Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štát nerešpektuje rodičovskú zodpovednosť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

A teda otec dieťaťa ti prispieva nejakými peniazmi? Lebo tu je začiatok toho zamotaného príbehu. Mne sa zdá že nie, a že ty toto nepovažuješ za problém a žiadaš peniaze hneď od štátu...

Alebo je možné že ti občas dačo pošle, ale voči štátu sa tváriš že nedostávaš nič...

Samozrejme chápem že byrokracia štátu je strašná ale na druhej strane dosť veľa si toho pokazila na svojej strane... aj ked samozrejme niektoré veci už nenapravíš. takže je dosť zbytočné rozmýšľať čo by bolo keby...
 

 

otec dietata si plni dobrovolne vyzivovaciu povinnost voci dietatu. to nebol vobec problem.
pred uradom prace aj ustredim prace som to vzdy tvrdila, vedeli o tom. ved prave to bol dovod, preco som nikdy nemala dovod vlacit sa po sudoch.
aj v odvolani ustrediu som sa na to odvolala, ich vsak ziadne dobrovolne plnenie vyzivovacej povinnosti nezaujimalo.
v odvolani ustrediu som uviedla zakonne prostriedky, ktore pozna spravny poriadok na preukazanie skutocnosti. ustredie na to nebralo vobec ohlad, ignorovali spravny poriadok.

keby si si precital aj rozsudok krajskeho sudu, tak tam to bolo uvedene, a taketo poznamky by si nemal.
 

Predsa prídavky na deti

je niečo iné ako dávka v hmotnej núdzi. To prvé patrí deťom. Teda prídavky na deti nemôžu nahradiť alebo suplovať dávku v hmotnej núdzi pre matku.
Samozrejme, ak by si niekto urobil z plodenia detí živnosť, bolo by to iné.
Autorka má jedno dieťa.
 

 

to je normálne, že štát chce vedieť koľko otec prispieva, pokiaľ žiada o dávku v hmotnej núdzi. To by sme potom všetci riešili tak, že by sme sa nevydávali, nech nás živý partner a zároveň poberali dávky. Ale tie súdne ťahačky je zbytočný šikan.
 
Hodnoť

autorka

Nie že by ma tento štát nadchýňal svojimi postupmi, veď tiež ma nenadchla kontrola sociálky v mojom vlastnom byte ešte za komunistov, keď baba ňúrala po skriniach, ešteže som nebol doma, nuž ale keď sme chceli prídavky na deti čo už....

Ale ako daňového poplatníka ma fascinuje tvoj prístup k životu:

Presne vieš, že ty za nič v svojom živote nemôžeš, všetko ide mimo teba, že to tá zlá spoločnosť, presne vieš ako majú podla teba postupovať úrady a súdy a aké máš práva a čo chceš od štátu vyškemrať, ako to že si nevedela rovnako zodpovedne pristúpiť k svojmu vlastnému životu?
A to najmä ku:
- výberu škôl, aby si sa mohla zamestnať
- výberu vhodného zamestnania
- schopnosti sama sa uživiť
- ku schopnosti zohnať si prácu tu či v zahraničí
- výberu vhodného partnera pre život
- rozhodnutia o svadbe a rozvode
- roztiahnutiu nôh a spraveniu si nezodpovedne dieťa
- prinúteniu partnera, aby platil alimenty, keď už ste to tak domrvili
- svojej rodine - prečo ťa neživý a nepomáha rodina, keď už tak zmrvili tvoju výchovu a naučili ťa jedinú vec, čo ovládaš perfektne - sexu a robenia detí?

Mne nepríde samozrejmé tak ako tebe /lebo to sčasti platím/, že len tak otrčíš ruku - a teraz ma všetci živte, starajte sa o mňa a posserte sa z toho nezodpovední sudcovia, čo máte nechať tak všetky vraždy a starať iba o mňa....

Napíš prosím ťa aspoň rámcovo akú máš predstavu, že dokedy bude táto spoločnosť živiť teba, tvoje deti, ich deti...........
 

 

Ale, dajte jej pokoj, mohla len opisovať modelovú situáciu. Tu nejde teraz o to, čo autorka ne/urobila. Tu ide o situáciu, kedy sa tisíce žien na Slovensku dostanú (nie vždy vlastnou vinou) do existenčných problémov a úrady práce, namiesto toho, aby robili to, na čo boli zriadené (pomoc v hmotnej núdzi napr.), im celú situáciu iba komplikujú. Rozsudok Najvyššieho súdu je krásne odôvodnený a je smutné, že sa bolo potrebné súdiť až tak vysoko, aby niekto pohol zdravým rozumom a zmenil zabehnutú "prax" na úradoch práce...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

neviem odkial beries

ze si pracu nehladala a ostatne veci o ktorych z blogu nevieme nic.
Nic to nemeni na fakte, ze ani to vsetko neopravnuje urad prace aby tak postupoval.
A pochybujem, ze takto by reagovali v pripade morgosov, to by som teda rad videl. Takym este poradia, pomozu.
 

