Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je tu minimálne 10 účinných spôsobov ako eliminovať ambičákov a vlády s.r.o. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

OLANO plne ukázalo "hodnotu" občianskych kandidátov, ich kvalitu, intelektuálnu aj morálnu úroveň, nehovoriach o schopnosti presadiť nielen niečo zmysluplné, ale aspoň to čo sľubovali.
 

asi ste prehliadol

prvú vetu článku: "... AJ KEBY ich odbornosť a morálna úroveň bola vysoko nadpriemerná".
Tiež je v ňom napísané: "Výhrou nie sú ani periodicky vznikajúce vždy nové a nové politické strany, ktoré zakladajú už hotoví politici, ktorým sa v stranách, ktoré ich vyniesli na výslnie, znepáčili pomery..." Toto je predsa čiastočne aj prípad Matoviča. Obrátil sa proti tým, alebo proti hodnotám, ktoré mu pomohli do parlamentu. A keby to aj prípad Matoviča úplne nebol, výnimky ešte nerobia pravidlo. Matovič mal šťastie. A to môže rýchlo pominúť. Nevylievajme predsa s vaničkou aj dieťa.
Ak by sa poslanci do parlamentu volili novým systémom, polka tzv. obyčajných poslancov by voličov podľa môjho názoru nepresvedčila, lebo by nemala s čím ich presvedčiť.
 

asi nemáte zmysel pre iróniu, však?

Vaše názory sú ako názory 18 ročného decka, ktroé túži po rovnoprávnosti a čestnosti, ale hneď pri obede sa predbehne v rade... Ak sa niekde hlasuje, tak začnú prevládať ZÁUJMY jednej alebo druhej strany - vznikajú koalície ľudí s rovnkým názorom na istú vec - nemusí to byť podľa politickej strany. Po viacerých hlasovaniach by sa akýkoľvek spravodliví poslanci prirodzene spolčovali do väčšíc skupiniek a výsledok by bool taký istý ako pri pol. stranách avšak s tým rozdielom, že by neboli predvídateľné! Celé je to len a len utópia - keby nie, tak by to už niekde vo sveter fungovalo - a ono to nikde nefunguje! Nevymýšľajte teplú vodu.
 

V OLANO nejde o občianskych kandidátov

v tom zmysle o akých hovorí článok. Minimálne polka poslancov OLANO sedí v parlamente len vďaka tomu, že figurovali na zvoliteľných miestach ich kandidátky a minimálne polka z tej druhej polky sa len zviezla na antiGorilej vlne.

Mimochodom, neviem ako sa páči Vám, ale mne dosť vadí, že v parlamente sedí, alebo poväčšine sa tam len presúša (ak sa im vôbec uráči prísť do zamestnania) 150 viac menej neadresných a občanmi nekontrolovaných poslancov, aj keď ide o ich zástupcov. "Aspoň" na papieri zvanom Ústava. V skutočnosti ide o zástupcov elít. S občanmi ich nespája nič, lebo neboli zvolení priamo nimi v konkrétnom volebnom obvode, ale cez politické strany a pod., teda aj vrátane OLANO. Záväzky preto majú hlavne voči nim. Myslím, že poslanci by v parlamente zďaleka nemali vo všeobecnosti taký veget ako ho tam majú dnes, ak by boli volení priamo občanmi v konkrétnych obvodoch. Museli by im skladať účty. Boli by viac pod drobnohľadom. Občania by mali mať právo kedykoľvek v mimoriadnych voľbách svojich zvolených poslancov odvolať a nahradiť, ak by títo chodili do zamestnania tak, ako napr. bývalý poslanec Slota, alebo by nevyvíjali dostatočnú aktivitu, či v rozpore so svojim programom by neiniciovali, nepresadzovali alebo nepodporovali určité zákony.
 

Pekné predstavy.

