Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Odmeny štátnym úradníkom - "nevyhnutné" výdavky zadlženého štátu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

je to ťažké

Je to ťažké, pretože to nie je o štátnych úradníkoch, ale o nezodpovedných voličoch, či občanoch. Aj tento článok je odkázaný na nadpis, ktorý využíva závisť. A až v závere, akoby mimochodom, je to podstatné: žiadajme o vyrovnaný štátny rozpočet. Ibaže tie astronomické sekery (v roku 2011 je to 30% deficit) nie sú dôsledkom hocako vysokých odmien úradníkom, ale napríklad výstavbou diaľnic, dotáciami do zdravotníctva (presnejšie farma firiem) a podobne. A už akoby som počul najsociálnejšiu blondýnu vo ficovom kresle, ako bude namietať (proti vyrovnanému rozpočtu): a to prestaneme stavať diaľnice? Však okrem astronomických a nikdy nesplatiteľných dlhov predsa zanecháme našim potomkom aj tie diaľnice (čo z toho, že po zaplatení úrokov z tých úverov im nezostane na benzín, aby po tých diaľniciach mohli jazdiť).
.
Dni sociálneho štátu sú zrátané. Maoista na čele eurokomisie môže vyskakovať koľko chce. Kým sa dalo zadlžovať, (slovami poslanca Procházku) " ten najsofistikovanejší organizmus na tvorbu sociálneho zmieru a mieru, aký kedy v dejinách fungoval "
http://radoslavprochazka.blog....
fungoval. Že to bolo a stále je na dlh? Ale prosím vás, predsa kvôli nejakej budúcnosti nezahodíte tie krásne možnosti rozvoja spoločnosti :((
 

Súhlas. Je to v prvom rade

o nezodpovedných voličoch a občanoch.
Len jedna poznámka, ten záver nebol len akoby. Bez neho by bol článok len výkrikom, ak by neponúkol aspoň čiastočné riešenie.
 

 

Bolo by to v princípe veľmi ľahké. Stačí potiahnuť tabuľku fixných platov až po úroveň generálnych riaditeľov štátnych podnikov a najvyšších predstaviteľov štátnej a verejnej správy a odmeny naviazať na dosiahnuté výsledky. Veľká veda. Tak sme to už kedysi mali a peniaze boli.
 
Hodnoť

tlieskam...

100% pravda...
priklad z posledneho obdobia... oznacenie policajnych aut nalepkou pomahat a chranit...
mozno by sme mali kazdemu uradnikovi nalepit na celo "zarabat a setrit"... to by mozno malo efekt...
 
Hodnoť

 

Velmi trefné Marcel.
 
Hodnoť

Priam svätú pravdu ste napísali .

Boh s vami , nech vám dá silu písať takto pravdivo .
 
Hodnoť

možno to neviete, ale (1/3)

nie je to sto rokov čo "zamestnanec štátu" mal plat v porovnaní s remeselníkom, roľníkom, nehovoriac o veľkých podnikateľoch a ssedliakoch menší ako malý. oproti tomu mal jasné pravidlá (nalinkované ako v básnikoch) o platovom postupe a bol nemocensky poistený a "pod penziou".
dnešný systém je sprostosť, "úradníci" netvoria, ale trovia a to by nebolo to najhoršie, oni priamo nezmyselne rozhadzujú zo spoločného. veď sa od súdruha brežneva (okolo 1980 vyšli jeho maličké poznámky ako sa žilo) naučili, že zo spoločného krv netečie.
no a máme tu múdrych ministrov (napríklad sociálneho), ktorí za celý život neodviedli na daniacgh toľko ako bársktorý "bežný občan", ale práve im uťahujú opasky. napríklad všetci sme MUSELI PLATIŤ PLNÉ "DANE, ODVODY", ALE DNES NÁM NETREBA VRACAŤ. lebo súdruhovi mihálovi by nezostalo na platy pre seba a svojich blízkych úradníkov.
 

zaujímavá informácia.

Pomery akoby z iného sveta oproti tomu, čoho sme svedkami dnes.
 
Hodnoť

Nič nie je čiernobiele...

Článok som nevydržala čítať dokonca, lebo nemám rada veľa čísel pokope a píšem o osobe mne blízkej, kt. pracuje v štát. správe. O odmenách ani chýru, ani slychu, možno, keď sa šťastena usmeje, tak niečo na Vianoce. K dispozícii je non-stop, šéf je taký protivný, že ani psy by ho nechceli. S hypotékou na krku, od výplaty k výplate, bez nového auta, dovolenka 3 dni na Slovensku. Takže tú odmenu nezáviďte (ak nejaká vôbec bude). Pokiaľ ide o "odborníkov", kt. berú 30 eur na hodinu a viac - prajem im peknú dovolenku, veď si za "ťažko vykonanú" prácu zaslúžia... Neviem, ako je to na úradoch práce, ale úradníkom, kt. pracujú bez klimatizácie a so "spoluobčanmi" by som dala okrem odmeny aj medailu za statočnosť.
 