 

chapem, ze ti vadi, ze 50 % platu ide cudzim ludom. to by stvalo kazdeho pracujuceho.

v kazdom pripade svoj hnev musis orientovat nie na darmozracov, lebo ti nemaju moc nic zmenit, ale na poslancov narodnej rady slovenskej republiky, na politicke strany, na vladu, na prislusne ministerstva, na politikov. musi byt politicka vola, aby to zmenili tak, ze z tvojho platu nepojde lenivcom a darmozracom nic, alebo len symbolicke, zanedbatelne minimum.

takze zober si priklad trebars aj zo mna, a vynaloz taku namahu na rozne aktivity, peticie, blogy, navrhy zakonov, zalozenie obcianskeho zdruzenia a pod, aby sa dosiahlo citelne znizenie tej ciastky platu, ktora plynie do cudzich gagorov.

to, ze tu budes bryzgat na mna, naozaj nic nezmeni. ja tiez nebryzgam na pracujucich, ze mam len take nizke davky v hmotnej nudzi, co ani nebolo temou blogu, co ti evidentne uslo.
 

pán dokonalý?

Hovorí sa: Nehovor hop, kým nepreskočíš. Alebo ešte lepšie: Hoď kameňom kto si bez hriechu.

Zrejme si ešte, čo sa týka výberu partnerky, nikdy nešliapol vedľa a zrejme v oblasti v ktorej bývaš je zosobášených 99% občanov a všetci majú také manželstvá ktoré sa nedajú nazvať umelé. V tejto oblasti, v ktorej bývaš, aj keď je tiež minimálne 26%-ná nezamestnosť tak všetci ktorí chcú pracovať pracovné príležitosti pre nich sú. Zrejme máš takú školu z ktorej absolventi nemali nikdy núdzu o prácu. Zrejme si dal návrh aby školy ktoré takéto niečo nevedia zaručiť, aby ich jednoducho zrušili. Zrejme disponuješ prostriedkami, ktoré sú schopné prinútiť, ak by došlo na to, povinného platiť výživné aby toto výživné platil aj keď tento môže byť bez práce.

Autorku, aj keď táto písala o celkom špecifickom probléme, sa ti podarilo len tak mimo chodom nepriamo obviniť zo škemrania peňazí od štátu, z neplánovaného rodičovstva (slovami absolútne nevhodnými, nevhodnejšie sa už sotva dali nájsť), takmer z príživníctva a celkovo z nezodpovedného prístupu k životu.
A jej rodičov si obvinil z toho, že ju naučili len jediné:...(hnus čo len to citovať) aj keď ani len nemôžeš tušiť kým boli alebo sú jej rodičia a čo ju v skutočnosti naučili. Minimálne slušnosti ju naučili.

Čo tebe zjavne chýba.

Buď ťa tomu rodičia nenaučili, alebo si na to zabudol. Možno si úspešne zamestnaný, ale byť slušným znamená v živote oveľa viac ako byť úspešným, na štát neodkázaným, nerozvedeným atď. a pritom nevedieť čo je slušnosť.
 

Marian

Práve pre takých ľudí ako si ty a autorka patrí Slovensko k najchudobnejším v Európe.

Len žiadne nároky, žiadna zodpovednosť, žiadna snaha, žiadna práca.... Dobrotivý štát sa o všetko postará. Zoberie bohatým, snaživým, pracovitým a dá lenivým, neschopným ufňukancom. Preto máme 300 000 armádu cigánskych a iných darmožráčov, ktorých musíme živiť..............

A magori to ešte aj verejne podporujú, zrejme preto, aby nebol alibizmus.
 

 

Smiem sa spytat co robi tvoja zena ?
Slovaci su chudobny prave z opacneho dovodu. Neempatia, izolovanost, lenivost, fuseractvo, nariekanie, sam sebe sam. Uvedom si ze ak nejaky zamestnavatel je ochotny dat niekomu nejake peniaze, musi byt ochotny dat aj nejake peniaze nezaopatrenym. Inak nema skutocny zaujem zamestnat ta. Teda dan z tvojho platu nieje cast tvojho platu, ale dokaz ze zamestnavatel ta skutocne chce zamestnat. A ty to chces zrusit. Potom chod niekde do Slobodneho Retardanistanu a zi tam, medzi svojimi, tebe podobnymi prijemnymi ludmi.
 

needforhint

Moja manželka je učiteľka. Mimochodom výborne platená /ako aj všetci učitelia/ za skutočne odrobené hodiny, keby si chcel rýpať.

