EÚ aj pomoc utečencom by mali mať svoje hranice & Nie je pomoc ako pomoc

Autor: Stop alibizmu | 13.10.2015 o 23:55 | (upravené 30.10.2015 o 8:55) Karma článku: 10,16 | Prečítané:  2533x

Aj pomoc by mala mať svoje hranice, ktoré by sa nemali prekračovať tak ľubovoľne ako sú prekračované hranice EÚ. Žiaľ ústupčivosť európskych lídrov v imigračnej politike a oportunizmus slovenského prezidenta Kisku  

zrejme nemajú hranice, podobne ako limity EÚ vo vzťahu k masovej imigrácii z moslimského sveta. 

Namiesto toho, aby pán prezident v Bruseli apeloval na ich prijatie, zvlášť keď sám tvrdí, že kvóty nič neriešia, tak radšej útočí na city tých, ktorí jeho oportunizmus a alibizmus európskych lídrov, čo si nedovidia ďalej ako na svoj nos, nezdieľajú. Vraj sa izolujeme, čo je nám na škodu, a sme Európe na smiech, keď nechceme prijať ani tie minimálne kvóty.   

Zostáva už "len" vysvetliť, či to platí aj v prípadoch keď väčšina štátov EÚ koná alebo môže konať zjavne nerozumne, na škodu EÚ, či je správne skočiť do studne ak tak urobí väčšina, ktorá sa môže aj mýliť, a koho každého má mysli pod pojmom Európa, či do neho zahŕňa aj ľudí, ktorí nechcú, aby po EÚ chodili imigranti bez dokladov a povolení ako po korze, aby sa všetci správali ako ľudia, aby si nevynucovali prechod cez hranice silou alebo nastrčenými deťmi, aby rešpektovali našu kultúru, naše zákony, zvyky... (čo je ale problém, lebo islam im na viacerých miestach nariaďuje niečo úplne iné).

Vraj sme nesolidárny národ, ktorý akoby zabudol na svoju ľudskú tvár v omnoho nebezpečnejších podmienkach, keď mnohé slovenské rodiny počas vojny Židov... Toto je čistá manipulácia a bezohľadná hra na city, keďže sa tu účelovo zamlčiavajú zásadné rozdiely. V š e t c i  Židia, ktorí sa v 2. svetovej vojne schovávali, alebo utekali pred nacistami, boli odsúdení na smrť. Len preto, lebo boli Židia. Akonáhle by skončili v rukách nacistov znamenalo by to pre nich koncentračný tábor, teda takmer istú smrť. Do Británie a pod. neutekali mladí silní Židia bez rodín. Opak je pravdou. Posielali tam svoje deti, aby sa zachránili aspoň oni, ak tam nemohli ísť s nimi. A rozhodne si nekládli podmienky voči svojim záchrancom, nevyberali si rodiny, ktoré sa o nich budú môcť lepšie postarať, boli vďační, že ak sa takéto rodiny vôbec našli!, ktoré boli ochotné ich prichýliť.

Toto sa  z ď a l e k a  nedá povedať o všetkých imigrantoch z moslimského sveta. A to je len jedna z mnohých nepohodlných skutočností pred ktorými pán prezident vytrvalo zatvára oči. Napriek tomu nemá problém apelovať na ľudskosť. Pritom nie je schopný povedať ani len to, kde sú limity EÚ z hľadiska prijímania imigrantov, ktoré časti islamu, ktorého nositelia húfne prúdia do EÚ, či už ako vojnoví, alebo ekonomickí imigranti, sú kompatibilné s našou kultúrou a zriadením, a ktoré časti sú s nimi v príkrom rozpore, či to ne/predstavuje bezpečnostné riziko, či je za humánnu deportáciu ekonomických migrantov, atď. atď. A takýchto ťaživých otázok, bez zodpovedania ktorých nie je možné úspešne riešiť masovú i/migráciu z moslimského sveta, je X. (Toto je len môj zoznam 20 otázok, na ktoré majú humanisti problém odpovedať: http://burkert.blog.sme.sk/c/387259/20-otazok-na-ktore-maju-humanisti-velky-problem-odpovedat.html) 

Pomáhať je ľudské, ale aj pomoc by mala mať svoje hranice, a to nie len v záujme darcu, ale aj v záujme obdarovaného. V opačnom prípade môže pomoc v konečnom dôsledku zvrhnúť a škodiť. Všetkým. Potom sa to už nedá nazvať je pomocou ale bláznovstvom. Takých príkladov, kedy "pomoc" priniesla a prináša veľké škody, ponúka život neúrekom. Malých i veľkých. A dostatok ich ponúka aj v africkom a moslimsko-európskom svete. Skutočná pomoc sa riadi nie len tým, čo druhým robí radosť, ani tým, ako si pomoc predstavujú oni, ale hlavne tým, čo im skutočne pomáha alebo môže pomôcť, do budúcnosti. Ak vôbec o skutočnú pomoc majú záujem... Pri pomoci by tiež nemalo chýbať nutné vyrovnanie; aj keby to mala byť len úprimne prejavená vďaka, úplné rešpektovanie a podriadenie sa pravidlám, ktoré u darcu, v našom prípade EÚ, vládnu, pokiaľ je záujem v nej žiť. Sami môžme vidieť, že to tak v mnohých prípadoch v súvislosti so súčasnou, prevažne moslimskou imigráciou, z ď a l e k a  nie je.

Som toho názoru, že silne zneužívame pojmy  ľ u d s k o s ť   a   s o l i d á r n os ť na zakrývanie našich slabostí, krátkozrakosti a ako prostriedok k robeniu si PR, či dokonca na vymedzenie sa proti premiérovi Ficovi (voči ktorému sa dnes len málokto z opozície dokáže vymedziť niečím rozumným tak aby voličov zaujal, voči Ficovi, ktorý je proti imigrantským kvótam, zvlášť ak sa v EÚ neriešia zásadné otázky v súvislosti s imigračnou krízou. Samozrejme, druhá otázka je, ako by Fico a spol. na kvóty reagoval ak by bol v opozícii a vláda by kvóta odmietala. Zvlášť ak svoju principiálnosť..., alebo účelovú solidaritu s EÚ, potvrdil na prípade Grécko).

Mimochodom, aj krátkozrakosť je ľudská. 

Marcel Burkert

Súvisiace články: 

- Prečo sa k Výzve k ľudskosti nepridám: http://burkert.blog.sme.sk/c/386618/preco-sa-k-vyzve-k-ludskosti-nepridam.html

- Nábožensko-bezpečnostné minimum pre moslimov túžiacich žiť v EÚ: http://burkert.blog.sme.sk/c/384933/nabozensko-bezpecnostne-minimum-pre-moslimov-tuziacich-zit-v-eu.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?