Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opozícia, tešíš sa spolu s Ficom na olympiádu v Tatrách? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

No a o tom to celé je

že opozíciu tvoria politické strany. Ktorých legitímnym a logickým cieľom je získať na svoju stranu voličskú podporu. A keďže si zrejme zistili, že hodne veľa voličov kandidatúru podporuje, tak sú v pasci. Tých, čo sú zásadne proti kandidatúre je proste málo.
.
Presne toto je demokracia. Politici realizujú požiadavky svojich voličov. Subjektívne požiadavky. Problém je v tom, že kým v slobodnej spoločnosti každý realizuje svoje subjektívne preferencie za svoje a tak sa na slobodnom trhu realizujú rôzne veci, tak v demokracii sa tie požiadavky jednak realizujú "zo spoločného" a tiež centralizovane. Nedajú sa realizovať protichodné požiadavky naraz: kandidatúra bude financovaná zo spoločných prostriedkov. Menšina, ktorá kandidatúru nechce, nemôže svoju časť prostriedkov použiť inak. Presne a úplne v súlade s demokratickým poriadkom.
 

Tibor,

ak veľa voličov podporuje kandidatúru na OH, tak nech si ju platia zo svojho vrecka aj so súdruhom.

Idem po ceste, a musím slalomovať aby som sa vyhol všetkým jamám a výmoľom a nepoškodil si svoje auto,
na opravy nie sú peniaze.
A nebezpečný, nezodpovedný blázon chce usporiadať OH ?
Odkiaľ na to má mandát ?
 

zo svojho vrecka

ale to je podstata demokracie. Že si ľudia zvolia zástupcov a tí potom realizujú to, na čo dostali mandát. Že júdruhovia nedostali mandát na olympijskú prihlášku? Nuž, to sa uvidí v budúcich voľbách.
.
Toto je demokracia: zo svojho by si to nerealizoval, ale demokraticky zo spoločného za to nemáš problém zahlasovať. (Teraz nemyslím Teba, či mňa, ale voliča všeobecne).
.
Toto skutočne nie je nejaký problém morálky, či podobne. To je proste technická podstata systému demoratického rozhodovania. Odporúčam napríklad knižku:
http://www.martinus.sk/?uItem=...
Hlasovanie v kolektíve, narábanie s cudzími peniazmi, .... toto bude mať svoje veľmi podobné dôsledky, nech sa to bude volať akokoľvek. Demokracia je len jeden zo systémov, ktorý používa problematické spôsoby väčšinového rozhodovania.
 

 

Tak to pozor, aj napriek tomu ze SMER dostal mandat na vladnutie v tejto krajine nema absolutnu moc nad kazdym a vsetkym. Teraz sa ohanaju tim ako treba setrit a ako treba byt rozpoctovo zodpovedny ale opak je pravdou ze planuju uskutocnit olympijske hry ktore dokazu zadlzit tuto krajinu na niekolko rokov ak nie desatroci...

Zober si take Anglicko, minulorocne OH sa tam predrazili niekolko nasobnie viac co sa potom stane na Slovensku ked tu dokazu predrazit rekonstrukciu jedneho maleho stadiona v BA na 90 mil Eur ? Stadiona ktoreho cena by dokazala niekde v Amerike postavit 3-4 niekolko krat väcsie komplexy stadionov...
 

neobhajujem rozhadzovanie

Ale ja neobhajujem rozhadzovanie. Ja len píšem, že je žiaľ úplne v súlade s demokratickými pravidlami, keď strana, ktorá sa vo vláda správala nezodpovedne, dostane mandát na ďalšie obdobie. Tiež rozhodne nie som proti tomu, aby sa stále dookola na neprávosti, nehospodárnosti až krádeže upozorňovalo, aby sme politikom aj medzi voľbami nedali pocítiť, že ich sledujeme. Aj keby to celé bol povestný hrach na stenu.
.
Akurát si treba uvedomiť, že demokratické rozhodnutia môžu byť aj zlé. Aj veľmi zlé. To je odvrátená strana systému, ktorí si mnohí idealizujú. To je odvrátená strana demokracie.
 

lenže to čo predvádza Fico

je ignorancia demokracie na entú. Toto jeho rozhodnutie nemá nič spoločné so skutočnou demokraciou. Tento aj predošlý článok na tomto blogu na to jasne poukázal.

