Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Našiel sa liek proti "islamofóbii" - fašistická karta (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

zamyslenie šéfa KGB ...

...pred päťdesiatimi rokmi

V Kremlu i ostatních složkách nejvyššího vedení se začala rozmáhat obava, kterou nikdo nevyslovil nahlas, ale která přesto žádnemu dostatečne informovanému funkcionáři nedopřávala klidný spánek: Co delat, kdyby se besníci zástup Číňanu vydal pěšky a bez výzbroje na sever? Kdyby se davy bezbranných pokusily obsadit požadována území bez jediného výstřelu? Vedeli sme , jak postupovat proti jaderným zbraním. Co však podniknout proti rozzuřenému davu, proti rozezleným a nepředvídatelným lidem? Sehnat milion lidí ochotných k nečemu podobnému by v tehdejší Číne nebyl příliš velký problém.

Před Američany nás chránil oceán. Před Číňany jen reka Amur a víra že pochod na sever nikdy nenastane
.
Na dané téma kolovalo mezi lidmi mnoho anekdot. O tom , kolik místa je na Sibiři, co tam poroste, až bude snedena tajga a podobne. Zesmněšňováni podobných "problému" bránilo skutečnému posouzení možné hrozby. Jenomže lidé odpovědni za obranu své zěme musejí být připraveni na všetko. Doslova na každé překvapení. Stříleli bychom po neozbrojených chudácich s klacky v rukou?
Dokázali bychom s nimi skutečne jednat jako se zvířaty vyhnynými do války? Myšlenky podobného typu nebyly nikdy příjemné.

Zdroj:http://www.zbozi.cz/vyrobek/lu... strana 122
,
 
Hodnoť

 

nemecko nikdy fasisticke nebolo
 
Hodnoť

 

to už tu bolo... pár trefných poznámok z českých diskusii na rovnakú tému:

Až mi vhrkly slzy do očí, jak mi bylo nastaveno zrcadlo. Prostě ten, kdo nesouhlasí s přílivem imigrantů vlastně schvaluje holocaust. Bože, co já jsem to za zrůdu.

Vtipné na tom je, že většina těch migrantů by Židy nejradši vyhladila.

Jo? Tak to se tedy pak taky Židi houfně stěhovali do nacistického Německa?! Jak snadné překrucovat historii! Nezapomínejme, jak to skutešně bylo! Islamisti byli celou válku spojenci nacistů a nacistického Německa! Tento článek považuji za antisemitskou propagandu! Styďte se!

Někdo se nám tu snaží vnutit pěkný paradox. Většina muslimů nenávidí židy, přeje si zničení izraečle a křesťanství, ale odpor proti těmto lidem neváhá srovnávat s nenávistí k židům. A najednou jsou muslimové ti dobří. Prostě milý občane, vypni myšlení...


Říká se, že většina muslimů žije spořádaným životem. Bezpochyby. Také většina nacistů žila naprosto spřádaným životem. Vzorně se starali o svou rodinu i domácnost, milovali své děti.
Říká se, že na islámu není nic špatného, že to jen pár extremistů se odvolává na věty z koránu, vytržené ze souvislostí a většina muslimů nemá s teroristickými útoky a s IS nic společného... Ano, členové NSDAP také jen milovali svou vlast a svého vůdce a v životě by je nenapadlo někoho zabít. Komunisté také žili spořádaným rodinným životem, budovali svou vlast a nedokázali by zardousit Miladu Horákovou, H. Píku, nebo umlátit kněze Toufara, jen jim jaksi nevadilo, že se tak děje...
Vždy a všude na světě jsou lidé dobří i zlí, mírumilovní i násilní. Problém nastane, když se ZLO INSTITUCIONALIZUJE - v nacismu, v komunismu, v islamismu. Problém je v mlčící většině, která se sama sice násilně neprojevuje, ale tiše fandí a vítá své hrdiny postupujícího nacismu, komunismu, islámismu...
Pokud se sami muslimové masově, jednoznačně a účinně nevzepřou extremistům, kteří "zneužívají" jejich náboženství, tak jim nikdo věřit nebude. A že se tak neděje znamená, že muslimům nedůvěřujeme OPRÁVNĚNĚ.

Zase totální vymývání mozků. Jak tu bylo níže psáno, stačí si vzít nějaký pořad o hubení hmyzu a slovo "hmyz" nahradit výrazem "migrant" a je z toho zase totální divadlo, ze kterého budou vznikat "rasistické" věci.

http://zpravy.idnes.cz/ochota-...
 
Hodnoť

lenže v podstate

kým sa nejaký politik neodhodlá vydať príkaz na streľbu, (čo si myslím, že sa neodhodlá), zostane mu len viesť keci. Keď k nám prišli rusi s tankami v 68 nezmohli sme nič, keď v 89 neprišli skončila éra jednej strany a ich sily.Kým sa nezačne strieľať, utečenci ( muslimani)sa nemajú čoho obávať. Čakám, komu prvému povolia nervy...
 