Moja myšlienka, ktorú si asi nepochopil, je, že ľudia sú osobne zodpovední za svoj život, výchovu, správanie, rozhodovanie, výživu a vzdelanie. Nemožno paušálne podporovať nezodpovedných ľudí, lebo sa nám budú množiť ako šváby. Teda záchranná sieť ÁNO, ale selektívne: chorý človek áno, pokiaľ si nezaviní vedome svoje problémy áno, podať pomocnú ruku áno.....
Som proti všeobecnému pomáhaniu štátu ľajdákom za moje peniaze - na to je tu charita. Máme tu prípad mladej nezamestnanej mamičky: takže predtým ako jej dať pomoc sa jej treba opýtať na všetky otázky, čo som napísal vyžšie a na ktoré zásadne hrdo NEODPOVEDALA. Ale tu sa moji oponenti správajú ako deti - je to preboha mamička! ona preboha rodila! ty si nerodil a nekojil! je tu dieťatko - nemožno ju z ničoho viniť, nemožno ju brať na zodpovednosť, ona za to nemôže, že súložila s chlapom! ty si taký hnusný odroň , že ju nechceš živiť, že im nechceš platiť pohodlný život, že si vôbec dovolíš prejaviť svoj názor! to sa NEPATRÍ, to sa NEROBÍ, čo by tomu ľudia povedali - si odroň, hulvát a hlupák...........

Takže podľa teba sú dane spravodlivé a štát ich aj spravodlivo vydáva? Padol si na hlavičku?

Ty priateľu nikoho nikam neposielaj, je to dôkaz tvojej úbohosti. Ja som sa tu narodil, a tu žijem a budem žiť. A hoci nesúhlasím s politikou tohoto štátu odídem iba ak sám budem chcieť.
 

Jaro Npb, vám zrejme

ušlo, že článok riešil inú otázku alebo iné otázky ako tie ktoré ste položili v diskusii. Prečítajte si správne aspoň názov článku.
 

Marian

Priateľu, tebe "uchodí" ozaj všetko.

Princípom tohoto článku je, že štát podľa nezamestnanej jej hádže polená pod nohy a nechce uznať jej požiadavky a ona na súde vyhrala pre seba PRÁVO. Hurá!!! Prečo tak súdy rozhodli - nuž o tom píšem hore - lebo rodila, lebo dieťatko, lebo...

Princípom článku podľa mňa je, že keby nezamestnaná venovala toľko síl hľadaniu práce, ako súdnemu sporu, tak by bola už zamestnaná.

Lepšie je však skuhrať, načahovať ruku a súdiť sa ako vziať osud do svojich rúk - lebo 25% nezamestnanosť.
Ja som už písal, len cenzor to tu vymazal, že ja som si hľadal a našiel 3 x prácu a to po 50-ke a pri 15% nezamestnanosti v regióne. Ale ja som pravda hulvát!

Takže mýliš sa, ja som veľmi dobre pochopil zmysel článku aj to čo je v jeho pozadí - to iba ty, vyhadzovač ľudí z republiky, si nič zatiaľ nepochopil. A trúfam si odhadnúť, aj prečo, buď si mladý študent, ľavicový anarchista, alebo singel s dobrým platom. Takým je hej, môžu podporovať lenivcov a darebákov, majú z čoho, keď ich živia rodičia v rodinnom komunizme a všetko dostanú zadarmo alebo majú dosť a môžu plným priehrštím rozhadzovať peniaze /zatiaľ/. Ale možno ti krivdím a si len dobrovoľný aktivista, ktorý sa nesmierne čuduje, že ľudia už dávajú čoraz menej na rôzne zbierky na rôzne podivné účely?
Na druhú stranu ide o akýsi ľudský stádový atavistický inštinkt, niečo ako solidárne sociálne poistenie - dnes dám euro niekomu hladnému aj a zajtra dá on mne. Mýliš sa priateľu - nedá, zajtra už bude toľko natiahnutých rúk, že im nebude do nich čo dať. Práve preto, že sa socky množia.........
 

