Fico neprisľúbil, že ďalšia kampaň bude z jeho strany férová

Autor: Stop alibizmu | 16.3.2014 o 18:43 | (upravené 7.4.2014 o 18:45) Karma článku: 29,89 | Prečítané:  5426x

Na otázku moderátora, v dnešnej rannej povolebnej televíznej diskusii na STV 1, smerujúcu k obom postupujúcim prezidentským kandidátom, či môžu sľúbiť, že kampaň pred druhým kolom volieb bude férová, mal pán premiér možnosť odpovedať ako prvý. S napätím som čakal či sa národ dočká od svojho premiéra jeho úprimnej nevyhýbavej odpovede na nepohodlnú otázku. Žiaľ pán premiér ani tento krát svoje Ego nesklamal.

Na nepohodlnú otázku odpovedal známym spôsobom, teda odpovedal na otázku inú, ktorú mu nikto nepoložil, keďže položenú otázku zrejme jeho rozum vyhodnotil ako vysoko rizikovú a teda nehodnú priamej odpovede. No a samozrejme odpoveď využil aj na to, aby zároveň svojho protikandidáta čo najviac znížil a ponížil v očiach verejnosti a to tendenčným až nepravdivým tvrdením.

A tak z jeho odpovede na nepoloženú otázku sme sa mohli dozvedieť to, že to bude kampaň o dvoch ľuďoch (ale budiž). O prvom (mal na mysli seba) vie verejnosť všetko, povedal. Teda sa dalo logicky čakať, že asi ide verejnosti práve prezradiť aj to, či bol v konšpiračnom byte, prípadne aj to, či je veriaci, resp. či verí, že raz za svoje činy bude niesť zodpovednosť pred vyššou spravodlivosťou ako je tá ktorú má, spolu ministrom Borcom, pod palcom.

O druhom verejnosť nevie nič, povedal. Akoby stratil pamäť, keď pred pár dňami verejne spolu s Hrušovským a Kňažkom nepriamo posudzovali, či je akceptovateľné keď kandidát na prezidenta v minulosti čítal budhistické a židovské náboženské knihy, lebo takí ľudia ktorí sa nezaujímajú len o kresťanstvo, ale hľadajú pravdu aj v iných náboženstvách, sa ľahko môžu stať obeťou sektárov...

Môj pulz pri sledovaní tejto diskusnej relácie sa zvýšil možno o 15 úderov za minútu oproti normálu, skoro ako pri behu. Jednoducho som nevedel ovládnuť svoj nervy a to nie len pri počúvaní p. premiéra, ale aj buď absolútne neschopného, zmanipulovaného, alebo kúpeného moderátora, ktorý sa Ficovi neopovážil povedať, že neodpovedal na jeho otázku.

Takýto moderátor by mal byť z televízie, ktorú si platia daňoví poplatníci, vykopnutý

Tento sa hneď v úvode relácie Kisku opýtal, či je pravda, že na Fica podáva trestné oznámenie za poškodzovanie cti alebo osobnosti, resp. či to môže konkretizovať. Potiaľ to bolo v poriadku.

Úplne neakceptovateľné bolo ale to keď neskôr v priebehu diskusie Fico dva krát "len tak" medzi rečou, pri jeho klasickom „guľomete", sa snažil Kiskovi pripísať to, že útočí a že aspoň túto rannú povolebnú diskusiu nemusel začať útočne prehlásením, že na premiéra podáva trestné oznámenie bla bla bla, moderátor ani v jednom z týchto dvoch prípadov na to nepovedal nič.

Nechal to jednoducho tak. Aj keď to bol on sám (moderátor) čo v úvode danú otázku Kiskovi položil a Kiska len na otázku odpovedal (mimochodom v krátkosti, pokojne, slušne a vecne).

A aby toho náhodou nebolo málo tak moderátor si ešte stihol pred svojim chlebodarcom prihriať polievku otázkou na Kisku: Keď hovoríte pán Kiska o tom, že dúfate v nie konfrontačný tón v ďalšej kampani, bolo vhodné začať diskusiu oznámením, že podávate na pána Fica trestné oznámenie???

V tejto chvíli som si myslel, že som zle počul a tak som si túto pasáž spätne prehral ešte raz. Počul som ale dobre.

Škoda, že Kiska v diskusii na tento fakt, že danú otázku nevytiahol on, ale moderátor, poukázal len raz, na začiatku. Mal na to poukázať po každom z týchto pokusov o jeho zneváženie. Toto nemôže podceňovať, lebo v prípade jeho súpera sa aj alebo hoci len 3 krát opakovaná lož môže stať ľahko pravdou u nepatrného spektra voličov. Inak Kiska si myslím že v tejto debate priviedol v závere Fica do zúfalstva, ktoré Fico maskoval smiechom.

Mal som dojem že je to smiech cez slzy a že sa nám premiér rozplače. Zrejme cíti, že proti Kiskovi asi neuspeje.

P.S.: Ak sa k Vám pán Kiska náhodou tento článok dostane, prajeme Vám veľa sily počas nasledujúcich dvoch týždňov v konfrontácii s arogantnou mocou. Veríme však, že to ustojíte, vydržíte a budete dobrým prezidentom SR.

Za OZ Marcel Burkert

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?