Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Platy učiteľov sú už na úrovni príplatkov za riadenie v polícii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

:-)

V celej štátnej správe sú rôzne odbory , pod odbory, ktoré majú svojich riaditeľov a zástupcov. Niektorí zamestnanci nestíhajú a niektorí berú plat bez práce!
 

samozrejme, tak vlady korumpuju statnych

zamestnancov - loajalnych vykonavatelov svojich mocenskych zaujmov a v neposlednom rade i siky oddanych volicov ala grecko... ucitelia su na chvoste zaujmu, kedze sa na uplatnovanani moci nezucastnuju, netreba si ich kupovat nadmernymi platmi (z nasich dani!), ako sudcov, uradnikov, policajtov, prokuratorov... zaujimavy prispevok k teme tu: http://www.menejstatu.sk/mytus...
 

nie len príspevok ale aj stránka.

Dakujem za odkaz. Citujem z nej: "Predstavte si, že ľudia by sami rozhodli, komu a koľko zo svojich peňazí dajú. Štát nám síce za naše dane poskytuje určité služby, ale kde berieme tú istotu, že každý z nás presne o tieto služby v tejto kvalite a v tomto množstve stojí? Mnohí si myslia, že štát potrebujeme aspoň na zabezpečenie právneho poriadku, spravodlivosti, bezpečnosti a reguláciu externalít. Aj toto ale môže byť mýtus daný tým, že nikto z nás za nášho života inú než štátnu justíciu a štátnu políciu nezažil. V skutočnosti existuje teoretické aj praktické zdôvodnenie, že súkromný trh môže fungovať aj v týchto oblastiach a prinášať oveľa lepšie výsledky ako štátny monopol. Rovnaké závery platia aj pre ochranu životného prostredia a ďalšie oblasti."
 

moznost

Na tento blog som chcel písať dlhšiu reakciu, ale človeku, ktorý danú problematiku videl len z ponorky, aj to bola kalná voda a je presvedčený o svojej pravde, aj keď skutočnosť je iná,je to celkom zbytočné. Nemám nič proti pedagogickým pracovníkom, ktorých veľké množstvo chrlí aj Katolícka univerzita, ale nech si ich pisateľ zavolá, keď bude potrebovať pomoc. Mimochodom, koľko podriadených má riaditeľ Základnej školy? Howg
 
Hodnoť

Ked si Fico pozitiv vzdy sa najde

Je to len medialna hra pre poslednych optimistov v tomto state, ktori dufaju, ze nieco by teoreticky mohlo fungovat. Takmer rok sa tu handrkuju o par grosov sestry a stale to nie je uzavrene. Potom Kalinak nieco zapipa a pokutovaci maju pridane okamzite. Fico si este nikdy nepolozil otazku z coho bude platit odstupne zdravotnym poistovniam a ine veci za ktorymi je sirokorozchodnaja mafia. Politici su experti v oprave kvapkajuceho kohutika, aleze cez kuchynu tecie Dunaj to nikoho netrapi.
 
Hodnoť

tie supermanské príplatky

za riadenie nastavil pre policajných šéfov Kaliňák s Packom. Ale Lipšic so Spišiakom ich ponechali, lebo sa im to tak zapáčilo. Bodaj by aj nie. Veď policajných veliteľov si tými príplatkami politici vlastne zaviazali priam k vazalskej poslušnosti. Nebudeš poslúchať, ideš z lukratívnej funkcie dole a marš trebárs na obvodné oddelenie.

Ide tak vlastne o korupciu štátnych úradníkov zo strany politikov.

To nemôže vidieť snáď len slepý. A niečo podobné sa teraz deje aj so sudcami. Fico zrušil imunitu všetkým papalášom, iba sudcom nie. A ktorý slovenský sudca by si ho teraz dovolil za niečo nekalé odsúdiť?

Je to hanba a výsmech, ale ako vidím, ľuďom to nevadí, resp. tomu nerozumejú. No a politikom, bez ohľadu na politickú stajňu, to maximálne vyhovuje. Majú proste políciu pod kontrolou a teraz k nej pribudne aj justícia.
 

majkajanka...

ty si celý "superman". S Marcelom Bukertom ste tak akurát "dvaja bojovníci" s veternými mlynmi. To už ozaj nemáte čo robiť, len "variť vodu" filozovať o tom , čo policajti majú , nemajú mať a rýpať do toho a do iných vecí a pritom "hovby" vyriešiť? Užitočnejšie by bolo , keby ste miesto týchto "krčmových revolučných kecov " spravili niečo užitočne - napr. zobrali si pracovné úbory a metly a pozametali ulice v Bratislave
 

takže ľudia ak vidia nejaké

zvrátenosti majú jednoducho držať hubu?

