Angličtinu učia maturanti a ministerstvo školstva vedú tiež experti

Autor: Stop alibizmu | 10.9.2013 o 23:55 | (upravené 7.1.2014 o 13:06) Karma článku: 18,71 | Prečítané:  27910x

Keď malý Tomáš Baťa junior dovŕšil tri roky a ako tak si poradil s materinským jazykom, údajne hneď dostal anglického učiteľa, ktorý s nim musel hovoriť len po anglicky. O pár rokov dostal aj nemeckého. Bolo to v roku 1915, čiže pred 98 rokmi.

V dobe keď takmer celý svet doslova fičí na angličtine a bez znalosti anglického jazyka vás pomaly nezamestnajú ani ako predavača hotdogov na miestach, kde aspoň z času na čas zavítajú zahraniční turisti, minister školstva, údajne civilizovanej krajiny v strede Európy, ide prehodnotiť, či sa deti aj naďalej majú povinne učiť tento jazyk od 3. ročníka. Keďže ho vraj na 1. stupni ZŠ učia maturanti.

Ak je tak, prečo pán minister v rámci programových istôt vlády Istôt, ktorej je členom, radšej nezabezpečí, aby aj na 1. stupni učili angličtinu výlučne len kvalifikovaní učitelia? Lebo v takom prípade by snáď nezvýšilo na pravidelné 500 eurové policajné vianočné odmeny, ale len na 350 eurové, nezvýšilo by snáď na bežné 4.000 eurové odmeny policajným funkcionárom za to, že spoľahlivo, s prehľadom a hlavne s maximálnou istotou dozerajú nad trestnou nestíhateľnosťou vyvolených, nebolo by na tučné, ale len na tučnejšie odchodné vyšším štátnym úradníkom ministerstiev, nebolo by snáď ani na platy zbytočných asistentov ešte zbytočnejších poslancov hlasujúcich podľa pokynov zhora, alebo by sa nebodaj musel urobiť nie zmanipulovaný čo i len jeden stredne významný štátny tender, aby napokon bolo z čoho zaplatiť kvalifikovaných učiteľov angličtiny 1. stupňa? (Ospravedlnenie tým, ktorí boli na zozname opomenutí).

Som skutočne šokovaný ako nízko sa ešte dá stláčať v školstve latka náročnosti. Namiesto toho, aby minister zavelil, že angličtinu sa budú deti učiť už v materskej škole, smerujeme v školstve k ešte väčšiemu zaostávaniu ak nie rovno k ohlupovaniu nastupujúcej generácie. Nehovoriac o tom, že do rekvalifikácie učiteľov boli investované milióny Eur.

Baťa junior svoju angličtinu excelentne využil. Ako inak ak nie na zveľadenie biznisu. Biznisu, ktorým, alebo prostredníctvom ktorého prinášal tak ako jeho otec regiónu na tú dobu nevídalý rozvoj a svojim zamestnancom istoty o ktorých sme my mohli pred voľbami iba snívať alebo len čítať na predvolebných bilbordoch súčasnej vládnej strany. Pod jej pôsobením už tí najmenší žiaci zdá sa spejú len k jedinej istote, a to, že budú vedieť hodiť do volebnej urny lístok s nápisom: „Smerom k úplnej degenerácii Slovenska." Tento štát totiž nepotrebuje mladých Baťov, tento štát potrebuje ,,figuvoličov."

Peter Jankovič

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?