Hodnoť

 

Dovolím si domnievať sa, že úplne postačí karta nenávisti, ako z jednej povojnovej historky z krajiny priradenej do vplyvu sovietskej zóny.
"Tak mi povedzte, kto je vaším nepriateľom", povedal milicionár.
K. Sa na chvíľu zamyslel a odpovedal :"Vlastne ani neviem, myslím, že nemám žiadnych nepriateľov. "
" Nemáte nepriateľov? " začudoval sa milicionár." Chcete povedať, že nikoho nenávidíte a nikto nenávidí vás? "
" Pokiaľ viem, tak nikto. "
" Klamete, zvrieskol milicionár z ničoho nič. "Čo ste to za človeka, keď nemáte žiadnych nepriateľov? Ak naozaj neviete, čo je to nenávisť, tak vás to naučíme. A naučíme vás to veľmi rýchlo."
______________________________
No comment, nakoľko historka je explicitne výstižná a platná dodnes.


________________________________
 
Hodnoť

Hejteri druhého stupňa (H2S)

nenávidia tých, ktorých si sami priradia do skupín hejterov a -fóbov (prvá časť slova je variabilná). Početnosť týchto skupín rapídne rastie, úmerne k stupňovaniu aktivity H2S.

H2S majú patent na morálku a toleranciu, navzájom sa utvrdzujú v tom, že ostatní sú voči nim mimoriadne eticky zaostalí a spiatočnícki. Hejteri druhého stupňa sú tým pádom elitou, výkvetom a svedomím národa, za ktorý sa musia hanbiť.

http://www.ashsid.sk/?p=1123
http://www.ashsid.sk/?p=1145
 
Hodnoť

Čaba, neblázni ...

Okolo utečeneckej krízy to poriadne hrmoce. Kvóty - nekvóty, Robo z hrušky dole ! Ani Slovensko nedokáže prekročiť vlastný tieň, tobôž, keďFico musí pykať za hriechy svojej minulosti / lisabonská zmluva /. S tým, čo už v Európe máme asi nič nenarobíme. Treba sa dôkladne pripraviť na jarnú vlnu utečencov a migrantov, ktorá môže byť niekoľkonásobne väčšia. Treba dúfať, že to kompetentní zvládnu lepšie ako doteraz. Stále však budem tvrdiť, že pomáhať treba, ale tým, čo to skutočne potrebujú a o to POŽIADAJÚ !!! Otvorené dvere sa nedajú vylamovať. Pán politológ Horský ako zvyčajne v TA3 " zabodoval ", keď síce správne pomenoval nebezpečia vplyvu islamizmu, ale zároveň podotkol, že si zrejme treba na to zvykať. No pardón, ak jemu nezáleží na našej budúcnosti v duchu kresťanskej Európy, tak mne určite áno. V takom prípade sú mi tie čierne čižmy a holé hlavy prijateľnejšie ako vzývanie v Allaha. Osobne som toho názoru, že tým čiernym čižmám a holým hlavám na zachovaní našej civilizácie a kresťanskej kultúry záleží milión krát viac ako pánovi Horskému. Slovutný pán Horský, z ich strany to nie je v prípade utečeneckej krízy rasizmus ani xenofóbia, ale iba obetavé vlastenectvo a patriotizmus. Slovensko by s takými ľuďmi ako vy neprežilo ani deň. Nemecko malo vždy svoje dlhé prsty v destabilizovaní Európy, svedčia o tom obe svetové vojny, odkúpenie východného Nemecka od Rusov, nepremyslené a príliš skoré uznávanie bývalých juhoslovanských republík a teraz aj nepremyslené pozývanie utečencov. Vždy sa z toho nejako vyvliekli aj keď ich to v konečnom účtovaní stálo veľa. Nikdy sa nepoučia ?!
 
Hodnoť

Marcel, neviem presne, čo znamená

slovné spojenie demokratická väčšina... ako ju presne zadefinovať...(rád sa nechám poučiť).

Ďalej: na pozadí hnevu ľudí je často aj ich vlastná frustrácia z neriešenia problémov svojho súkromného sveta. Alebo si myslíš, že za každou hlúposťou, či nedotiahnutosťou je politik a vysoká politika...? Ja sa nedomnievam, že (iba) politici sú prasiatka a "bežní" ľudia supermani.

A ešte: keď v roku 2001 do Dvojičiek narazili lietadlá, tak mnoho Slovákov tlieskalo. Tieskalo Tvojim dnešným nepriateľom (alebo "nepriateľom"?).

Marcel,

pozor na davové uvažovanie a hystériu

Martin
 
Hodnoť

Marcel, predsa len ešte:

väčšina ľudí sa v globálnej (a dokonca často aj v lokálnej) politike neorientuje.

Na orientovanie sa (aj v danej oblasti) treba mať talent a chuť samovzdelávať sa. Ani potom však nemusí byť "všetko" podľa tej najodbornejšej úrovne (taká ani neexistuje).

