Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Policajt: „Kaliňák a jeho ministrovanie boli morálnou katastrofou!" (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

ojojojoooooj,

cakam rychlu rekaciu pana ministra na blogu a rovnako celej uderky, zase bude bububu? :))
 

 

pán minister už možno reagoval - úbohého vyšetrovateľa teraz už možno vypočúvajú hlavohrude pomocou obuška.
 

Stale ten isty model

Je smutne tieto veci citat...

- ale bohuzial musim povedat, ze je to ten isty model, aky sa tu realizoval po nakopnuti meciara po '98:
...vsetci normalni ocakavali, ze sa nakopu tie privatizacne sv1ne, ze sa znizi korupcia...
...ale stalo sa to, ze novonastupeni 'slusnejsi' vyuzili to, ze system si uz zvykon a trochu sa zmieril s novo-etablovanou urovnou a kulturou sa jej prisposobili a v tychto kalnejsich vodach zacali lovit aj oni.

...Vysledok, ze namiesto toho, aby sa to snazili zvratit a vylepsit sa adaptovali, aby boli 'profitabilnejsi', su veci, o ktorych sa pise v clanku, ale aj afery nasteniek, sitiek, goril, dialnic, predrazenych obstaravani, dohadzovani kseftov kamaratom, tunely cez vzdelavania, konzultacie, poradenstva, softy, (...)

...V umelej inteligencii pri simulovani interakcii systemov platilo pravidlo: system s rozsirenou mnozinou pravidiel (v tomto pripade slusnost + pripustna korupcia, ...) je vzdy zivotaschopnejsi ako system so zakladnou sadou (len slusnost) pravidiel, ktora je podmnozinou rozsirenej) a tym je aj 'efektivnejsi' (zo systemoveho hladiska, tj. vo svojej ulohe "prezit, expandovat, ...") - dost pesimisticke

...otazka: Sakra DOKEDY ESTE???

...Poznamka: na zvratenie trendu je potrebny zasah zvonka (od tretich osob, ktore maju odlisne zaujmy ako ta banda), nakolko system nema dovod menit efektinu osvedcenu strategiu. Tymto zasahom zvonka su v normalnej spolocnosti volby.

...takze ODPOVED na otazku zhora: dovtedy, kym si tupovolici nevyberu ludi, ktori budu kopat za nich a nie za iny tim (oatiska sa otazka 2: v ktorom storoci sa to v tomto nasom slovakistane stane? :-)
 
Hodnoť

 

Oreo12, alias Braňo Ondruš, alias Jakub Topoľ sa okamžite ozve, akonáhle obdrží manuál a inštrukciu zo Súmračnej. Ale ozve sa určite....

Mimochodom, od Lipšica som očakával vyčistenie polície za tri dni. Obrovské sklamanie - neurobil nič......
 
Hodnoť

toto je ake presne

ja som s policiou skoncil v januari roku 1997 kde ma bezdovodne drzali v cele 4 hodiny.
ani sa mi neospravedlnili za to ze doslo k nedorozumeniu .
odvtedy mam taky dešpekt k policajnemu zboru a im praktikam.
cakam uz 15 rokov na zmenu ktora neprichadza a najblizsie 3,5 roku ani nepride
 

 

Zmena uz prisla, ved maju nalepky na autach (http://bit.ly/LOfrSy). To predsa kompletne zmenilo celu cinnost policajneho zboru - vsetci automaticky skoncili s korupciou a idu sa pretrhnut, aby ti pomahali a chranili ta (ospravedlnujem sa vsetkym slusnym a poctivym prislusnikom PZ).
 
Hodnoť

autor ma pravdu

nielenze si ich kupili a postavili do roly "neohrozenych a vyvolenych" ktori teraz sluzia uzkej skupinke bohatych, ale ich cinnost je podivna a v zasade nerobia to co by obcania potrebovali, ale "chrania" oligarchiu, svoje koryta a politikov. Namiesto neustalej az buzeracie vodicov-pretoza tam iba vidno policajtov a ako sa spravaju je otrasne a hrube-za pomoci sukromnych medii, keby radsej naozaj "pracovali" tam kde je naozajstna kriminalita-osady, neprisposobivi, bezdomovci, vlakove stanice a ine verejne miesta..., kde sa najviac kradne-statna a verejna sprava, uniky dani, zneuzivanie socialnych davok vsetkeho druhu...je toho podstatne viac. Modne je vsak sa pretrcat pred kamerami s akoze potrebnou cinnostou na cele so svojim narcisom
 
