Ministerke slovenskej spravodlivosti: Môže byť sudca diktátor?

Autor: Stop alibizmu | 15.9.2016 o 11:55 | (upravené 15.9.2016 o 16:04) Karma článku: 12,02 | Prečítané:  3663x

V šokujúcom videu, ktoré obehlo slovenský internet, sa môžete oboznámiť s arogantným, panovačným, manipulatívnym a v niektorých fázach až diktátorským prejavom samosudkyne JUDr. Ivety Havloňovej z Okresného súdu Bratislava 3.

Daný 15 minútový záznam vyvoláva veľa zaujímavých otázok a zamyslení o našom súdnictve. Pre občana, ktorý žije relatívne usporiadaným životom a do súdnej siene nazrie len náhodou je to dosť zúfalý pohľad na inštitúciu, ktorá má tú najhoršiu povesť a výsledky v celej EÚ.

Človek nemusí byť zrovna C.G. Jung, aby pochopil, že pre každého, kto má v sebe aspoň štipku zodpovednosti je už len návšteva súdu vysoko negatívne stresujúcou záležitosťou. Aj keď viete, že ste nevinný, nikdy neviete ako sa paragraf v daný moment môže skrútiť. Či nevyskočí nejaká nová okolnosť o ktorej ste nevedeli. V našich podmienkach i falošný svedok.

Keď na vás začne vrieskať a komandovať sudca, tak je viac menej jasné, že môžete zabudnúť nie len čo ste vedeli, ale i prežili. Vôbec vám nenapadnú vhodné argumenty a ste totálne zablokovaný. Zo školy koľko krát si pamätáte na situácie, keď vám i naučená látka vyfučala z hlavy behom pár okamihov a vy ste nechápali čo sa deje. Introverti a trémisti sú určite lahôdkou pre takýchto masochistov.

Oveľa horšou situáciou je keď na takéto manipulatívne súdy chodíte po niekoľko rokov a bez advokáta, ktorého si nemôžete dovoliť. (R. Fico túto skupinu pred voľbami v roku 2006 jasne definoval. Zabudol už pripomenúť, že môže isť až o 80% obyvateľstva, ktoré žije od výplate po výplatu a pre ktorú od roku daného okamihu nepohol ani prstom). Vtedy sa vám začne rúcať a rozkladať osobnosť. Strácate sebavedomie, sebaistotu, všetko vás prestáva baviť. Po čase sa začnete pýtať, či ste vy vôbec normálny alebo kde robíte chybu. Len zriedka neskončíte u psychológa alebo na psychiatrii.

Ďalšia otázka je to, či takto povýšenecky konajúci sudca nejedná na niečiu objednávku, alebo zo strachu z niekoho. Najdôležitejšou otázkou ale ostáva, či podráždený človek s prehnanou sebaistotou, ktorý nedokáže kontrolovať sám seba, je vôbec schopný adekvátne zhodnotiť situáciu a vydávať nestranné rozhodnutia.

V širšom kontexte je nutné uvažovať, že koľko takýchto panovačných nadľudí pôsobí v našom súdnictve, na prokuratúrach, či v polícii a koľko nevýslovného zla porobili nevinným ľuďom. Jana Teleky, Hedviga Malinová budú určite len špičkou špičky obrovského ľadovca neprávostí, ktorým tento štát zničil roky života. Nie nadarmo premiér R. Fico donekonečna vykrikuje, že poďte si to rozdať so štátom. Je si svojimi totiž vždy istý a vie, že normálny človek túto bariéru nikdy nezdolá, hoci by mal aj svätožiaru.

Pani ministerka slovenskej spravodlivosti Lucia Žitňanská, slovenská justícia je ešte stále pred rokom 1989. Je ilúziou a sebaklamom myslieť si niečo iné. Máte obrovskú príležitosť začať očisťovať Augiášovské chlievy. Skúste prehliadnuť povinné reči kolegov o profesionalite a obľúbenosti pani Halvoňovej v kolektíve. Jednajte na základe videného alebo vypočujte ľudí, ktorí boli predtým súdení u tejto bohyne.

https://dennikn.sk/553176/sudkyna-kricala-a-branila-fica-pred-dorucenim-predvolania-policajtmi-zitnanskej-sa-to-nepaci/?ref=tit

Peter Jankovič

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fukuyama pre SME: Populista Orbán nevyhráva kvôli chudobe, ale identite

Hlavná myšlienka konca dejín platí dodnes, hovorí americký politológ.

KOMENTÁR MATÚŠA KRČMÁRIKA

Dejiny sa neskončili, v inej podobe sa znova rozbiehajú naplno (komentár)

Kazateľ konca dejín si za ideou stojí.

Dánsky futbalista skolaboval na ihrisku, museli ho oživovať

Zápas EURO 2020 po prerušení dohrali.


Už ste čítali?