Mladý, zbabelý, ale nádejný alibista Jaroslav Naď - minister obrany

Autor: Stop alibizmu | 20.11.2020 o 14:30 | (upravené 20.11.2020 o 17:41) Karma článku: 10,70 | Prečítané:  7907x

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) odmietol obvinenia, že by hanlivo zovšeobecňoval ľudí, ktorí sa zúčastnili na protestoch počas 17. novembra 2020.

Pred novinármi uviedol, že vo vlákne on-line diskusie na Facebooku konkrétne reagoval na extrémistov, ktorí zaútočili na políciu a snažili sa narušiť verejný poriadok...

"Ak niekto toto vytrhne z kontextu a sú to, bohužiaľ, aj konkrétni novinári, tak klame a používa hoaxy," povedal minister.

"Ja som opicami nazval len tých, ktorí zranili policajtov a ktorí sa vešali na plot úradu vlády," vyhlásil minister Naď. Podľa neho je zmysel jeho statusu úplne jasný, ak sa použije ako celok, nielen časť z neho...

Minister zabudol "len" vysvetliť, alebo uviesť, aký kontext má na mysli.

Nuž čo, najlepšia obrana je pre ministra obrany útok na nanovinárov. Nič nové v našej politickej kultúre. Navyše u neho ide o útok trápny. 

Namiesto obviňovania novinárov, že niečo vytrhli z kontextu, mohol minister aj hneď namieste novinárom dokázať, že jeho slová boli vytrhnuté z kontextu; ak z kontextu naozaj vytrhnuté boli, prípadne z akého kontextu. Alebo spraviť to hoci aj dodatočne.

Z screenshot-u danej online diskusie je jasné niečo úplne iné ako to, čo minister chcel, možno po vzore svojho šéfa, napchať ľuďom do hláv. Vyplýva z neho, že minister klame a zatĺka to, čo sa zatĺcť nedá; namiesto chlapského priznania, že to prestrelil, namiesto ospravedlnenia, alebo naopak - trvania na tom, že to, čo povedal, je pravda. Ale to si tvrdiť pán minister nedovolí.

Kontext, o ktorom minister hovorí, je jasný – sú ňou 3, resp. 2 krátke otázky prispievateľa Roberta R., ktorého  meno je v screenshote začiernené, a tie znejú: „Prečo neidete medzi ľudí??? Upokojiť situáciu??? Kde ste zakopaný???“

Odpoveďou ministra na to je: "Ja normálnych ľudí nevidím demonštrovať, iba opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov."

Teda zjavne o žiadne vytrhnutie z kontextu nešlo. 

A keby sme aj dali preč dané otázky, alebo otázku, na ktorú minister odpovedal, tak kontext, na základe ktorého by sa dala ministrova odpoveď ospravedlniť, len sotva niekto vymyslí.    

Prestaňte si už konečne vážení obyčajní ľudia - ministri OĽaNO namýšľať, akí ste úžasní, že proti vláde Igora Matoviča protestujú len extrémisti, zlodeji, komunisti...

Presne takýmto argumentom sa oháňali lokaji totalitného režimu v novembri 1989, keď sa verejnosť sprvoti snažili presviedčať, že na námestiach proti režimu protestujú iba disidenti, zberba, protištátne živly...

Vy robíte pán minister Naď s premiérom Igorom Matovičom to isté,

len používate aktuálnejšie slová. Jadro zostalo, zmenili ste len formu. Obávam sa, že ak by ste za bývalého režimu mali toľko rokov čo teraz, boli by ste nádejným kandidátom na zastrešenie úseku propagandy, či už na ministerstve obrany, alebo vnútra.

Medzi protestujúcimi a nespokojnými ľuďmi proti vašej vláde nie sú len kotlebovci, národniari a smeráci, ale aj jednoduchí ľudia, majitelia podnikov a ich zamestnanci, ktorí majú tisíc dôvodov byť obrovsky frustrovaní z toho čo sa tu deje, a pritom nemusia vôbec riešiť politiku. To že sa na protesty votrelo pár politikov? Rovnako sa v minulosti, aj nedávnej, vtierali politici z opačného tábora na každý protest a akciu, aby z toho získali  nejaké politické body. Nič nové. Hovoriť ale že protest za slobodu alebo akýkoľvek protest je pošliapavaním odkazu novembra 1989 je scestné. Buďme radi, a chráňme právo ľudí protestovať proti vláde, a to aj vtedy ak s nimi silno nesúhlasíme.

A tých protestujúcich na námestiach proti výčinom, hlavne vášho šéfa, nebyť Covid-u 19, by bolo ďaleko, ďaleko viac.

Súvisiace články:

Kde končia argumenty, začína demagógia

Boľševici by sa v manipulácii mohli od premiéra Matoviča učiť! A občania na Matovičovi

Marcel Burkert

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fukuyama pre SME: Populista Orbán nevyhráva kvôli chudobe, ale identite

Hlavná myšlienka konca dejín platí dodnes, hovorí americký politológ.

KOMENTÁR MATÚŠA KRČMÁRIKA

Dejiny sa neskončili, v inej sa podobe sa znova rozbiehajú naplno (komentár)

Kazateľ konca dejín si za ideou stojí.

Dánsky futbalista skolaboval na ihrisku, museli ho oživovať

Zápas EURO 2020 po prerušení dohrali.


Už ste čítali?