Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Alibizmus a oportunizmus slovenských politikov nemá hraníc (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vono to de....

Vono to šlo...citujuc Wericha, zavidim bratom Čechom, že sa to dá.
 

 

Vono to de ... založme p. Burkert konečne politickú stranu pre ľudí, lebo inak sa tu nič nezmení. Mnohí na to asi čakáme. Osobne som už uvažoval vstúpiť do politiky, lebo sa na to nemôžem pozerať, SaS vyzerala nádejne, ale dal som si podmienku, že počkám, ako sa vyvŕbia. A "vyvŕbili". Poctivý človek, ktorý tu chce dosiahnuť zmenu tu nemá koho voliť. Absolútne nie. Nezostane nám nič iné, len niečo urobiť my. Zrušiť všetky tie gorily a zaviesť tvrdý manažérsky-ekonomicko-efektívny režim. Kľudne aj spôsobom, ako na Novom Zélande - všetko vyhodiť a najať externých ľudí s výkonovými zmluvami. Tieto Gorily jednoducho iné nebudú. A na 1000% ani Lipšic nie. Urobíme otvorenú stranu, "hackerskú", na hackovanie "goríl", upravíme zákony, aby bolo ťažké ich "zlikvidovať", veci sa upravia tak, aby poslanci pracovali pre ľud, dôležité zákony a osoby v republike cez ústavnú väčšinu, aby si jedna a ni druhá strana neschvaľovali, čo sa im chce. A ak sa nedohodnú do 30 dní na prijateľnej osobe, zastavenie čerpania poslaneckého platu. Kto nepracuje pre tento národ, pre tento ľud, nemá čo mať plat. To by ich prešlo aj zlodejstvo, keby mali robiť zadarmo... A ak neschvália zákon/osobu do 120 dní, automatická ústavná výmena poslancov, postupne po jednom z každej strany, až kým sa nenájdu takí, čo pre národ niečo urobia. Zrušenie limitu na referendum k tomu, online kontrola práce úradníkov cez ticket systémy, povinnosť policajtov raz mesačne každý (nie všetci v jeden deň) stráviť na "prevencii", bez vyžierania pokút, ale s poučovaním, pri školách apod., aby policajti nezabudli, že slúžia ľuďom, a nie politikom atď. Je tu čo zmeniť a dá sa to zmeniť tak, aby sme sa čo možno najlepšie všetkých politických pažravcov zbavili... Oni do takýchto vecí namiereným proti ich záujmom nikdy nepôjdu... Ani jeden z existujúcich politikov.
 

 

Ešte aj na rozpočet urobiť výberové konanie - nech sa prihlásia ekonomický experti, vyberie sa najlepší program - rozpočet, dostanú "právomoc" ho realizovať, ak ho úspešne prevedú, dostanú odmeny na konci. Za výkon! Nie za sedenie pri kávičke pri míňaní našich daní. Zaviesť v parlamente osobnú zodpovednosť za škody - ak ústavný súd alebo medzinárodné súdne inštitúcie potvrdia popretie práv, ten, platiť ho budú poslanci, ktorí taký zákon schválili. To by inak pracovali, ak by vedeli, že odškodnenie budú platiť oni a že im ani slovenský "sudca" nepomôže, ak to prejde medzinárodným!! Bolo by koniec všetkým gorilám... Takto upraviť to musíme my...
 

no jo

ale odkiaľ na to vziať majland? To je jedna vec. Druhá, ešte závažnejšia, je tá, že založiť úspešnú politickú stranu nie je systémové riešenie. Mohlo by síce byť ale za predpokladu, že tá strana bude mať v programe prepratný program. Napr. aj tie veci čo spomínate, sú mi sympatické, aj keď by vyžadovali diskusiu a nejaké korekcie (aspoň z môjho pohľadu). Najviac sa mi páči to výberové konanie na rozpočet. Otázka je, kto by bol v komisii. Ale to sú už viac menej veci ktoré by sa dali vyriešiť.

V prvom rade je si myslím treba nastoliť meritokraciu alebo odstrániť diskrimináciu v politike, aby každá strana a každá kandidát mal vo volebnej kampani rovnaké šance.

A toto nechce navrhnúť a bojovať za to žiadna strana.

Ani tie nové ani tie na pokraji 5%. Boja sa konkurencie. Stačí im ich vlastný piesoček v parlamente. Nechcú k nemu pripustiť nikoho nového a tobôž nie s prevratným programom ktorý by mohol osloviť masy. Oni dokonca nechcú ani odpolitizovať políciu ani prokuratúru! A to už je vážna diagnóza. Tu môže pomôcť iba totálny pád na dno, nejaký čestný miliardár, ktorý takúto stranu založí, ktorá bude mať hlavný bod programu: stop politickým stranám a veci s tými súvisiace, alebo, neviem čo. osveta.
 

 

Držím dlhšie v hlave nápad na stranu, kde bude online účtovníctvo, zverejnené všetkým ľuďom tejto krajiny, aj dodávateľov napr. na bilboardy atď by mohol ktokoľvek navrhovať, úplne strana ľudu, švajčiarska demokracia, len keďže sa nedá uplatniť priamo, tak ju uplatniť cez stranu. V 2010 sme sa dokázali cez Shoootyho vyzbierať na kopu bigboardov a ešte zostalo kopec peňazí, verím, že ak by sme s takouto stranou prišli, s rozpísaným jasným programom, diskusiou atď, že by bola šanca. Lebo strana, ktorá počúva a chce riešiť tu nie je a z týchto politikov a strán ani nebude... Ako ste (si) naznačil, je to otázka riešenia...
 
Hodnoť

Vážení priatelia,

Ak by sa v SR stalo niečo, čo by malo dosah na hladinu plného, či neplného taniera, tak to by bolo tóčo.

