Odkaz ministra zahraničia:Hrozba vojnového konfliktu nie je zahranično-politickou otázkou!

Autor: Stop alibizmu | 11.12.2014 o 0:05 | (upravené 29.10.2015 o 9:56) Karma článku: 10,59 | Prečítané:  1901x

Máme naozaj "kompetentného" ministra zahraničných vecí, pána Miroslava Lajčáka, ktorý radšej strápni sám seba len aby ochránil "česť" svojho šéfa. 

Kto iný, ak nie minister zahraničných vecí je kompetentnejší dať občanom odpoveď na otázku, či Európe, teda aj Slovensku skutočne hrozí vypuknutie veľkého vojenského konfliktu presahujúceho rusko-ukrajinské hranice, ktorý nedávno zvestoval náš pán premiér? 

Je úplne legitímne a žiadúce ak novinári v tejto veci požiadali ministra zahraničných vecí o vyjadrenie . Zvlášť ak jeho šéf vypuknutiu veľkého vojenského konfliktu dáva až 70 percentnú pravdepodobnosť. 

Minister Lajčák však novinárov po počiatočných úsmevoch arogantne odbil s tým, že nejde o zahranično-politickú otázku.         

Ak je pravdepodobnosť vypuknutia veľkého vojenského konfliktu presahujúceho rusko-ukrajinské hranice tak vysoká ako hovorí premiér, potom by sa podľa toho vláda  SR mala aj správať a prijímať potrebné opatrenia.  Ibaže že premiér Fico tliacha. Alebo sa spolieha na to, že nás pri predpovedanom veľkom vojenskom konflikte ochráni ním toľko nenávidené NATO, alebo nás nebodaj pod svoje „ochranné krídla“ vezme ten na ktorého ešte hádam ani jedno krivé slovo nepovedal;, aj keď jeho počiny vo vzťahu k Ukrajine odsudzujú všetky civilizované krajiny. Štvrtá možnosť sotva existuje.   

Bude zaujímavé sledovať, aká bude Lajčákova odpoveď ak mu vyššie uvedenú a doposiaľ nezodpovedanú novinársku otázku položí nejaký poslanec v rámci interpelácie, alebo zahraniční kolegovia; či ich tiež odbije ako novinárov s tým, že on nie je premiérovým hovorcom, že táto otázka sa netýka zahraničnej politiky a tí ktorí ju kladú majú komplex z Fica, potrebujú si do neho kopnúť, a on tou topánkou nebude.

Smutné, a na ministra zahraničných vecí SR aj trápne.   

Záznam z "rozhovoru" s novinármi si je možné pozrieť napr. tu: http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/mate-komplex-z-premiera-reagoval-lajcak-na-ficov-vyrok-o-vojne-637733 

Marcel Burkert

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?