Mnou spomenuté davové uvažovanie je však problémom v tom, že ľudia v dave často podliehajú ilúziám.

Najmä majú dojem, že keď ich je veľa, tak majú pravdu. V počte je možno (dočasná) sila, ale aj vyšší stupeň zavádzania a sebaklamov.

To platí takmer všeobecne.
 
Hodnoť

Marcel, už som Ti to odporúčal, no

opäť: Gustave Le Bon - Pychológia davu

Napísal ju v roku 1895
 
Hodnoť

Martin, nepriamo tým

ale spochybňuješ aj zmysel parlamentných volieb a napokon aj demokraciu ako takú, keď vychádzaš z toho, že väčšina ľudí sa v globálnej a často krát aj v lokálnej politike neorientuje a preto by za nich mali rozhodnúť politici.
Lenže tých politikov zvolila práve tá nezorientovaná väčšina...

Mnoho príkladov poukazuje na to, že neplatí, že politici majú automaticky viac sedliackeho zdravého rozumu ako nezorientovaní voliči. Posledným veľkým príkladom je pani Merkelová.
 

 

No a toto je presne ten elitársky blok v Škopcovom myslení:
nepochopenie základných demokratických princípov
a zároveň nadhodnotenie významu volených predstaviteľov.

Napokon bude logickým vyústením týchto Antalových súvah definitívne odmietavý postoj k demokracii---
inak to skončiť nemôže, ako vo vzývaní totálnej diktatúry elít.

Zatiaľ ho ešte drží "nad vodou" viera v akési osvietenie más vzdelaním,
ale až sa táto jeho chiméra rozplynie a Škopec definitívne rezignuje, tak až potom sa v jeho myslení začnú diať veci.

Myslím, že už teraz je na pokraji tohto ideového kolapsu.
---
 

Marcel, zmysel parl. volieb

nespochybňujem, Nebudem sa však tváriť, že murár je politológ a šička odborníčka na medzinárodnú politiku.

Ja tzv. proľudové rétorické (automatizované) hrátky nepodporujem (je to o tom a nie o tom, že by som spochybňoval systém demokracie).

Marcel neblbni. Si inteligentný človek

Fajn víkend
 

 

žiaľ realita je taká, akoby EÚ v medzinárodnej politike riadili EÚ práve Tebou spomínaní murári a Šička obuvi.

Mimochodom, ani Fico nie je murár ani nič podobné.
 

 

Skvelým ukážkovým príkladom bol stav v BA spred dvoch týždňov.
Na jednej strane prebiehal zraz "proti islamizácii" (celý názov: "Spoločne za Slovensko, proti islamizácii Európy a imperializmu USA"),
na druhej strane to bola akcia "Výzva k ľudskosti".

Obe akcie mali iba okolo tisícky účastníkov,
pretože obe akcie boli prejavom dvoch protiľahlých extrémnych (!!!) názorov.

Murári a šičky obuvi možno boli v nejakých malých počtoch na oboch týchto akciách,
rovnako ako na oboch týchto akciách boli dozaista i vysokoškolsky vzdelaní ľudia.

Dôležité na tom je ale to,
že obe extrémy ako vždy väčšina vytesnila na okraj a nedala im tak nadýchnuť sa k nejakej výraznejšej sile.

V podobe politických strán môžu tieto názory zaznieť,
môžu zaznieť výrazne, môžu samozrejme získať i politickú MOC.

Ako REÁLNY názor ľudu však v skutočnosti nikdy, nikdy neuspejú
a nikdy sa tak nestanú jeho väčšinovým presvedčením---
mimochodom práve preto sa im hovorí "extrémne".
---
 
Hodnoť

V STRUČNOSTI...

...pripojím môj názor na problematiku imigrácie:

V mojom poňatí sa jedná o značné precenenie sociálnych možností európskej dvadsaťosmičky,
ktorá by zrejme podľa istých naivných predstáv mala pomáhať vykonávať riešenia demografickej otázky popredných krajín EU.

Jedná sa o obrovský hazard s ľudskými osudmi na oboch stranách dejstva (na strane imigrantov, ako i na strane hostiteľov),
ktorý môže nabrať nepekné vektory
nielen v prípade nečakaného masívneho globálneho ekonomického prepadu porovnateľného so situáciou po krachu Lehman Brothers v roku 2008.

Nie je dobré mať takéto veľké oči iba kvôli niekoho dojmu, že dostal skvelý nápad.
Široká náruč a dobré úmysly v spojení s potrebou liečiť svoje 70 rokov staré komplexy niekedy proste samé osebe nestačia,

a i to je reálna súčasť života vo svete (pôvodne) nezamýšľaných dôsledkov.
---
 


Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 952
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 449
 3. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 218
 4. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 198
 5. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 182
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 163
 7. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 137
 8. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 103
 9. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXIII 82
 10. Filip Pastorek: Nejvyšší správní soud zasiahol proti korupčnému komisárovi z Luhačovíc 81

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?