Pán premiér, kradne sa za Fica aspoň trochu?

Autor: Stop alibizmu | 15.10.2013 o 11:55 | (upravené 21.10.2013 o 17:06) Karma článku: 29,89 | Prečítané:  5800x

Viete si predstaviť čo by nasledovalo, ak by náš premiér odpovedal aspoň na túto jedinú otázku úprimne? A to je len jedna z mnohých zásadných otázok, na ktorú by mal dať pán Fico voličom a občanom SR jasnú úprimnú odpoveď; zvlášť ak pred voľbami v r. 2006 vyhlasoval, že tak nehorázne ako sa za kradlo za Mečiara, tak sa kradne aj za Dzurindu - vtedajšieho predsedu vlády. Predpokladám, že nemal na mysli krádeže zemiakov.

A tu sú niektoré ďalšie otázky dosť zásadné na to, aby občania právneho štátu na ne konečne mohli poznať odpovede z úst toho komu zverili najvyššiu moc v tomto štáte. Ibaže ani za jeho vlád v právnom štáte nežijeme a on si uvedomuje, že úprimná odpoveď na ktorúkoľvek z nich má v sebe potenciál znížiť jeho popularitu do tej miery, že rok 2015 bude jeho posledným v premiérskom kresle, alebo pochovať nádej skončiť v tom prezidentskom; ak do súťaže o neho by si podal prihlášku:  

    

1. Ešte ako opozičný politik ste tvrdil, že Slovensko nie je štandardným právnym štátom. Bolo ním teda aspoň na konci Vášho prvého volebného obdobia 2006 - 2010? A je ním po roku a pol Vášho vládnutia v tomto volebnom období?

Ak áno, čo také výnimočné Vaša vláda v tomto smere podnikla, že sme sa stali právnym štátom?

Ak nie, koľko rokov vládnutia by ste ešte potrebovali na to, aby ste mohol povedať: „Slovensko je právnym štátom."?

2. Pred parlamentnými voľbami 2006 ste ako opozičný politik stál za výrokom: „Ako sa kradlo za Mečiara, tak sa kradne za Dzurindu". Za Vašej vlády, ktorá potom nasledovala, a dnes pokračuje, sa teda v dosahu najlukratívnejších miest štátnej správy nekradlo ani nekradne?

A ak sa tam kradlo a kradne, zhruba o koľko percent (dajme tomu plus mínus 10%) sa za Vašich vlád ukradlo menej ako za porovnateľné obdobie vlád Mikuláša Dzurindu dajme tomu od r. 2000 do roku 2006? Je to o 80%, o 50% alebo len o 15% menej? Samozrejme, my len predpokladáme že to bolo menej. Že to bolo viac sa neodvažujeme ani len pomyslieť.

Ak sa tam už nekradne, akým spôsobom ste to dosiahli, čo také výnimočné ste v tomto, alebo vo vašom Smere podnikli, že sa už prestalo kradnúť?

3. Za druhej vlády Mikuláša Dzurindu ste povedal: „Ja viem, že vládna koalícia má prebytok peňazí po šuplíkoch, môže si kúpiť koho chce." Môže si aj Vaša strana alebo vláda kúpiť koho chcete? Ak nie, tak prečo nie?

4. V septembri 2005, ak médiá neklamú, ste vyhlásil: „...dali sme dva typické príklady kupovania. Jeden je športová hala v Poprade. Ak dostanete zo štátu nejaký objem peňazí, z neho môžete vždy desať percent uliať. Každý, kto robí s peniazmi, vám potvrdí, že to nie je problém." Platilo alebo fungovalo to tak aj za Vašej prvej vlády? Platí to nebodaj za Vašej druhej vlády?

5. Boli ste v konšpiračnom byte na Vazovovej ul. v Bratislave ako to uvádza záznam zo spisu Gorila týkajúceho sa korupcie na najvyšších miestach? (Otázka neznie či je trestné to, ak sa budúci premiér tajne stretáva so zástupcami finančných skupín v konšpiračných bytoch).

6. V médiách odznelo, že aj keď ste ženatý, pravdepodobne máte priateľku.  Od ústavných činiteľov sa automaticky očakáva pevný charakter a čestnosť, teda že budú príkladom aj v rodinnom živote. Teda logicky otázka znie: Podviedol ste už niekedy ako ústavný činiteľ svoju manželku? Volič to má právo vedieť, lebo vo všeobecnosti platí, že ak politik, ktorý nemá problém podvádzať svoju manželku (politička manžela), teda najbližšieho človeka, potom tu je len minimálna istota, že nebude podvádzať svojich voličov, teda úplne cudzích ľudí.

Marcel Burkert

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?