Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ide o obvyklý spôsob života u Policajného zboru (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Slovensko nie je právny štát.

Viditeľne je tu na základe farby pleti utláčaná biela (zatiaľ) väčšina. Nie je to náhodou rasizmus? Hm!
 
Hodnoť

... reakcia na príspevok je nulová,

lebo... Dnes už nie je možné čosi beztrestne a bez dôsledkov povedať. Ale ja poviem: Sk cigáni!!! Takí naozaj sú. A nech si zatým každý doplní čo chce. Sk! Nie, nemám nič proti Rómom. Naozaj, pracujem s nimi a nikto o mne nepovie, že som rasistka. Pomáham im hľadať prácu, obhajujem ich potreby a zdôvodňujem ich ťažké životné osudy na ÚP. Tiež sa hádam s tými, ktorí ma za to odsudzujú. Dokonca aj s vlastnou rodinou. Nič proti Rómom.
Kým neskáču cez ploty, kým netrávia psov, kým neklamú, že nemôžu robiť, lebo oni nikdy do roboty nechodili. Tak, ako potom môžu robiť, keď nevedia, aké to je. Ale Sk cigáni mi lezú hore krkom. A to sú práve takí, o ktorých sa rozpráva v danej prílohe. Že je to ich bežný spôsob života, a preto to nemôže byť trestným činom? Čo keď sa v budúcnosti u niektorých ľudí stane bežným spôsobom života praktiky pán J. z H.? Potom to už nebude trestný čin, iba bežný spôsob myslenia? Alebo ako? Keď trikrát po sebe v Kauflande ukradnem 2 horké čokolády, pôjdem na súd. Možno ma oslobodí. Ale povedať, že horkú čokoládu potrebujem, je to môj spôsob stravovania a nemám na to, tak to jednoducho riešim takto, čo potom... Aj to je o bežnom spôsobe života? Nech mi je admin a moja karma milostivá. Nechcem útočiť, iba sa snažím vysvetliť, že "bežný spôsob života" nemôže byť ospravedlnením pred zákonom. Náš trestný zákon nepozná §, ktorým by sa hovorilo: Ak aj trestný čin nastal, nie je skutok trestným činom, ak je to bežný spôsob života človeka danej komunity, etnika alebo menšiny. Nech by bol aj z ... krajiny modrofialovej dúhy.
 

velmi spravne

privela sa to tym romales (tusim je to z ich jazyka tak pozor na to admin) toleruje a to nemam rad. nam pracujucim sa netoleruje nic ! lebo je to protizakonne proti moralke alebo co ja viem co vsetko proti.
trestat bez debaty a viac poctivcov v policajnom zbore
 

pre 1soliter

Za admina neručím, ale u mna mas K+!!!!!
 
Hodnoť

 

Autor zrejme tuší a vie, o čom píše.
Zrejme len náhodou zabudol uviesť, ako sa jemu darilo riešiť a doviesť do zdarného konca prípady z jeho pracovnej praxe napriek tomu, že "Od r. 2010 je právnym mediátorom, turistickým sprievodcom a predsedom občianskeho združenia Stop alibizmu - Has, aj čo Ťa nepáli."
http://sdku-ds.sk/volby/kandid...
 

 

vsak, ked vies ako sa mu nedarilo, ked vies co nevyriesil, tak napis. co tu pustas trapne smrady.
 

pozdravujem, ujo Figliar...

to akože keď sa snažím pôsobiť v treťom sektore, som príležitostným turistickým sprievodcom a mediátorom to akože mám väčšiu šancu doviesť do zdarného konca prípady ktoré som kedysi riešil?

Ja niečo skrývam? V tom životopise, na ktorý nezmyselne odkazuješ, nič neskrývam, je tam odkaz aj na môj blog aj na blog OZ. A pokiaľ viem nič zásadné som neskrýval ani na týchto blogoch. Maj tú odvahu zverejniť aj ostatným svoju totožnosť. Z koho, alebo z čoho máš strach?

Jedna vec je nedotiahnuť prípady do zdarného konca, ale urobiť pre to všetko, aj za cenu nepríjemných stretov s politickou mocou alebo Generálnou prokuratúrou, a potom za to niesť nepríjemné následky a druhá vec je stiahnuť alibisticky chvost a pchať hlavu do piesku, ak to takto chce výsosť. Len aby som náhodou neprišiel o tie svoje výhodečky. A ešte to aj ospravedlňovať nejakými alibistickými frázami.
 
