Našiel sa liek proti "islamofóbii" - fašistická karta

Autor: Stop alibizmu | 24.9.2015 o 12:05 | (upravené 20.10.2015 o 8:09) Karma článku: 7,07 | Prečítané:  1842x

Nedávno bol na internetovej stránke Hospodárskych novín zverejnený článok: „V Hitlerových výrokoch sme Židov vymenili za migrantov. Pozrite sa, ako to dopadlo“... a dopadlo to s desiatkami palcov hore a   

so zhodnotením autorov prieskumu, že snáď to nie je až také zlé ako u našich západných susedov, kde spravodajský portál týden.cz sa Čechov spýtal, či by volili Adolfa Hitlera, ak by sľúbil, že Európu zbaví utečencov, na čo v ankete Hitlerovi dalo hlas až 55% ľudí.    

Slovenský prieskum (http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/v-hitlerovych-vyrokoch-sme-zidov-vymenili-za-migrantov-pozrite-sa-ako-to-dopadlo-892688) by sa nemal vnímať len tak ako to bolo prezentované, že tu máme potenciál pre xenofóbiu, ale tiež, alebo najmä ako varovný prst pre politikov, ktorí nie že problémy riešia, ale ich ešte prehlbujú, čím sami otvárajú dvere k moci radikálom. Toto konštatovanie však v záveroch výskumu chýba. 

Aj preto tento výskum vyznieva ako snaha o napasovanie dvoch diametrálne odlišných veci alebo situácií k sebe tak, aby výsledkom bola analógia s názormi, na ktorých vzniklo a stálo bývalé fašistické Nemecko.

Ak toto náhodou nie je používanie fašistickej karty, tak minimálne ide o manipuláciu a hranie na city s cieľom vyvolať pocity viny alebo výčitky svedomia za "nehumánny prístup" k imigrantskej politike EÚ.

Na to, aby sa overili nálady ľudí na imigrantskú politiku EÚ a šírenie islamu v EÚ, na to takéto pokusy so zámenou Židov za imigrantov nie sú vôbec potrebné. Tie nálady sú známe každému kto má otvorené oči a uši. Z toho sa dá vyvodiť, že cieľ tohto prieskumu nebol prieskum. Len sa ako prieskum tváril. Skôr išlo o vyvolanie pocitu viny u tých, ktorí majú voči imigrantom "predsudky".  

Je to zvláštne, Európa je vystavená invázii imigrantov, medzi ktorými sú mnohí zjavne nepriateľsky naladení, a keby len naladení..., a niektorí novinári robia prieskumné experimenty so zámenou Židov za imigrantov aby nám mohli oznámiť, že xenofóbia má potenciál... namiesto toho, aby tlačili na (slovenských) euro politikov, aby nezatvárali oči napr. pred hrozbou ďalšieho šírenia totalitnej ideológie v Európe, s krycím názvom "mierumilovné náboženstvo", a prijímali proti tomu efektívne zákonné opatrenia. 

Ak medzi politikmi, ktorí majú problémy účinne riešiť, nie ich prehlbovať, vládne extrémny alibizmus, to nemôže viesť nikam len k radikalizácii názorov. Aj keď myslím si najväčšiu časť toho, čo sa dnes označuje za radikalizmus, tvorí hnev na kompetentných politikov a bezradnosť. Nepochybujem o tom, že značná časť tých 55% respondentov, čo sa vo vyššie uvedenom českom prieskume vyjadrili, že by volila Hitlera..., to nemyslela vážne, ale spravila tak preto, aby varovala alibistických politikov. 

Musí sa preto vyťahovať fašistická karta na umlčanie tých, ktorí si chcú vidieť aj ďalej od nosa a nezatvárajú oči nad mnohými zásadnými ťaživými otázkami? Napríklad týmito: http://vybrali.sme.sk/c/20-otazok-na-ktore-maju-humanisti-Velky-problem-odpovedat/

Drvivá väčšina z tých, čo sú dnes priamo alebo nepriamo označovaní za nehumánnych voči imigrantom, keďže kritizujú nezmyselnú imigrantskú politiku, a neraz sú preto hádzaní do jedného vreca s Kotlebovcami, nechcú nič viac len to, aby po EÚ nechodili imigranti bez dokladov a povolení ako po korze, aby sa všetci správali ako ľudia, keď už sa ilegálne po EÚ pohybujú, aby si nevynucovali prechod cez hranice silou alebo nastrčenými deťmi, aby rešpektovali našu kultúru, naše zákony, zvyky, čo je ale problém, lebo islam im na viacerých miestach nariaďuje niečo úplne iné. A to je jedna z vecí, ktorú politická väčšina EÚ radšej ignoruje. Lebo sa jej to nechce riešiť. Jednoduchšie je označiť kritikov ich politiky za neľudských až radikálnych; a ak nepomáha ani to, tak je tu ešte v zálohe fašistická karta.     

Marcel Burkert 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?