Len veľmi idealistické a odtrhnuté od reality. Predstava, že hlbšie klesnúť, ako mať v parlamente 83 Kolesíkov, sa už nedá, je mylná. Pozrime sa na posledné komunálne voľby. To, že z východu by do NR SR prišlo kvantum poslancov, ktorí ani nevedia čítať a písať, je viac ako možné. Neviem si predstaviť systém, ktorý by tomuto mohol zabrániť.
Už samotný predpoklad, že v politických stranách sa združujú len vagabundi a zlodeji, je hodná tak idealistu vo veku 18 rokov. Nie seriózneho občana.
Dnes asi nie je iná možnosť, ako systém politických strán. Aj keď si myslím, že je čas zrelý na zmenu. Ale bez strán to nikdy nepôjde.
 

Pekné predstavy.

Myslíte na neprispôsobivých z komunít z východu? Týchto na Slovensku pribúda. Nič nenasvedčuje tomu, že by to malo byť v budúcnosti iné. Ani posledné návrhy na riešenie danej otázky. Skôr alebo neskôr z toho vznikne taká politická sila, ktorá bude tak či tak miešať politické karty. Tento stav zapričínili hlavne politické strany svojim alibizmom. Nikdy nechceli prijímať nepopulárne potrebné opatrenia proti neplánovanému rodičovstvu.

Kto tu hovorí o tom, že v politických stranách sú len vagabundi? Stačí že tam na zvoliteľných miestach sedia poväčšine kariéristi. Títo, ak nie sú schopní v prípade potreby zapredať hoci aj svoje svedomie, alebo prehliadať prúsery spolustraníkov, nespĺňajú hlavný predpoklad figurovať na kandidátkach na zvoliteľných miestach. Toto je zdravý základ na ktorom sa dá budovať?

A nehráte sa náhodou na jasnovidca, ak tvrdíte, že bez strán to nikdy nepôjde? A kam to vedie s nimi? Nie náhodou pomaly ale iste naspäť ku komunizmu, alebo k diktatúre? Nehovoriac ešte o gréckej ceste po ktorej s nimi smerujeme.

Akú zmenu máte na mysli Vy? Ja si myslím, že kozmetických zmien tu už bolo až až.
 

Som presvedčený, že väčšinový

volebný systém by opäť vyhovoval politckým subjektom, ktoré majú veľký balík peňazí z našich daní a ešte väčší z kriminálnej činnosti. Dôležitejšie je aby mali všetky subjekty zúčastňujúce sa na politickej súťaži rovnakú štartovaciu čiaru. Samozrejme treba zaviesť viac volebných obvodov a priamu zodpovednosť (odvolateľnosť) poslanca za daný obvod.
 

nerozumiem ako

by im mohol vyhovovať ak by každý kandidát mal rovnaké šance, resp. podmienky vo volebnej kampani.
 
Hodnoť

Naivná predstava,zaváňajúca

komunistickou ideológiou. Parlamentná demokracia je zatiaľ to najlepšie, čo ľudstvo v správe vecí verejných vymyslelo. Problém je inde. A to v spätnej kontrole a vyvodzovaní dôsledkov tak politických, ako aj zákonných. VŽDY sa nájdu ( a je ich väčšina ) ľudia, bažaci po moci, kariére, bohatsve a pod. Priamou voľbou nič nevyriešime. Takýto ľudia sa nikomu nezodpovedajú a nemá ich kto odvolať. OĽ- NO je toho jasným príkladom.

P.S. V mestských a miestnych zastupiteľstvách máme volených zástupcov priamo. A výsledok ? Taký istý ako v parlamente. Takže chyba je inde, že ? Chyba je v nás, v občanoch. Nevieme a nechceme vyvodzovať zodpovednosť. Každý sa stará iba sám o seba a správa vecí verejných nás nezaujíma. A práve to je živná pôda pre priamovolených . Nikto a nič negarantuje ich neskoršie správanie a pôsobenie.
 

ste si istý, že nič?

Ste si istý že nič lepšie vymyslené nebolo? Ja nie. Vymyslené bolo, "len" to nebolo zrealizované. Z strachu a z alibizmu. Najprv to predsa vyskúšajme a až potom porovnávajme s tým čo platí doposiaľ. Zvlášť keď to zjavne zlyháva.

Hovoríte, že hlavný problém nie je v súčasnom systéme, ale v neexistencii spätnej väzby. No ale to je zapríčinené práve súčasne platným systémom ktorý považujete za najlepšie čo kedy vôbec bolo vymyslené.