Hodnoť

No, to je "objektívna" analýza vecí...?

ten blbeček policajt-vyšetrovateľ, ktorý si "kladie do vlastného hniezda", si nevidí ani na koniec nosa, nie ešte aby mal na to niečo "objektívne" kritizovať v polícií. Polícia je už v rozklade vyše 20 rokov resp. tak dlho sa ju pomerné "úspešne darí" rozkladať. Jedným z dôkazov toho je aj oblasť vyšetrovania. Niekedy v prvej polovici 90 rokov sa na MV SR "politicky" rozhodlo, že vyšetrovateľ nemusí mať vysokú školu s právnickým vzdelaním (vtedy sa tiež rozhodlo že polícia nemôže viesť štatistiku protiprávnych skutkov cigáňov, ktorá už vtedy bola v rozmedzí 60 až 70 %), dovtedy tak mohlo byť len na výnimku zo zákona. To znamená, že za vyšetrovateľa môže byť ustanovená osoba napr. s poľnohospodárskou školou, chemickou, telocvikárskou, teologickou atď, atď. Ale veď vyšetrovanie a vôbec práca v polícií je predovšetkým len a len o znalostiach a vedomostiach o práve ! Aký to môže byť vyšetrovateľ ,s takýmto vzdelaním a rovno z civilu prijatý za policajta-vyšetrovateľa ? Na tom aby vyšetrovateľ bol ozajstným vyšetrovateľom je potrebné aby prv 10 až 15 rokov robil "malého" vyšetrovateľa na tzv. skrátenom vyšetrovaní a školu s právnickým alebo s tzv. bezpečnostným vzdelaním (Akadémia PZ, ktorá má obdobné osnovy ako právnická fakulta)! Pretože to tak nie je, tak preto má vyšetrovateľ 100 a viac trestných spisov pridelených, pričom do niektorých sa za 1 rok "nestihne" ani pozrieť nie ešte vyšetrovať. Preto niekedy vyšetrovanie niektorého trestného činu trvá vyšetrovateľovi 3,5, a viac rokov. A ešte by chcel byť procesne samostatný ? Na to by v prvom rade musel "mať" , ako sa hovorí. Aká procesná samostatnosť policajta-vyšetrovateľa, kde u polícii špeciálne platí status nadriadenosti a podriadenosti, teda kontrola činnosti policajta nadriadeným, jeho usmerňovanie a doslova vyučovanie v práci. To tiež v 90 rokoch niektorí blbečkovia začali s takýmto tézami. No a hodnotenie tohto "vyšetrovatelíka, že Spišiakov hodnotiaci systém je dobrý krok, tak to je ešte len blbosť na entú, ktorú je zbytočné vôbec komentovať. Vážení, do práce polície - policajtov, tak na Slovensku ako aj na celom svete sa vždy "hovorilo , hovorí a hovoriť bude ", či sa to niekomu páči alebo nie a nikto to nezmení. Bude sa okolo toho vždy len " kecať, kecať a kecať" ako napr. teraz tento vyšetrovatelík, ktorý má pravdepodobné "veľkú" prax a znalosti a niektorú z tých "vychytených" škôl. No a teraz skúste hádať ,komuže takýto stav v polícií a vo vyšetrovaní asi tak môže vyhovovať ?
 

 

Blbeček si ty, a blbeček rezolútny je ešte aj trápny, najhorší problém si vynechal, ale to aj on, a to je zneužívanie a zištné využívanie know how SIS a polície, to je najväčší problém, spolu to je mafia, aká nemá na Slovensku páru.
 