Podobne je to s konzumáciou alkoholických nápojov, alebo oblasťou sexuálneho zvláčňovania.

Pre tzv. bežného slovenského občana je momentálne dianie v ČR príliš ABSTRAKTNÉ a neobťažuje ho. Akurát si povie: "Dnes je ale krásne slnečno. Pôjde si na záhradku pozrieť kvietky, poviem susede, že ako sa má ujko Karol a ponatieram latrínu novou farbou". Toľko náš "bežný" občan.

Slovensko na zásah typu zásahu v ČR nemá VARLATÁ. Nemá na to mentálne uspôsobenie. Nemá dostatok VZDORU. Nemá NADHĽAD. Z daného uhla pophľadu je Slovensko potencionálne "miernejšie" Bielorusko.

Ovšem také to Bielorusko, kde každá osoba pozná každú osobu a preto sa ľudia a "ľudia" nebú na dlho vzájomne "vsádzať" do väzenia. Trocha toho vajíčkového šalátu a nejaké tie ROŽKE plus PIVKO to urobia.

BLOGer HabrM.Š.A.
 
Hodnoť

Vážení priatelia č. II

ALE TERAZ "VÁŽNE"

V mojich článkoch na mojom BLOGu často píšem, že Slovensko je zostavené z menších spoločenstiev periférneho fromátu. Ľudia sa tu vzájomne dobre poznajú. Majú spoločné dejiny "spoločnej" neochoty riešiť "nahromadené problémy". Odpad z nedotiahnutých poliltických, či privátnych káuz zametajú pod postel. Rýchle zabúdanie a hrubočiarectvo je slovenskou špecialitou.

Kdeže je dnes Ivan Lexa, alebo Vladimír Mečiar? A kdeže je Gustav Krajči a "jeho" zmarené referendum?

A kdeže je mnoho ostatného?

V ČR sú ďalej. Bodaj by aj nie. Veď už pred 500 rokmi mali univerzitu.

BLOGerM.Š.A.
 

Academica Istropolitana.

Čo to len bolo pán Habr?ˇAlebo tá" banská" v Banskej Štiavnici.
 

 

Presne tak. Najmúdrejšie, čo môže akákoľvek slovenská vláda urobiť je snažiť sa udržiavať, resp. zintenzívňovať čo najužšiu spoluprácu prakticky v každej oblasti s Českou republikou.
 
Hodnoť

Neviem si predstaviť politické

strany,hlavne ich vedenia v prípade zásahov polície za korupciu,u latky.Veď koĺko toho len prešlo do stranníckých pokladní,súkromných vreciek politikov,poslancov v čase hromadnej gorilej velkoprivatizácie štátných podnikov,bánk,atď.!
 
Hodnoť

Český scenár

je u nás menej pravdepodobný ako návšteva mimozemšťanov. Vo vedení prokuratúry, súdov, polície sedia akoby členovia strán a hnutí. Je to jedna z podmienok získania funkcie.
 
Hodnoť

Včera

som si pozrela kúsok debaty kaliňáka s Fígeľom na TA3. Kaliňák by mohol robiť aj moderátora, Bielika nepustil k slovu a začal vysvetľovať ako lektor na školení. Figeľ len tak do počtu. Prepla som to, toľko ľudí, ktorí sú na miestach, kde nemajú čo hľadať, pokope sa nedalo vydržať. Najlepšie je, že všetci traja si myslia, že sú profesionáli.
 
Hodnoť

 

RE: "Kým Béla Bugár sa nám snaží nahovoriť, že na Slovensku pre takéto policajné zásahy nie sú dôvody, Lucia Žitňanská si to asi nemyslí, keďže si želá, aby na rozhodujúcich pozíciách polície a prokuratúry boli ľudia, ktorí sa neboja a majú vôľu plniť svoju rolu bez ohľadu na to, o koho ide."

- L. Žitňanská venovala väčšinu svojho úsilia vo funkcii na boj proti najväčšej HYDRE nášho súdnictva a vôbec celého demokratického systému - Harabinovi a jeho mafii. Presne takých SR potrebuje viac.
 

to je v poriadku,

v článku sa jej vyčítalo niečo iné. A nie len jej.
 
Hodnoť

Žiarlivé milenky

Ako sa dozvedáme dnes, veľká policajná PR akcia v Čechách dosiahla prvý úspech: Protiteroristické komando včera zatklo žiarlivú milenku predsedu vlády, ktorá dala špehovať svoju sokyňu.
http://zpravy.idnes.cz/nagyova...
.
Ó vďaka vám, chrabrí strážci zákona.
.
Predpokladám, že poslanec Kuffa sa postaví do čela zástupu Slovákov, ktorí závidia Čechom také nasadenie za ochranu rodiny a morálky :)
 
Hodnoť

Za komunizmu vladla politicka jednota,

v postkomunizme vladne este väcsia jednota v pripade krytia spinavej nehoraznej kriminality pachanej politickymi sv.nami den co den uz takmer jedno stvrtstorocie. V Debilistane vladlo a dalej vladne jedno velke smradlave monstrum nazyvane perpetuum debile.
Marcel, ako vzdy , zasa trefny a perfektny blog. JD.
 
Hodnoť

Ten záver naznačuje, že aj vy máte

svoju "cenu"!
 


Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 500
 2. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 106
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 83
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 79
 5. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 74
 6. Martin Greguš: Rekapitulácia celoplošného skríningu. Ste spokojný s jeho priebehom? Plusy a Mínusy 55
 7. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 52
 8. Gabriela Uhlarova: Ak máš taký dar, máš to robiť zadarmo 39
 9. Martin Droppa: Nech Žije Modrý Pondelok! Hurááá!!! 38
 10. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 38

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?