Hodnoť

Spomenuté uznesenie

je typickým príkladom policajnej práce. V trestných oznámeniach evidovaných na polícii je najmenej pracné vec v zmysle trestného poriadku odmietnuť, nasleduje postúpenie veci (viď hore uvedený príklad). Najpracnejšie je niekomu vyniesť obvinenie. V polícii je dlhodobo tendencia hodnotiť počet vybavených spisov nie ich kvalitu. Prečo by sa mal niekto vŕtať z obviňovaním, keď v pošte čaká ďalších 50 podobných oznámení. A dozorujúci prokurátor? Ten pri stovke vecí, ktoré dozoruje spis ani neprečíta, kým nepríde sťažnosť od oznamovateľa.
Táto tendencia v polícii nie len v trestnom konaní ale aj pri styku z občanom. Takmer každý, kto na políciu chcel niečo osobne alebo telefonicky oznámiť sa stretol z rôznou formou neochoty, snahou vec odbiť a pod. (napríklad: a čo my s tým, toto nie je v našej právomoci, príďte to oznámiť zajtra ráno (vtedy už mám po službe), toto musíte oznámiť na inom policajnom útvare (hlave nie na našom oddelení) a pod.). Neznalý občan často na svoju snahu niečo sa domôcť rezignuje a vzdá to. Príklad: niekoľko týždňov dozadu v sobotu mi volal kamarát, že jeho ex tažká alkoholička sa vyhrážala samovraždou. Jej matka toto išla oznámiť na obvodné oddelenie PZ. Tam ju odbili zo slovami "čo my s tým?". V zúfalstve volala všade možne aj svojmu ex zaťovi a ten volal mene. Moja rada - " nech ex svokra ide osobne na políciu trvá na tom, že chce PÍSOMNE podať oznámenie (aby bolo oznámenie zaevidované do systému a dostalo číslo), ak by ju chceli policajti odbiť mala povedať, že sa na nich bude sťažovať na Inšpekcii." Po desiatich minútach mi kamarát volal znova, že po slovách "sťažnosť a inšpekcia" policajti zmenili spávanie. Nebol problém vyslať na miesto hliadku, ktorá privolala RZP a alkoholičku hospitalizovali na psychiatrii. Obdobne aj ja sám mám skúsenosť s "ochotou" svojich kolegov zasiahnuť kedy som musel telefonicky (pri opakovanom oznámení) otrieskať rozospatému policajtovi na druhom konci linky svoju nie malú hodnosť a zaradenie v polícii aby sa rozkýval a poslal hliadku riešiť rušenie nočného kľudu (pri prvom telefonickom oznámení som sa naivne nepredstavil)
Ak chce polícia takto pristupovať k oznámeniam a samotným občanom, ktorých má ochraňovať, bojím sa, že že prípady ako v Devínskej novej Vsi či v Hurbanove nebudú jediné - V žiadnom príde neobhajujem vrahov zo spomenutých prípadov. Skôr sa bojím, že polícia svojím laxným prístupom môže napomôcť vyrobiť ďalších.
 

skvelý príspevok!

výstižné, aj keď nelichotivé, čo sa týka polície. Do veľkej miery za tento stav môžu policajní manažéri. Je X zbytočných úradov a funckionárov. Tie peniaze by mohli byť investované do odbremenenia vyšetrovateľov a pod.
 
Hodnoť

 

Ak by policajt musel stíhať polovicu osady, tak by to asi aj mal urobiť, nie? Keď je raz taký zákon, takmá asiplatiť pre všetkých rovnako.
Po tom, čo došlo v Hurbanove k tomu masakru, sa viaceré osoby - príbuzní obetí - priamo na kameru vyhrážali príbuzným útočníka. Preto by ma zaujímalo, akým spôsobom sa vyriešilo toto. Pretože prokurátori sú zo zákona povinní stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedia.
 
Hodnoť

som zvedavy

ci ked niekto bude sudeny tak ho pustia z basy len preto, ze inak by tam museli zavriet pol republiky - naco potom mame zakony?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 1 037
 2. Stanislav Martinčko: Izolujú úrady pre vírus Súmračnú ??? 794
 3. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 775
 4. Jozef Kmeto: Kotlebovci chcú presadiť analýzu neslovanských čŕt niektorých občanov 496
 5. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 364
 6. Marián Viskupič: Koľko sa nabalil Robert Fico za 12 rokov? Ján Počiatek možno prezradil viac, ako chcel! 330
 7. Marek Strapko: Kým ma nezbili neonacisti... 230
 8. Jozef Sitko: Čo bude, ak uspejú: Fico, Kotleba, Danko aj Harabin? 181
 9. Vladimír Bednár: Zabitie Solejmáního ako odkaz pre Putina 164
 10. Viktor Križan: Pellegrini neklame, Smer s Kotlebom naozaj vládnuť nebude 148

Rebríčky článkov


 1. Dušan Seberíni: Len keď je válov
 2. Vladimír Krátky: Kde je Boris Kollár ?
 3. Matej Galo: Budúcnosť medzi Slovenskom a Britániou? Časť 2.
 4. Miška Emericiová: Psycho
 5. Milan Lacúch: Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 2
 6. Matej Galo: SLOVENSKO POTREBUJE ODBORNÍKOV, AKO JE MARTIN KLUS. ČASŤ 1.
 7. Miška Emericiová: Skaza
 8. Július Kovács: Bela charakter a Ríško balonik si myslia o ľuďoch, že sú h*vná.
 9. Vladimír Seman: Otvorený list Richardovi Sulíkovi o Zemplínskej šírave
 10. Miška Emericiová: Balada o klaunovi


Už ste čítali?