To že sa poukazovaním na zvrátenosti okolo nás tak skoro zrejme nič nezmení je len zásluhou toho, že podstatná časť ľudí je ľahostajných k tomu ak ich štátna moc zdiera na každom kroku aby mohla uživiť svojich sponzorov a prebujnenú štátnu správu, kde sa často krát mrhá peniazmi daňových poplatníkov. Maximálne čo urobia je, že sa sťažujú pri pive ale ak dojde na lámanie chleba tak sa boja čo i len na nejakú zvrátenosť poukázať, nie to proti nej vystúpiť. Vám to možno vyhovuje, lebo ste možno na tej správnej alebo šťastnejšej strane.

Podľa Vašej logiky by potom mali byť zbytoční aj opoziční poslanci, stačil by nám jednofarebný parlament, ďalej zbytoční by mali byť aj novinári a vôbec médiá, lebo tí tak isto poukazujú na rôzne kauzy, zvrátenosti a pod. Som opačného názoru, lebo toto by bola cesta k totalite.

Vy možno robíte niečo užitočnejšie, môžte sa pochváliť, ste ako uvádzate čistič, tak možno čistíte spomínané ulice. Ja tiež čistím sídlisko alebo les od plastových fliaš, len si pri tom kladiem otázku, či by nebolo efektívnejšie radšej spolupodieľať sa na tlaku smerujúcemu k tomu, aby sa tie fľaše konečne začali zálohovať. Tak ako sa to už robí vo viacerých iných krajinách. Tam tiež boli na začiatku len nejakí blázniví aktivisti, ktorí nemali na robote nič iné len poukazovať na túto zvrátenosť. Žiadna vláda totiž sama od seba ešte nikdy nič dobrovoľne užitočné pre ľudí nespravila. V prvom rade sú to vždy stranícke priority, ktoré tá ktorá vládna strana sleduje a ktorých sa nerada žiadna z nich vzdáva, aj keby to malo byť v prospech ľudí. Vždy tu bol najprv tlak mimovládnych organizácií, novinárov, a nakoniec tej ktorej opozície ktorá tým chcela zabodovať u voličov. Aj so vzdaním sa imunity to tak bolo. A tých príkladov je mnoho.

Takže Vy naozaj p. Čistič ste dospeli k danej múdrosti, že je zbytočné na čokoľvek zvrátené poukazovať a preto radšej čistíte (tei ulice?) resp. robíte iné užitočné veci? Alebo len čítate takéto nezmyslené články ak je dajme tomu tento ku ktorému ste sa zapojili do diskusie a kritizujete autorov kritických článkov, resp. rozdávate rady aby to nerobili?
 

Čistič, presne takýchto

ľudí, ktorí do ničoho nerýpu, a zvlášť takých, ktorí chcú odrádzať od rýpania druhých, potrebuje každá vláda. Možno sa zobudíte až vtedy ak vám vláda zvýši napr. koncesionárske poplatky 5 násobne, aj keď STV a SRo nesledujete len aby napr. páni poslanci mohli dať svojim asistentom 2.000 éčiek mesačne, lebo oni si musia ako poslanci privyrábať ešte inak, aby sa uživili, lebo 40.000 eur ročne im nestačí.

A vôbec, kde je hranica napr. u spomínaných poplatkov, alebo príplatkov za riadenie aby ste začali proti tomu namietať? 10 násobok, dvadsať násobok? Alebo ešte viac? Alebo ste nekonečne tolerantní?
 
Hodnoť

to akú má článok čítanosť

(po 26 hodinách okolo 800) nasvedčuje tomu, že tieto veci naozaj trápia len málokoho. Čo nás vlastne trápi? Alebo: trápi nás vôbec niečo čo sa týka toho ako nás štátna moc zdiera na každom kroku? Čudujem sa najmä učiteľom. Na jednej strane vyplakávajú, ale na strane druhej sa boja zdvihnúť hlavu. Pre pána kráľa, čoho sa boja? Dokedy budú čakať? Kým napr. drobným policajným funkcionárom tieto príplatky ešte viac zdvihnu? nejde tu o zjavnú diskrimináciu v neprospech tých čo majú slabého ministra ktorý sa bojí udrieť po stole alebo ktorý nie je tak varený pečený ako napr. Kaliňák?
 