Myslíte si že poslanci by v parlamente mali vo všeobecnosti taký veget ako ho tam majú dnes, ak by boli volení priamo občanmi v konkrétnych obvodoch? Pozrite príspevok vyššie: "....museli by im skladať účty. Boli by viac pod drobnohľadom. Občania by mali mať právo kedykoľvek v mimoriadnych voľbách svojich zvolených poslancov odvolať a nahradiť, ak by títo chodili do zamestnania tak, ako napr. bývalý poslanec Slota, alebo by nevyvíjali dostatočnú aktivitu, či v rozpore so svojim programom by neiniciovali, nepresadzovali alebo nepodporovali určité zákony."

P.S. Výsledok je tam taký hlavne preto, lebo za starostov a primátorov sa vo všeobecnosti dostávajú ľudia, ktorí majú masívnu stranícku podporu, aj keď niekedy figurujú ako "nezávislí", a tú podporu potom musia potom splácať na úkor služby občanom. To isté platí aj o poslancoch. Kto nemá na to aby zinvestoval do kampane, alebo to odmieta, spravidla nemá šancu. Takže aj v mestských, obecných a miestnych zastupiteľstvách zďaleka nesedia tí najčestenjší a najšikovnejší z možných.
 
Hodnoť

Stale nove marxisticke pristupy

http://www.menejstatu.sk/priam...
.
Pretoze je uplne jedno,akym sposobom budu vyberani vypalnici. Problemom je nutnost platit vypalne, nie sposob jeho platby. Vid kanikovske dss-ky, ci dan z financnej transakcie.
 

za čo výpalné?

V čom konkrétne je zlý návrh, ktorý preferuje väčšinový volebný systém nad pomerným, aby v parlamente nesedeli bábky politických strán s tým, že šance všetkých kandidátov za poslancov, starostov, ministrov, prezidentov... by boli v kampaniach rovnaké? Lebo ja osobne marxizmu nerozumiem.
 

konkretne

som to napisal jasne. Problem nie je v tom, ako sa budu vyberat "zastupcovia", ale v tom, aka je ich realna moc. A dnes by malo byt prioritou vyrazne obmedzi rozsah toho, o com sa rozhoduje "demokraticky". Nie stale dookola hladat nejake nove sposoby ako vybrat osoby, ktore budu mat legalne pravo pachat (demokraticke) nasilie na tych, ktori si praju o svojich veciach rozhodovat osobne, slobodne a teda nedemokraticky.
 

ešte raz, za čo teda bude to výpalne?

Lebo prestávam tomu rozumieť.
Vadí Vám čo? Že reálna moc poslancov volených vo väčšinovom systéme by bola malá? Alebo reálna moc dnešných poslancov je malá? A ak áno, čo navrhujete, aby sa to zmenilo?

Nerozumiem, o čom sa dnes podľa Vás rozhoduje "demokraticky"? A prečo by sa to TO malo obmedziť.

Aké neustále hľadanie nových spôsobov vyberania osôb máte na mysli? Veď jeden a ten istý spôsob tu funguje od vzniku SR.

Kde beriete istotu, že dnešný systém umožňuje páchanie menšieho zla ako by tomu bolo v prípade väčšinového systému v kombinácii s tým, že kandidáti by mali rovnaké šance vo volebných kampaniach?
 
Hodnoť

 

Co by ste chceli od policajta ?
 
Hodnoť

Myslím, že ste vystihli podstatu

problému. Základom fungovania slušnej spoločnosti nemôžu byť absolútne nekorektné, nespravodlivé voľby, bez rovnakých podmienok pre všetkých zúčastnených. Súčasné voľby sú o zaplatení čo najlepších PR agentúr a získaní čo najväčšieho mediálneho priestoru. Totálne absentuje možnosť opravy chybnej voľby, t.z. možnosť voliča korigovať svoje rozhodnutie v priebehu volebného obdobia odvolaním "nehodného" poslanca. Dnes si niekoho na žáklade masívneho vymývania mozgov zvolíme a potom 4 roky čumíme, čo sav skutočnosti deje.
 