Okrem toho, zďaleka nie som si istý, či väčšina ľudí je za olympiádu, ako píšete, a bolo by ich ešte menej ak by mali k dispozícii informácie, ktoré z úst Fica nebude verejnosť nikdy počuť.
 

skutočná demokracia

vyberáte si len to, čo sa vám hodí. Ak z demokratického procesu vzíde výsledok, ktorý sa vám nepáči, tak ho označíte za nedemokratický. Pokrytectvo na n-tú.
.
Presne to, čo tu dnes máme, to je demokracia. Máme demokratické inštitúcie, demokraticky volených zástupcov. Jediný problém je ten, že tej demokracie je príliš. Že príliš vecí sa nanucuje demokraticky, t.j. jedna skupina nanucuje druhej. A naopak: čo tu chýba, je sloboda. Sloboda jednotlivca si svoje záležitosti upraviť tak, ako by chcel on sám.
.
V konkrétnom prípade: nevyhnutná je odluka vrcholového športu od štátu. Neexistuje dôvod, prečo by som mal byť nútený financovať nejakých športovcov, ktorí často svojim biznisom zarábajú za mesiac toľko, čo občan s priemerným platom nezarobí ani za celý život.
.
Keď sa chlapci a dievčatá chcú hrať, nech sa páči. Ale len za peniaze, ktoré im za túto ich "činnost" dajú ľudia dobrovoľne. Ja žiadnych bláznov, čo naháňajú puk, behajú s puškou na lyžiach .... žiadnych takýchto bláznov ja platiť nemám dôvod.
 

Pokrytectvo na n-tú???

Útočíte na mňa len preto, že si Vám dovolím oponovať, alebo preto, že si dovolím tvrdiť, že v demokracii o takej otázke akou je napr. aj usporiadanie vs. neusporiadanie olympiády by mali rozhodnúť ľudia na základe referenda?
Resp. minimimálne by o tejto otázke mal rozhodovať celý parlament. Nie len viac menej jeden človek.

Môžme polemizovať o tom, či olympiáda je alebo nie je tak závažnou otázkou na to aby o nej nerozhodoval jeden človek. Ale zrejme aj sám uznáte, že existujú určité závažné spoločenské otázky o ktorých v normálnej demokracii nerozhoduje jeden človek, ale minimálne o nich rozhoduje parlament. Po predchádzajúcej adekvátnej anylýze.

Nič z toho sa ale v danom prípade olympiády u nás nestalo. Samozrejme, ak pripustíme, že olympiáda tak závažnou otázkou je. Zatiaľ ale veľa vecí nasvedčuje tomu, že to vysoko závažnou otázkou je, keďže olympiády spravidla končia s veľkým schodkom, čo si Slovensko sotva môže dovoliť.

Inak som z Vás sklamaný, ako z VIP blogera, ako dokážete na druhého zaútočiť prívlastkami "pokrytec", "pokrytectvo" len pre iný názor na demokraciu.
 

dajte link na právnu úpravu

dajte sem link na akutálne platnú právnu úpravu, ktorú vláda porušuje, či plánuje porušiť v príprave kandidatúry. Ja tvrdím, že všetko prebieha demokraticky, t.j. v súlade s platným právnym stavom. Pokrytectvo nazývam také ohýbanie demokracie, ktoré tvrdí, že ak nie je po mojom, tak je to nedemokratické. Ak by občania chceli o olympiáde a podobných veciach rozhodovať v referende, tak by si najprv museli zvoliť takých zástupcov do parlamentu, ktorí by presadili potrebnú zmenu zákonov. Akurát občania si to neprajú, resp. uvidíme v ďalších voľbách, či sa vám podarí takúto zmenu presadiť. Ak nie, tak by ste mali proste demokraticky uznať, že nemáte pre svoje pohľady demokratickú podporu. A nie pokrytecky tvrdiť, že tie rozhodnutia sú nedemokratické. Len preto, že sa vám osobne nepáčia.
.
To by som napríklad ja mohol za nedemokratické vyhlasovať to, že vôbec niekto (poslanci, referendum, akokoľvek inak) môže rozhodnúť, že moje peniaze použije na podporu ultra-bohatých chlapcov, čo naháňajú puk po ľade. Pretože ja síce som ochotný priznať, že isté veci by sa mali financovať zo spoločného. Ale že by to nemali byť multimilionári na ľade, to som si 100% istý. Ale napriek tomu sa musím podrobiť demokratickému násilu a týchto pajácov platiť.
 

jedna právna úprava

bola spomenutá aj v článku. Okrem toho, ak ste si môj príspevok vyššie prečítal celý, bolo v ňom uvedené aj toto: Môžme polemizovať o tom, či olympiáda je alebo nie je tak závažnou otázkou na to aby o nej nerozhodoval jeden človek, ale zrejme aj sám uznáte, že existujú určité závažné spoločenské otázky o ktorých v normálnej demokracii nerozhoduje jeden človek, ale minimálne o nich rozhoduje parlament. Po predchádzajúcej adekvátnej anylýze. Nič z toho sa ale v danom prípade olympiády u nás nestalo. Samozrejme, ak pripustíme, že olympiáda tak závažnou otázkou je. Zatiaľ ale veľa vecí nasvedčuje tomu, že to vysoko závažnou otázkou je. Minimálne z environmentálneho a ekonomického hľadiska.

