Je ministerský predseda obyčajným sluhom svojho Ega?

Autor: Stop alibizmu | 23.10.2013 o 11:55 | (upravené 29.10.2015 o 14:08) Karma článku: 17,86 | Prečítané:  1665x

Ak má postavením najsilnejší muž v našom štáte funkčné svedomie, a ja chcem veriť že ho má, potom nepochybujem o tom, že tesne pred zaspávaním, keď je ego po celodennej fuške unavené, alebo ešte lepšie - ponore

Robo, ty vieš, že ak nepočítame tých pár jedincov chránených druhov finančných skupín, si to ty kto je v tomto štáte najmocnejším. V tvojich rukách je sústredená najväčšia štátna moc. Ako je teda možné, že máš panický strach z tak obyčajnej veci ako sú vlastné úprimné odpovede? Nehanbíš sa!? Myslíš si, že táto krajina si zaslúži, aby jej vládol zbabelec!? Ak si to nemyslíš, tak sa konečne vzmuž a buď konečne odpovedaj občanom tohto štátu na zásadné otázky, na ktoré majú právo poznať jasné úprimné odpovede, alebo odíď a uvoľni priestor niekomu inému - niekomu úprimnému; aj keď nebude tak dobrý rečník ako si ty. Mať čestného premiéra je pre krajinu oveľa cennejšie ako mať za premiéra len dobrého demagóga rečníka, ktorému chýba aj tá najzákladnejšia úprimnosť a ktorý dar reči zneužíva k egoistickým cieľom. Nad ránom sa ti ozvem ešte raz, aby to na teba opäť raz nebolo naraz príliš veľa.

Nad ránom:

Robo, o chvíľu vstávaš do šichty. K slovu opäť príde na celý dlhý deň tvoje rokmi tvrdo trénované Ego. Ak náhodou počas dňa začuješ môj hlas, tvoje Ego bude okamžite kontrovať, že: ľudia túžiaci po istotách žiadneho úprimného premiéra nepotrebujú, a už vôbec nie úprimného kandidáta za prezidenta, že takému by po dlhoročných skúsenostiach neuverili. Bude na teba naliehať, že sa máš riadiť chladným rozumom, a hlavne držať sa smeru, ktorý ťa vyniesol na výslnie. Bude Ti opakovať aby ťa ani len nenapadlo zahrávať sa s myšlienkou byť aspoň občas pri odpovediach na zásadné nepríjemné otázky úprimným, že nemôžeš predsa zradiť to, čo ti celé roky pomáhalo na vrchol a či chceš šmahom ruky zbúrať to, čo sa tu krvopotne budovalo a buduje... Veď vieš, ilúziu istôt.

Robo, človek bez svedomia nie je ozajstný človek. Je to len otrok. Otrok rozumu, Ega, jednoducho Robot; aj keď sedí v kresle premiéra alebo prezidenta. Byť sluhom vlastného rozumu, alebo otrokom Ega nie je hodné človeka. Hociktorý jednoduchý človek žijúci v ústraní z pár eur mesačne, ale riadiaci sa svojim svedomím, stojí preto duchovne oveľa vyššie oproti jedincovi, ktorý zo svojho sluhu - rozumu spravil svojho neobmedzeného vládcu utláčajúceho svedomie. Si ministerský predseda, tak nebuď sluhom svojho Ega! Ty nevieš že by si mal slúžiť iba ľuďu!? Čo myslíš, za čo Ťa platí?

Poviem ti na rovinu: ak začneš byť úprimný v tom momente to pre teba bude s veľkou pravdepodobnosťou znamenať začiatok rýchleho konca tvojej politickej kariéry. Lebo na povrch vypláva toľko špiny a svinstva, koľko nebude môcť stráviť ani tvoja početná voličská základňa; až na úplných zaslepencov, ktorých si za tie roky dokázal zmanipulovať tak kvalitne, že radšej si budú nahovárať, že ti z prepracovanosti pri napĺňaní istôt úplne preskočilo ako uveriť tomu, že nevymýšľaš, že si len jednoducho začal byť konečne človekom - teda úprimným.

Takáto zmena ale bude mať aj svoje nemalé plusy. Po prvé: dobrovoľné priznanie je lepšie ako keď tvoje klamstvá bude postupne odhaľovať aj čoraz väčšia časť tvojej voličskej základne pred tým, než ťa pošlú na smetisko istôt. Po druhé: budeš to mať za sebou skôr. Po tretie: bude to chlapské gesto, a po štvrté budeš mať konečne čas na tvoju zanedbanú vinicu získanú "vo verejnej súťaži" "za trhovú cenu" aby si ju dal do poriadku, predal ju a výťažok daroval štátu, ako drobnú kompenzáciu za tvoje mnohé právne a ekonomické lapsusy v mene socialistických "istôt" , pred realizáciou ktorých si bol toľko krát varovaný, ale keďže tvoje Ego chcelo inak, tvrdo ich zaplatia aj tvoji milí voliči.

Nie, nechcem povedať, že tvoji predchodcovia boli vzormi úprimnosti a že teba zatracujem. Nie. Ty si ale Robo predsa vždy chcel byť niečo viac ako tvoji súperi, či nie!? Spočiatku, kým si bol ešte neskazeným pionierom so zasneným pohľadom a neskôr presvedčeným zväzákom, pamätám si, ako si vtedy túžil po skutočných hodnotách a istotách. Medzi ne ale Robo patrí v prvom rade to, ak na čele štátu stoja úprimní čestní ľudia. Vrátane, alebo v prvom rade premiéra a prezidenta.

Teda ešte stále máš možnosť vstúpiť pozitívnym príkladom do dejín Slovenska. Dokázať že nie si otrokom svojho Ega žiadostivého po cti a dychtiaceho po moci môžeš jednoducho - stačí odpovedať jasne a úprimne na pár zásadných otázok. Alebo radšej chceš skončiť ako vodca z Elektry?

Marcel Burkert

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Paradox géniov

Je možné, že elementárna gramatika slovenského jazyka je fakt tá najkomplikovanejšia vec vo vesmíre?

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.


Už ste čítali?