ťažké "kladenie si do vlastného hniezda"

Každý, kto si prečíta tento príspevok musí trpko zaplakať nad úrovňou. Každý takýto akože obhajújúci príspevok ťažko poškodzuje záujmy PZ. Len k tej procesnej samostatnosti. Určite minimálne na každej právnickej fakulte a dokonca aj na APZ, pokiaľ tam práve nerobia raziu, sa o procesnej samostatnosti prednáša, lebo vyplýva z Trestného poriadku. Nie je to teda žiadna "téza", ako by sa mohol kadejaký trkvas nazdať. Je povinnosťou každého orgánu činného v trestnom konaní byť procesne samostatným, lebo mu to vyplýva zo zákona. A to, že na posty vyšetrovateľov ale aj funkcionárov v PZ prijímajú absolventov rôznych pedagogických inštitútov a iných akože vysokých škôl, tak to si treba vysporiadať s manažmentom rezortu. Pretože do funkcie vyšetrovateľov týchto policajtov menuje minister vnútra - teda aj Robert Kaliňák.
 

clifton...

počúvaj ty"malý policajtík" a to je jedno či už súčasný alebo bývalý ?! Poplakať si kľudne môžeš, ale keď sa chceš tak akože "múdručký trkvas" vyjadrovať k organizačným, riadiacim, personálnym veciam atď, tak to by si musel mať za sebou riadny služobný a aj fyzický vek a mať za sebou nie hocijaké skúsenosti a výsledky(okres, kraj ministerstvo) , včítane znalosti z hľadiska všeobecného a policajného práva. Je viac ako pravdepodobne, že k tomu máš veľmi ďaleko, podľa toho ako sa "odborne" vyjadruješ. Veď ty ani nechápeš podstatu veci, čo bolo uvedené, že bol zmenený zákon o ustanovaní za vyšetrovateľa a ty tu trepeš kol dokola mimo veci teoretické kokosinyA o tom čo je procesná samostatnosť niekoho (policajta-vyšetrovateľa a prokurátora) vieš tak "veľké guľové" ako to reálne v praxi je ( nie , to čo je v zákone a čo sa teoreticky píše a prednáša). Ako môže byť reálne procesne samostatný "mliečňak" , ktorý ešte ani poriadne " nevie na čo to má" a má vykonávať vyšetrovanie - objasňovať trestný čin. Preto je (platí) vo verejnej správe systém podriadenosti a nadriadenosti včítane riadenia a kontrolovania, usmerňovania podriadeného pracovníka (jeho zaučovanie sa to volá), v tomto prípade vyšetrovateľa alebo prokurátora, pretože ten sám o sebe pri nástupe na pracovisko vie tak "figu borovú" , niekto ho to musí učiť (po slovensky - vstúpiť do jeho tzv. samostatnosti)a takto to je veľmi , veľmi dlho , až k si "začne namýšľať a naparovať sa"", že však, čo mu už kto do toho bude hovoriť, veď on je procesné samostatný (veľký haver). No a potom začne o tom "meditovať". A ešte tie " mudrlantské analýzy" čo tam dole v ďalšom tvojom príspevku ešte rozvádzaš , tak to by už bola ozaj strata času komentovať.
 

Nuž bohužiaľ

evidentne patríš medzi tých, pre ktorých je byť podriadeným pohodlnejšie, ako samostatne uvažovať. Ja ti iba odporučím podrobne si prečítať Trestný poriadok a konfrontovať ho s tvojimi tézami. Podstata veci, ktorú si síce načrtol ale evidentne nepochopil spočíva naozaj v tom, že niekoho prijmú do PZ a hneď sa stane vyšetrovateľom. Stáva sa tak napríklad preto, lebo absolvent VŠ, napríklad APZ, pracujúci na OO PZ vôbec nešpekuluje nad tým, aby svoje vedomosti, prax a vzdelanie zúročil ako vyšetrovateľ, lebo sa mu to finančne vôbec neoplatí. A to napriek tomu, že by postúpi z 2. do 6. platovej triedy. Akurát by prišiel o mnohé príplatky. Takže, ak niekoho prijmú do PZ a hneď sa stáva vyšetrovateľom, tak ihneď ako sa z neho stane vyšetrovateľ, stáva sa procesne samostatným. I keď je to ako ty píšeš "mliečňak". Správna otázka je, prečo prijímajú takýchto "mliečňakov" ihneď na posty vyšetrovateľov alebo poverených príslušníkov, kde sa v zmysle Trestného poriadku vyžaduje procesná samostatnosť. Túto otázku odporúčam položiť Róbertovi Kaliňákovi, Danielovi Lipšicovi, Jánovi Packovi, Jaroslavovi Spišiakovi prípadne Tiborovi Gašparovi. Prečo V PZ takéto pomery tolerovali a tolerujú a či to náhodou nie je aj zámer. Keďže otvorene a oficiálne sa do procesnej samostatnosti vstúpiť nedá, tak chcú do nej vstupovať "okľukou", napríklad tým, že prijímajú na tieto posty "mliečňakov", aby ich mohli ľahšie manipulovať. A ver tomu, že mám dosť fyzického aj "služobného" veku na to, aby som niektoré veci vedel posúdiť. Na rozdiel od teba. Ono vieš, aj keď má niekto vzdelanie z APZ, neznamená to v praxi, že ovláda čo to z práva. Však vieme akým spôsobom sa na tejto škole dá "študovať" a ako sa tam získavajú tituly. Teraz budú mať možno problém, že tie tituly nebude mať kto podpisovať :-))) Prebehla tam razia totiž....
 