 

V záplave ďalších nových článkov mi častokrát uniknú aj dobré, takže sa nedivte čítanosti tohto. Mimochodom, myslím si, že 800 čitateľov nie je zlé číslo.
Z tých príplatkov sa mi robí zle. Skutočne neviem, za čo ich berú . Nechápem, prečo sú policajti a vojaci tak zvýhodnení voči iným pracujúcim. Ak majú pocit, že je to veľmi riziková práca, nech tam nejdú, môžu ísť kopať kanál. Ale po 15 rokoch dostať výsluhový dôchodok, to je fakt sila.
 
Hodnoť

 

RE: Pracovná náplň:
•vypĺňanie tabuliek (týždňové, mesačné vyhodnotenia práce podriadených)
•spracovávanie hodnotení hodnotení (ak niekto hodnotí hodnotenie ktoré vypracoval niekto iný)

- Marcel, tak toto si nemusel,to bolo surové. Veď od tých zamestnancov ZNB sa vyžaduje práca s Excelom!((:
 

a to bud este rad ze

nepouzivaju e-mail :)
Uplne stacilo ze sa od nich vyzaduje praca a to je pre politickych prisluhovacov cosi nepripustne. Poslat ich strazit ciganov pred terorostom Oskarom.
 
Hodnoť

 

Pán Kaliňák sa vyjadril, že ešte 2000 žandárov má v úmysle zamestnať čo sa týka počtu žandárov v prepočte na jedného obyvateľa budeme superveľmoc v rámci celého vesmíru. Podobe sme na tom zo sudcami, živíme najviac sudcov na obyvateľa na tejto planéte.
 

 

Aj sudca je občan. Jeho súdny spor so štátom, zamestnávateľom, iným občanom, atď. musí riešiť iný sudca. A tak dokola.
 

 

Čisto teoreticky: aj keď by zamestnal celú galaxiu policajtov, nič by sa nezmenilo, lebo všetko už teraz funguje "normálne". Policajná a súdna moc na potláčanie a šikanovanie obyvateľstva a obhajobu a lahostajnosť voči neprispôsobivým. Len by to bolo "lepšie a dokonalejšie".

Treba:
1. zrušiť výsluhové dôchodky
2. znížiť platy poslancov na 1KE, -odvody a -daň, žiadne príspevky ani notebooky
3. zrušiť príspevok politickým stranám
4. dotácie našim poľnohospodárom a drobným chovateľom + podpora živnostníkom a podnikateľom a dôsledne sledovať.
5. znížiť DPH na potraviny na 8%, ostatné daňe na 15%
6. prepustiť všetkých diplomatov zo štátnych služieb a majetky diplomatických konzulátov popredať
7. namiesto polície posilniť armádu, hliadky a zabezpečenie tých "istôt" proti neprispôsobivým. Ak polícia, tak len na štatistické úkony a kancelársku robotu, na všetko ostatné armáda.
8. armáda sa bude spolupodielať na hospodárskej činnosti - obrábanie polí - vlastných a pomáhanie pri obrábaní súkromných polí = bonus zabezpečenie proti zlodejom
9. vláda bude minimálne 10 rokov, aby sa lepšie ukázali dlhodobejšie plány v realite
10. prepustiť všetkých sudcov - samozrejme nie naraz. Postupne, potom tiež reformovať súdnictvo ako nie moc jedného človeka ale porotcovské súdy, zložené z nezávislých, náhodne vybraných bežných ľudí. Dôležití budú právnici. A sudca bude štatista a tiež formálny dozorovateľ nad procesmi. Zrušiť imunitu sudcov a ich kráľovské platy. Porotcovia musia ísť k prípadu dobrovoľne, podpísať to a zároveň sa oboznámiť dôsledne so súvisiacimi zákonmi a prípadom na súde.
11. štátni úradníci: zrušiť odstupné komplet, práca má byť na dobu určitú. Ani manažéri ani v dozorných radách. Maximálna doba trvania dohody je 1 rok. Možné každoročné predĺženie o 1 rok.
12. zaviesť fyzické tresty za krádež. Za krádež 100 E 100 rán byčom, verejne a potom vystavenie v klietke hanby v meste aspoň na 2 dni v kuse. Za krádež 100 mil. E 100 mil. rán byčom. Samozrejme, ak by hrozilo, že vinník už ďalšie byčovanie neznesie, počkať, kým sa uzdraví a následne pokračovať. Samozrejme si môže vybrať alternatívny trest verejnoprospešné práce - zametanie, sadenie stromčekov ap.
13. všetci väzni musia "niečo" robiť. Buď verejnoprospešné práce alebo nútené práce - podľa svojho aktuálneho zaradenia: 1., 2. alebo 3. nápravnovýchovná. Dozorovať armádou.
14. zosobniť vlastizradcom ich podpisy pod eurovalom, ktorý sa ukázal ako nedostatočné riešenie. Zosobniť a nech každý z nich platí pravidelný príspevok na chod štátu. Zároveň poprepisované majetky na príbuzných neuznať a vyvlastniť, ak podpis bol vykonaný po dni podpisu.
15. kontrólovať samosprávy. Ak sa vyskytnú opakované porušenia zákonov, nasadiť nútenú správu a ako bezpečnosť armádu.
16. postaviť mimovládky pred skúšku, buď dokážu svoju potrebnosť, alebo koniec. tie ktoré majú v popise svojej činnosti prácu s rômskou menšinou nech majú 1 rok na vyriešenie rómskeho problému, lebo to nie je rómsky problém ani problém "nerómov" ale problém vlády a mimovládok. Ak neuspejú, koniec.
17. žiadne dávky na deti. Ani jednorázové ani prídavky. Odpisy z daní. Nech deti majú tí, čo pracujú a dokážu sa o deti postarať.
18. zrušiť post "prezident slovenskej republiky" a všetkým bývalým zastaviť vyplácanie renty a naopak požadovať jej vrátenie od každého z bývalých prezidentov v plnej výške. Pod hrozbou použitia armády alebo zhabania majetku - aj prepísaného. Alternatívne verejnoprospešné práce alebo verejné byčovanie a klietka hanby.
19. znížiť počet poslancov na 20. Poslanci majú byť poradcovia premiéra/kráľa.
 

