina ako je SK odborníkov má.

Pre "este":

Ak mozem pouzit analógiu - ja si dám zuby osetrit radsej kvalifikovanému zubárovi ako nejakému nadsencovi, ktorý sa z nejakého, mozno aj obskúrneho dovodu zaujíma o stomatológiu. A ak si myslíte, ze analógia nefunguje, lebo ten stomatologický nadsenec mi moze fyzicky ublízit, zatialco autor blogu len nevinne ponúka svoj názor ako hobby islamológ tak sa mýlite. Po tomto clánku (to vysvetlenie 9/11 je absolútna perla) som stratila vsetky pochybnosti o tom, ze mu ide len o hecovanie. A co ma oprávnuje vyslovit ten názor? O.i. aj vedomosti, ktoré som získala na prednáskach politickej a hospodárskej geografie napr. aj od prof. Sorbyho a dalsích zo SAV.
 

Prečo by nemohol byť

odborníkom na islam?Pozri na našich analytikov a politologov a prognostikov v meédiách,čím sa od neho odlišujú?V dnešnej dobe môže byť každý odborník na čokoľvek.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Maradonova Božia ruka, Trnkove a Ficove Božie hlasy?? 2 250
 2. Věra Tepličková: Ešte pred tromi mesiacmi trestný čin. Dnes? Možná podmienka. 1 809
 3. Prvý pokus: Utrpenie mladej ateistky 1 636
 4. Symptomedica : Prejavy a úskalia histamínovej intolerancie 1 583
 5. Martin Ondráš: Keď agromafia útočí.... 1 425
 6. Vanda Tuchyňová: Hrozí v okolí Žiliny ekologická havária? Každá väčsia búrka môže vyliať nebezpečný odpad 1 333
 7. Martin Greguš: Vrakunská skládka – 23 rokov trápenia. Primátor Vallo sľuboval stanovačku... 1 264
 8. Gabriela Uhlarova: Prečo nevnímam kresťanstvo ako svoj morálny vzor 1 126
 9. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 982
 10. Jozef Sitko: Pre banky 300 mil. áno - pre dôchodcov 400 mil. nie! 933

Rebríčky článkov


 1. Michal Kováč: Chcete byť úspešnejší ako Vaša konkurencia? Najmite si osobného biznis kouča!
 2. Martin Krištoff: Čína predstavuje hnaciu silu globálneho oživenia dopytu po rope
 3. Július Kovács: V piatok 5.6. 2020 pred ministrerstvom vnutra, Mikulec nekoná, Lučanský zametá ďalej.
 4. Miriam Studeničová: Doba súdu a v nej veľké Posolstvo Ducha Pravdy!
 5. Martina Meriačová: Ako predtým veľa ráz . .
 6. Michael Laitman: Pozerajme sa dopredu!
 7. Vladimír Bohm: Čo znamená, že sme posledná generácia?
 8. Olívia Lacenová: IPO Warner Music „bodovalo“ napriek koronakríze
 9. Gabo Németh: Rozchod
 10. Eva Rohrman Madová: Španielske nehnuteľnosti a korona kríza


Už ste čítali?