tvoje otázky

autorka predpokladam odignorovala nie kvoli hrdosti, ale kvoli ochrane sukromia.
Robit si nazor na vsetkych poberatelov davky v hmotnej nudzi na zaklade jej osobnych udajov, jej sukromia, jej zivota, je hlupe.
Koniec-koncov, ty ten nazor uz urobeny davno mas a nic ho nezmeni - vsetci poberatelia davok su podla teba darmozraci, lenivci, a lajdaci.
Ak ta tak trapi vyplacanie davok v hmotnej nudzi, tak si napis vlastne blogy, a tam sa mozes realizovat naplno, z plnych pluc nadavat a nadavat, v diskusiach tiez, nech sa paci.
Kedze vsak temou blogu je nieco ine, tak nie je ziaden dovod na tvoje nenalezite otazky reagovat.
Naviac, ty sam si vobec ale vobec nereagoval na argumenty (od autorka blogu2) a to nie kvoli nejakej zasadovosti ci hrdosti, ale preto, ze si podla mna nemal slov, stratil si pritom rec, lebo ty vies len vypustat negativnu emocionalnu paru, ale racionalne argumenty su ti na hony vzdialene.
Z poberatelov davok si si spravil terc, ale tvoje strielanie nema ziadny konstruktivny naboj. Svoje otazky na budúce poloz studentom, lebo oni poberaju socialne stipendia. Uvidis co ti povedia. A aj o tom napis blog.
 

Marian

Takto:
Na pripomienky autorkyblogu2 som sa chystal odpovedať, pretože piano 3/3 až na druhý deň.

Bohužiaľ cenzor tieto jej príspevky ešte skôr sriholvšetky jej príspevky vymazať. Ja som na to podnet nedal,napriek tomu, že bola veľmi útočná, agresívna a nešetrila nadávkami na moju osobu. Ja som s ňou nemal problém - možno až na to, že mi dala vymazať príspevok, čo som ja nikdy neurobil a neurobím, lebo ide o sprostú CENZÚRU.

Písomne som u správcu blogu mailom protestoval voči takej otvorenej cenzúre a vymazaní príspevkov mojej odporkyne, ale absolútne bez odozvy.

Nakoniec. Stále si melieš svoje, zovšeobecňuješ a nemáš pritom pravdu pretože stále nechápeš či ja tvrdím. Ja nerozporujem sociálne dávky ale neochotu poberateľov dávok prevziať zodpovednosť za svoj život. Samozrejme poberateľ už asi zo svojim životom veľa neurobí,peretože musí zodpovedne postupovať celý život od útlej mladosti a nie až potom, čo ho za alkohol vyhodia z práce alebo nemá peniaze po tom čo sa nezodpovedne rozvedie.
 
Hodnoť

otrasny urad prace

to este mozes byt vlastne vdacna ze si slobodna matka, ze Ta nenutili sudit sa aj v inej veci a to preukazanim ze sa sudis s manzelom/byvalym manzelom o vyzivne na manzelku/byvalu manzelku co je masova prax. Riesenie socialnej situacie matky deti skrzeva vyzivneho na deti je absurdne, vyzivne patri dietatu a nie matke deti.
 
Hodnoť

Pana boha,

vie mi niekto povedat co tu je vlastne v tomto deb.lnom state v poriadku???? A ti slahnuti uradnici a uradnicky...!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 1 141
 2. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 840
 3. Stanislav Martinčko: Izolujú úrady pre vírus Súmračnú ??? 794
 4. Jozef Kmeto: Kotlebovci chcú presadiť analýzu neslovanských čŕt niektorých občanov 564
 5. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 401
 6. Marián Viskupič: Koľko sa nabalil Robert Fico za 12 rokov? Ján Počiatek možno prezradil viac, ako chcel! 380
 7. Marek Strapko: Kým ma nezbili neonacisti... 275
 8. Jozef Sitko: Čo bude, ak uspejú: Fico, Kotleba, Danko aj Harabin? 219
 9. Vladimír Bednár: Zabitie Solejmáního ako odkaz pre Putina 215
 10. Viktor Križan: Pellegrini neklame, Smer s Kotlebom naozaj vládnuť nebude 166

Rebríčky článkov


 1. Dušan Seberíni: Len keď je válov
 2. Vladimír Krátky: Kde je Boris Kollár ?
 3. Matej Galo: Budúcnosť medzi Slovenskom a Britániou? Časť 2.
 4. Miška Emericiová: Psycho
 5. Milan Lacúch: Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 2
 6. Matej Galo: SLOVENSKO POTREBUJE ODBORNÍKOV, AKO JE MARTIN KLUS. ČASŤ 1.
 7. Miška Emericiová: Skaza
 8. Július Kovács: Bela charakter a Ríško balonik si myslia o ľuďoch, že sú h*vná.
 9. Vladimír Seman: Otvorený list Richardovi Sulíkovi o Zemplínskej šírave
 10. Miška Emericiová: Balada o klaunovi


Už ste čítali?