Samozrejme,

sú aj výnimky, kde v štátnej a verejnej správe zamestnanci zarábajú pod priemer vypočítanej priemernej mzdy a niektorí z nich aj pracujú v ťažších podmienkach. Ale vo všeobecnosti bežní pracovníci v štátnej sfére zarábajú viac ako bežní pracovníci v súkromnej sfére, ktorí sú reálni daňoví poplatníci a teda z toho, čo títo poplatníci vyprodukujú sú potom vlastne vyplácané odmeny štátnym úradníkom. Že niektorí z nich nevidia odmenu aj celý rok, to je chyba ich ministra a politiky štátu, ktorý štedro financuje vybrané protežované rezorty na úkor iných. Je choré ak napr. nejaká kancelárska krysa, napr. na ministerstve obrany, kde v živote nepríde do styku so žiadnym vojnovým nebezpečenstvom, ak sa sama dobrovoľne do nejakých misií neprihlási, zarába 2000 Eur v podstate za podobne náročnú a zodpovednú prácu akú produkuje kopa iných v súkromnej sfére za 500 Eur.

Nedávno bol v Novom Čase uverejnený zoznam profesií, v ktorých sa zarába hlboko pod priemer vypočítanej stanovenej priemernej mzdy. 90% týchto profesií bolo zo súkromnej sféry. Dve tretiny ľudí zarába pod uvedený priemer.
 

 

Marian, ak máš takú možnosť pripoj aj ten článok, resp. zoznam, príp. graf.
 

nemám takú možnosť, ale do tohto

článku by to už aj tak nebolo príliš aktuálne. Možno do nejaké ďalšieho, ak budem mať možnosť.
 
Hodnoť

 

toto by pravicova koalicia robit nemala, je to falosne a nesolidarne, sprava sa tak isto, ako fico. vlada by naozaj mala prijat nejaku novelu ohladne odmien v statnej sprave (ci uz by boli uplne zrusene, alebo zachovane za presnych podmienok), aby sa zabranilo tomu, ze zo statneho rozpoctu budeme statnym zamestnancom platit letne dovolenky na maldivach, a vianocne dary pred vianocami. a samozrejme suhlasim, aby parlament prijal zakon ohladne deficitu, inak skoncime ako grecko. ale ked sa pozrieme na to , ako sa poslancom velmi nechce zrusit ani len imunita voci priestupkom, tak nemam velke oci - necakam od nich a ministrov, ze budu naozaj ekonomicky hospodarit. su nenasytni.
 


Najčítanejšie


 1. Andrej Vágner: Rybársky zväz už rok šikanuje dôchodcu - štát sa už rok nečinne prizerá 1 689
 2. Katarina Antenozio: Život s koronavírusom 1 572
 3. Mišo Šesták: Maďar naštval Rusa, Slovák na to doplatil 1 185
 4. Stanislav Martinčko: Páni, máme vás i toho dosť! 1 025
 5. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 867
 6. Anton Kovalčík: Sedeli dvaja kamaráti v krčme, 841
 7. INEKO: O (ne)hľadaní zdrojov s prstom v nose 816
 8. Pavel Weiss: Zmena volebného systému môže posilniť regióny 750
 9. Martin Borguľa: Zásobáreň pitnej vody v ohrození, my riešime vášne v parlamente 684
 10. DagmaRA Sarita Poliaková: Si ako tvoja mama, si ako tvoj otec 648

Rebríčky článkov


 1. Lukáš Baloga: Na koronavírus zatiaľ viac doplatili americké trhy. Avšak perspektíva Európy je horšia
 2. Michael Laitman: Tajomstvá čiernej diery
 3. Vladimír Bohm: Problém lídrov krajín, ktorý nemajú deti
 4. Martin Krištoff: Obavy z pandémie tlačia ceny ropy čoraz nižšie
 5. Ľubomír Šuška: Osvietenstvo I.
 6. Judita Vargová: Nefotím sa pri Kuciakovom dome
 7. Miroslav Židek: Úryvok z pripravovanej knihy "Symbol života":
 8. Dušan Seberíni: Lingvistické okienko - holokaust
 9. Jozef Legény: Budeme voliť v ďalších voľbách manifestačne?
 10. Matej Galo: Môj najlepší kandidát v parlamentných voľbách


Už ste čítali?