Hodnoť

a toto akože je riešenie?

že všetci vyšetrovatelia budú mať právnické vzdelanie? Poznám X takých vyšetrovateľov s takýmto vzdelaním no napriek tomu nesiahajú ani po päty mnohým tým, čo vyšetrovateľov robia z presvedčenia hoci aj s telocvikárskym vzdelaním. A poznám aj skvelých starých vyšetrovateľov iba so strednou školou. Záleží najmä od prístupu, charaktere, prirodzenej inteligencie a zdravého rozumu. Vzdelanie je až druhoradé, aj keď tiež pomôže.
Ale tieto spomínané veci nenahradí.
Právnická fakulta a pod. aj keď je to pozitívne ak ju vyšetrovatelia majú, nie je ešte záruka toho že s tým sa vo vyšetrovaní udejú zásadné pozitívne zmeny ak ju budú mať všetci.
 

právnické vzdelanie?

právnické a minimálne bezpečnostné každý policajt. O tom je vôbec potrebné diskutovať a dávať si otázku, či vyšetrovateľ má mať právnické vzdelanie? Sranduješ ! Sudca, prokurátor, advokát "narábajú" výlučne so zákonmi, vyhláškami , proste s právnymi normami vo svojej činnosti a musia mať na to právnické vzdelanie. A policajt a predovšetkým vyšetrovateľ, s čím výlučne "narába" vo svojej činnosti - s "konským kokosom" ? Policajt a vyšetrovateľ dennodenne "narába" s tým istým čo sudca a prokurátor, pretože "narába" tak isto ako oni - s tým istým právom a pre nich, tak aký najmenší dôvod vidíš aby nemusel on (vyšetrovateľ) mať právnické vzdelanie a oni áno !? Vzdelanie tu v žiadnom prípade nie je druhoradé ako uvádzaš ty ! Mnou uvádzané vzdelanie je samozrejme len prvý a základný predpoklad pre takúto prácu. Samozrejme tak ako aj v iných zamestnaniach príslušné vzdelanie nezaručuje, že ten kto ho má, bude dobre vykonávať svoju prácu, keď je niekto nemehlo alebo blbeček, tak o tom sa je potom zbytočné baviť.
A pre to blogera pod týmto príspevkom; pre blbučkú verejnosť budú stále policajti za blbečkov, pretože pokiaľ to nevie, tak mu to prezradím malé tajomstvo- policajti nemajú "výrobňu policajtov" ,oni sa totiž regrutujú z tej blbučkej verejnosti, iná možnosť tu zatiaľ nie je, ibaže by sa robil nábor v inej galaxii.
 

áno, sudcovia aj prokurátori

majú výlučne právnické vzdelanie. A ako to u nich vyzerá? To čo jedni prokurátori neraz považujú za čistý trestný čin podľa Trestného zákona tak druhí, možno aj spolužiaci z fakulty podľa toho istého Trestného zákona ten istý skutok za trestný nepovažujú.

Neodbočujme od podstaty. Prvotný problém je privatizácia polície politikmi a nie vzdelanie policajtov, lebo každý z nich má aspoň základné policajné vzdelanie, aj tí telocvikári.

Článok, ak ho dobre čítam, nič nehovorí o blbečkoch policajtoch. Maximálne tak o policajných funkcionároch, tých ktorí sa spreneverili svojmu poslaniu.
 