cesta k tomu

je v prvom rade spriechodnenie referenda, aj so všetkými negatívami ktoré môže priniesť. Tých pozitív bude časom viac ako negatív.

V druhom rade treba zastaviť diskrimináciu v politike tak aby každá strana a každý kandidát mal rovnaké možnosti a rovnaký priestor v médiách čo sa týka kampane, vymedzený maximálny počet bilbordov, alebo ich úplny zákaz. Pre národ je na škodu, že tí, čo majú peniaze, alebo majú sľúbené peniaze na kampaň ak sú ochotní potom kopať za sponzora sú nenormálne zvýhodnení.

Vsjo je iba v rukách občanov a ich chcenia.
 

re:gensuda

...a potom si sa prebudil a ruky priviazané o posteľ, sviniari ošetrovatelia...pôjdu na nútené práce?! Aj na psychiatrii by mali pacienti niečo robiť, lebo potom im chodia po rozume takéto veci?! Poslancov zrušiť celkom, načo dokonca 20, veď premiér má svojich?! Byč sa píše s -i-, dane bez mäkčeňa. Pracoval si na tom dlho?!Zabudol si na číslo
20) vývoj sSovenska ako samostatrnéhoi štátu vrátiť a začať znov od Starých Slovákov na čele so Svätoplukom, s využítím skúsenosti 20 - tich storočí.
 

oprava

má byť Slovenska...samostatného....znova
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 191
 2. Věra Tepličková: SMER-SD upozorňuje na údajné praktiky SD a ... nič? 128
 3. Jozef Sitko: Aj nová lož poslankyne SaS provokovala premiéra 75
 4. Mišo Šesták: Keď urazíte Rusa alkoholom 75
 5. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 71
 6. Miroslav Galovič: Rátanie kamalások V. Niekedy sa veci vymknú z rúk. A nielen veci. A nielen z rúk... 45
 7. Ľubor Bystrický: Logika podľa Igora M. 44
 8. Martin Droppa: Snežný sen Borisa Kollára 36
 9. Jakub Pohle: Ako sa policajt a SISkár stretol s vybavovačom z pozadia SNS 31
 10. Jiří Ščobák: Ahoj Igor! Pokud budeš pokračovat s tím, co aktuálně děláš ... 30

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Zvony
 2. Ján Škerko: Úvahy o živote
 3. Štefan Vidlár: Uš je to tady, uš je to tady
 4. Július Kovács: Pozor na Hodžovom namestí dnes o 13.hod Kotlebovci!!! Neprovokujte ich ruškami !!!
 5. Roman Hutira: Čo sa 99% študentov nikdy nedozvie v škole?
 6. Marian Letko: Kollár je zrelý buď na uterák, alebo na odvolanie
 7. Jozef Kovalík: Údolie, ktoré dáva nádej
 8. Peter Biščo: Hlas, domestikovaný druh odnože Smeru.
 9. Stanislav Martinčko: Oholil prezident polície Lučanský ministerku vnútra D. Sakovú???
 10. Gabo Németh: Vietor vo vlasoch


Už ste čítali?