Môžte ale vyššie uvedené pokojne naďalej nazývať ohýbanie demokracie. Ja osobne za ohýbanie demokracie považujem to, ak niekto svojvoľne sám bez parlamentu a bez odborných analýz rozhodne o tak závažnej otázke.

Možno Vás sklamem, ale na ultra bohatých chlapcov čo naháňajú puk po ľade mám taký istý názor ako Vy. A rovnako ako Vy nepovažujem za nedemokratické to, že aj z mojich peňazí sú títo ľudia nepriamo podporovaní. Podobných príkladov kde my vadí kam, alebo na čo idú aj moje peniaze by som mohol uviesť mnoho. Napriek tomu to nepovažujem za nedemokratické. Ale to, čo urobil Fico, považujem za ohýbanie domokracie. Aj keby sa olympiáda mala uskutočniť mimo národné parky. Môje dôvody som myslím dostatočne vysvetlil.
 

Tibor,

prekrúcaš. Mal smer vo volebnom programe alebo vláda v programovom vyhlásení, že chcú olympiádu? Nemal! Tak tvoje argumenty o demoracii neplatia.
 

Radičovej vláda a zvýšenie DPH

O.K. tak daj link na program vládnej strany, resp. na vládny program Radičovej vlády, kde sa píše o zvýšení DPH.
 

??????

A kde mal smer napisane v programe nieco o zvysovani dani, odvodov, poplatkov...? Aby som citoval Vasho vodcu "farizejstvo na entu!!!!" apropo. Asi sa vazne treba opakovat a pripominat vam, ze v parlamente vam sedi 83 kolesikov, ktori tie dane mozu znizit jednym klikom pocas hlasovania. Aj ceny paliv, ako niekto vyblakoval v minulosti....
 

Pán Pospíšil,

z Vašej argumentácie mi vychádza, že ak si väčšina demokraticky zvolí vládu, a táto vláda začne fyzicky likvidovať opozíciu v plynových komorách, je to v poriadku, lebo bola demokraticky zvolená. Predsa ak vláda žačne robiť niečo, s čím občania nesúhlasia, je právo občanov takúto vládu zvrhnúť, trebárs aj násilne. Pri revolúcii sa ukáže, či má takáto vláda viac stúpencov alebo odporcov. A treba si uvedomiť, že túto vládu volilo len 23 % zo všetkých voličov, takže o akej väčšine to hovoríte?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Však to je představa asi "sociálního" státu. Jak v Pelíškách, představ si nerozbitný skleničky - "a skláři nebudou mít co žrat". Tak na SK se tomu předchází, aby se zvyšovala nezaměstnanost i nadále. Před čtrnácti dny jsem si koupil dálniční známku za 50€, před týdnem jsem si rovnal disk za 40€. Takže se dá říct, že to funguje, jak má... ekonomika šlape. V dalším týdnu si vyměníme ještě přední rameno a bude pomaličku i na ZOH!
 

Tibor, netáraj,

ktože sa pýtal voličov, či chcú olympiádu? Nikto. Odkiaľ si zobral, že menšina nechce olympiádu a väčšina chce? Neviem o žiadnom prieskume na túto tému. Ak vieš, daj sem.
 

zastupiteľská demokracia

Zastupiteľská demokracia funguje tak, že si zvolíš zástupcov a tí potom robia rozhodnutia v tvojom mene. Zastupujú ťa pri spoločných rozhodnutiach. Nepýtajú sa ťa na každé jedno rozhodovanie. To je ten podstatný rozdiel medzi zastupiteľskou demokraciou a povedzme priamou demokraciou.
.
Ako sa ti zastupovanie pozdávalo, to vyhodnotíš vo voľbách. Ak tvoja nespokojnosť dosiahla určitú hranicu, tak si zvolíš inú stranu. Váš modrý problém je v tom, že vy za nedemokratické rozhodnutie považujete každé, ktoré vám nevyhovuje. Vtedy sa odvolávate na vôľu ľudu, či to ľudia skutočne tak chceli. Ale chyba lávky. My totiž napríklad s určitosťou vieme, že vo voľbách 2002 sa voliči väčšinou rozhodli, že nechcú modrých. Ale modrí napriek tomu vládli. Pretože hlasy SNS sa rozdelili a prepadli. Ale toto sa vám už zdá O.K. Vláda, ktorá vládla jasne proti rozhodnutiu voličov. Tu už zastupiteľská demokracia s konkrétnymi pravidlami (5% klauzula pre vstup do parlamentu). Tu už sa zrazu nepýtate, či tá vláda bola v súlade s požiadavkou voličov, pretože nebola.
 

