Odkaz nevoličom II: Rezignácia ešte nikdy nič nevyriešila

Autor: Stop alibizmu | 27.3.2014 o 11:55 | (upravené 11.4.2014 o 20:28) Karma článku: 11,83 | Prečítané:  1083x

Vážení nevoliči, ak náhodou zablúdite na tento blog, v tomto článku si môžte prečítať otázky, na ktoré som od žiadneho nevoliča doposiaľ nedostal jasné nevyhýbavé odpovede:

1. Tvrdíte, že všetky politické strany a vlády sú rovnaké, a rovnakí sú aj všetci politici, teda ministri, poslanci, starostovia, primátori, župani a prezidenti, kandidátov na tieto funkcie nevynímajúc. To naozaj si nemyslite, alebo neveríte, že každý človek (vrátane človeka politika) sa od ostatných odlišuje nie len výzorom, ale aj svojou povesťou, prácou, povahou, schopnosťami, charakterom, mnohými vlastnosťami, nespočetným množstvom cností a dokonca aj ich úrovňou rozvoja?

Ak si to náhodou nemyslite, ako je to potom možné, že všetci politici sú vo všetkom rovnakí, resp. rovnako neprijateľní, teda rovnako zlí?

2. Tvrdíte, že žiadna vláda ani strana neurobila nič pre to, aby Slovensko pozdvihla hospodársky, aby štát menej míňal, aby sa eliminovala korupcia, aby sa verejné obstarávanie stalo čo najtransparentnejšie, aby sa nezneužíval sociálny systém, aby sa znížila nezamestnanosť, rýchlosť zadlžovania štátu, aby sa bral väčší ohľad na prírodu... Otázka preto znie, koľko krát a koľko ekonomických, sociálnych, environmentálnych a iných ukazovateľov ste pri tomto skúmali, resp. ako ste sa k vašim jednotným výsledkom dopracovali?

A či vám to dalo veľa námahy.

Osobne, aj keby nejaká strana zachránila, alebo by mala potenciál znížiť nezamestnanosť čo i "len" o 1 %, alebo zachrániť" zo štátneho rozpočtu čo i „len" o 1% viac než iná, pričom v ostatných smeroch by bola alebo mala byť, pripusťme že rovnaká, ako politickí súperi, dostala by môj hlas. Lebo aj to 1% je spôsobilé na malé zázraky z ktorých sa môžu narodiť väčšie. Jedno percento sa len zdá ako zanedbateľná suma. Nehovoriac o tom, že tie rozdiely sú v skutočnosti väčšie. Rovnako pri nakupovaní v obchodoch môže človek svojou voľbou, aj keď v malom, ovplyvňovať veľké veci. Napr. nepodporovať výrobcov, ktorí neberú ohľad na prírodu, podporovať vybranú charitu atď.

3. Nie je v tom požadovačnosť, alebo vyvyšovanie sa, keď žiadna strana, žiaden kandidát nám nie sú dosť dobré?

Nežiadame tým od nich nepriamo také morálne výkony, ktorých ani my sami nie sme zďaleka schopní? Samozrejme, opodstatená kritika politikov je namieste, ale myslím si, že morálne právo na ňu majú len tí čo volia.

4. Do roku 1989 ľudia nemali možnosť vybrať si ktorá politická strana alebo strany budú vládnuť, kto bude prezident atď. Dnes je to iné. Nemyslite, že kto si neváži to, že má možnosť voľby, robí prvý krok k tomu, aby o tú možnosť prišiel?

Samozrejme, demokracia za nás sama problémy nevyrieši, ale nebráni nám, aby sme ich mohli riešiť. Alebo opak je pravdou?

5. Nadávali ste už niekedy na politikov pri moci, resp. pohoršovali ste sa už niekedy nad ich vládnutím a konaním? Ak nie, tak neviem si to vysvetliť ničím iným, len tým, že vám asi všetci vyhovovali, resp. všetci boli podľa vás "v norme".

Ak ste už na nejakých politikov niekedy nadávali, alebo nadávate a kritizujete, nedopomohli ste im k moci aj vy sami tým, že ste im vašou zdržanlivosťou vo voľbách nepriamo dopomohli k moci???

6. Čo by sa muselo stať, resp. čo by muselo hroziť, aby ste sa odhodlali voliť? Primälo by vás aspoň to, ak by tu bolo reálne riziko, že k moci sa dostane strana, ktorá bude systematicky obmedzovať alebo popierať základné ľudské práva a slobody, otvárať dvere, rodinkárstvu, korupcii atď. atď.?

7. Viete si predstaviť ak by sa na voľby vykašľalo 99% oprávnených voličov a len 1% ľudí, ktoré by prišlo k voľbám, by tým pádom rozhodlo o tom kto a ako nám bude vládnuť?

Možno si to neviete predstaviť preto, lebo sa v podvedomí spoliehate na to, že vždy sa nájde dostatok ľudí, ktorí k voľbám pôjdu. Či?

8. Nevolíte starých harcovníkov, lebo ich už poznáte, nevolíte nových kandidátov, lebo ich nepoznáte... Poznáte aspoň jedného človeka, ktorý by spĺňal vaše predstavy, čo sa týka dajme tomu prijateľného prezidenta?

Ak áno, môžte prezradiť meno, alebo mená?

9. Poznáte aspoň jeden prípad kedy rezignácia alebo apatia niečo vyriešila? Neprišiel aj Hitler k moci aj preto, lebo to tak chceli jeho voliči?

10. Keďže sme pred prezidentskými voľbami: Naozaj ste presvedčení o tom, že charakterové a morálne vlastnosti oboch kandidátov, alebo ak chcete - úroveň ich skazenosti sú rovnaké?

Môžte prezradiť čo všetko ste pri tomto starostlivom posudzovaní dali na misku váh jednému a čo druhému?

Marcel Burkert
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?