Hodnoť

Malé strany verzus veľké strany

Problém je úplne inde a je taký očividný až kole oči a pritom ho nikto nevidí.
Zoberme si najnovší prieskum verejnej mienky:
http://www.topky.sk/cl/10/1330...
a porovnajme napr. Fica s Radičovou:
Fico s 32,4 % dôverujúcich respondentov je jednoznačným favoritom oproti Radičovej, ktorá dosiahla len 3,1 % dôverujúcich. Keby sa konali voľby, napr. prezidentské, tak Fico ju jednoznačne prevalcuje. V prieskume sa však skúmalo aj to, koľko ľudí nedôveruje jednotlivým politikom. V prípade Fica je to 29,2 % a v prípade Radičovej len 1,5 %. Z toho môžeme veľmi ľahko vypočítať koeficient dôvery (% dôverujúcich/% nedôverujúcich). Fico by mal koeficient dôvery 1,11 a Radičová 2,07. Pri takomto komplexnom posúdení by Radičová vyhrala na celej čiare. Čiže máme dva diametrálne odlišné výsledky. Ktorý z nich vernejšie odráža vôľu voličov, nechám na posúdení diskutujúcich. Podobný paradox platí aj v prípade politických strán a podrobne som ho opísal v článku:
http://kuceravy.blog.sme.sk/c/...
Súčasný volebný systém, ktorý som nazval semidemokracia, kríva na jednú nohu a okrem iného spôsobuje, že malé strany majú šancu konkurovať veľkým stranám asi tak ako miestna výrobňa kofoly Coca-cole. Pri tomto systéme doslova platí, že aj zlá reklama je reklama (Slota nezostal mimo parlamentu preto, lebo sa ľuďom sprotivil, ale preto, lebo prestal byť zaujímavý) a úspech vo voľbách úzko koreluje s množstvom peňazí, ktoré sa do reklamnej..., chcel som povedať do volebnej kampane nalejú. O tom aký má táto skutočnosť vplyv na politickú korupciu sa hádam netreba rozpisovať.
 
Hodnoť

 

nuž a čo tak výberové konania na posty prezidenta,ministrov a poslancov...pre každý post samozrejme iné požiadavky...taký prezident napr. by nemal byť menší ako jeho stráž :)
Samozrejme že prichádza do úvahy i všeludový televízny program- Slovensko hladá politika...:)
V neposlednom rade je možnosť zriadiť vysokú školu politickú,kde premianti dostanú reálnu šancu ukázať v poraxi čo si zo školy zapamätali...:)
 

 

jo a k poslaneckému slubu pri som pripojil slub chudoby...:)
 
Hodnoť

Hasim aj maly plamen

a to plamen amaterov zo stom alibizmu, ktory horuju za jednomandatove volebne obvody, pricom prehliadodaju klucove veci:
Citajte:
preco nie jednomandatove obvody:
http://blog.sme.sk/diskusie/19...

ako to urobit lepsie:
http://blog.sme.sk/diskusie/19...
http://blog.sme.sk/diskusie/19...

rozmyslajte, kym zacnete podporovat nezmyselny system, ktory nahra akurat vodcovi velkej strany. Velke strany so silnym predsedom radi podporia vasu naivnu iniciativu... A potom uz naozaj mozeme na slovensku len zhasnut.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 15 018
 2. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 6 760
 3. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 3 193
 4. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 2 411
 5. Matúš Suby: Praktiky košickej chobotnice časť druhá- Keď je udavačstvo eufenizmom 2 110
 6. Miroslav Lukáč: Fico riadil SMER ako hadiu farmu. Iba nerozoznal hada od hadice. Jedovatých od škrtičov. 1 580
 7. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 1 539
 8. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 1 399
 9. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 1 241
 10. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 1 229

Rebríčky článkov


 1. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 2. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 3. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 4. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 5. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 6. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...
 7. Július Kovács: Poslanec Hlasu Ferenčák a primátor Kežmarku. Nakopaný do zadku ministrom obrany.
 8. Gabo Németh: Gabriel Németh recenzia Ján Maršálek Spoločnosť bez svetla , O súmraku našej kultúry....
 9. Jozef Kovalík: Ako som vycestoval v čase lockdownu na narodeninovú párty
 10. Miriam Studeničová: Zmätenosť pojmov


Už ste čítali?