Hodnoť

pani policajti

pokial budete takto odvazne anonymne kritizovat, nikdy sa nic nezmeni a v ociach verejnosti budete stale za b.l.b.c.o.v a tych par "poctivych" to nezachrani...
skor som s myslel, ze na zmenu v spolocnosti, treba vymenu jednej generacie, ale uz davno si to nemyslim, totiz ta "nova"generacia je zdeformovana svojimi rodicmi a aj prostredim, ale hlavne rodicmi...
a co sa da robit? prestat pisat anonymne listy, otvorene listy a akekolvek listy a zdvihnut zadok a nieco robit..
 

radšej špinavosti oznámiť anonymne

ako ich neoznámiť vôbec. Nežijeme totiž v dobe ktorá by odvážnych odmeňovala. Táto doba im zásadne škodí.
 
Hodnoť

 

Stop aliibizmu Bukert ty musíš mat poriadne v zuboch Kalinaka pretože tvoj modrý šmolko odišiel,ale zato obvinovat Kalinaka len preto ,že Ti niekto zaplatí nemusíš.Lipšic anjelik s rožkami Kalinak spravodlivý podla Teba katastrofálný.Segenke Daniel je už odpísaný a to si myslel,že sa všetci ošalíme ,že odišiel.Nech mu Boh pomáha aj všetci svatí.
 

prv než niečo také povieš

by si si mohol pozrieť môj osobný blog. A potom hovor niečo o kupovaní. Možno u vás to tak platí, ale u mňa nie.
 
Hodnoť

Nič nové pod slnkom!

Všetci vieme, že polícia, prokuratúra a sudcovia zametajú všetky zločiny a kauzy SMERU pod koberec ! SMER a jeho predstavitelia predstavujú morálne a mravné bahno spoločnosti. Táto banda klamárov a bezchrbtových kreatúr je síce teraz na vrchole a nemajú žiadne zábrany, ale to je iba dočasné. Raz na nich dôjde !
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 3 615
 2. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 1 027
 3. Stanislav Martinčko: Izolujú úrady pre vírus Súmračnú ??? 881
 4. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 660
 5. Jozef Kmeto: Kotlebovci chcú presadiť analýzu neslovanských čŕt niektorých občanov 533
 6. Monika Nagyova: Skutočný život, skutočné city. Welcome to Bratislava city. 208
 7. Samuel Zubo: Cestoval som s voličom Kotlebu 177
 8. Ivan Husár: Národný futbalový štadión a zbabelé postupy ministerky Lubyovej 168
 9. Andrej Vágner: Rybársky zväz už rok šikanuje dôchodcu - štát sa už rok nečinne prizerá 154
 10. Filip Pastorek: Sociálna poisťovňa kryla mafiu posudkových lekárov 132

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Dôchodcovia si 13. dôchodok nezaslúžia !
 2. Dušan Seberíni: Naše archeologické mysteriózne monštrum
 3. Jakub Tinak: Môj prvý blog roku 2020
 4. Štefan Vidlár: Už nech to skončí!
 5. Michal Páleník: Otcovia – choďte na materskú „dovolenku“ v piatky
 6. Simona Mačorová: Análny sex
 7. Filip Tuhy: Parkour nie je gymnastika
 8. Olívia Lacenová: Libra by mohla prvý polrok posilňovať. O jej osude však rozhodne záver roka
 9. František Stručka: Ako železnice premrhali 600 miliónov korún na elektromeroch
 10. Jozef Legény: Zelené odpustky pre klimatických hriešnikov (Green indulgences for climate sinners)

 1. Proti Kiskovi už existuje tretie video, zatiaľ najkratšie
 2. Mazurek ma inšpiroval. Prešlo ma to v Osvienčime (odomykáme)
 3. Pellegriniho hospitalizovali pre infekciu dýchacích ciest, dočasne ruší program
 4. V nemocnici po premiérovi hospitalizovali aj Borisa Kollára
 5. Google stopol videá Smeru, ten sa vyhovára na technické úpravy
 6. Zbohom, kapitán! (Samo Marec sa lúči s Andrejom Dankom)
 7. V prípade výbuchu plynu v Prešove obvinili dvoch stavbyvedúcich
 8. Vlhová atakovala najlepšiu desiatku, Gutová-Behramiová vyhrala druhý zjazd v rade
 9. Vlhová sa môže stať líderkou Svetového pohára, po prvom kole je priebežne druhá
 10. Lustrovanie novinárov vyšetrujú už rok, policajní riaditelia sú v civile

Už ste čítali?