Zastupitelska demokracie ...

... neznamena, ze by lide nesmeli "otevrit hubu", kdyz zvoleni zastupci delaji neco, s cim nesouhlasi.
.
Uvadis priklad z roku 2002. Ok, v tu chvili mohli "cerveni" kricet, ze se jim to nelibi. No a? Kdyby tak udelali (a predpokladam, ze nekteri ano), vystoupil bys proti nim v diskusi, ze jsou pokrytci, protoze vse probehlo demokraticky?
.
Strucne. Existuji zde (v diskusi, na blogu, v mediich) lide, kteri bojuji za "modre", jak ty rikas. Pak tu jsou dalsi, kteri na modre naopak utoci. Hraj fer. Bud stejne kriticky i k tem druhym. Problem je, ze s temi druhymi (a to je fakt) nemusi byt (nerikam, ze uplne se vsemi) zrovna kontruktivni diskuse, protoze se na tebe v******, poslou do p***, pripadne oznaci za d***** :).
 

otvoriť hubu

neupiera nikomu právo otvoriť si hubu. Jadro sporu je v tom, že modrí komsomolci označujú daný konkrétny krok za nedemokratický. Žiadajú napríklad referendum, diskusiu a podobne. Žiadať môžu, ale nemusí im byť vyhovené. Pretože vládna väčšina proste demokraticky dostala mandát na podobné kroky.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 7 123
 2. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 1 391
 3. Jozef Kmeto: Kotlebovci chcú presadiť analýzu neslovanských čŕt niektorých občanov 1 356
 4. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 977
 5. Stanislav Martinčko: Izolujú úrady pre vírus Súmračnú ??? 936
 6. Monika Nagyova: Skutočný život, skutočné city. Welcome to Bratislava city. 653
 7. Ivan Husár: Národný futbalový štadión a zbabelé postupy ministerky Lubyovej 595
 8. Samuel Zubo: Cestoval som s voličom Kotlebu 523
 9. Andrej Vágner: Rybársky zväz už rok šikanuje dôchodcu - štát sa už rok nečinne prizerá 454
 10. Vladimír Bednár: Zabitie Solejmáního ako odkaz pre Putina 400

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Dôchodcovia si 13. dôchodok nezaslúžia !
 2. Dušan Seberíni: Naše archeologické mysteriózne monštrum
 3. Jakub Tinak: Môj prvý blog roku 2020
 4. Štefan Vidlár: Už nech to skončí!
 5. Michal Páleník: Otcovia – choďte na materskú „dovolenku“ v piatky
 6. Simona Mačorová: Análny sex
 7. Filip Tuhy: Parkour nie je gymnastika
 8. Olívia Lacenová: Libra by mohla prvý polrok posilňovať. O jej osude však rozhodne záver roka
 9. František Stručka: Ako železnice premrhali 600 miliónov korún na elektromeroch
 10. Jozef Legény: Zelené odpustky pre klimatických hriešnikov (Green indulgences for climate sinners)

 1. Proti Kiskovi už existuje tretie video, zatiaľ najkratšie
 2. Pellegriniho hospitalizovali pre infekciu dýchacích ciest, dočasne ruší program
 3. Mazurek ma inšpiroval. Prešlo ma to v Osvienčime (odomykáme)
 4. V nemocnici po premiérovi hospitalizovali aj Borisa Kollára
 5. Google stopol videá Smeru, ten sa vyhovára na technické úpravy
 6. Zbohom, kapitán! (Samo Marec sa lúči s Andrejom Dankom)
 7. V prípade výbuchu plynu v Prešove obvinili dvoch stavbyvedúcich
 8. Vlhová sa môže stať líderkou Svetového pohára, po prvom kole je priebežne druhá
 9. Ľudia zo zvolenskej bytovky dali na kotlebovca žalobu
 10. Vlhová atakovala najlepšiu desiatku, Gutová-Behramiová vyhrala druhý zjazd v rade

Už ste čítali?