Námietky zaujatosti sú prípustné v nižšej lige; nie pri voľbe generálneho prokurátora

Autor: Stop alibizmu | 17.6.2013 o 23:55 | (upravené 29.10.2015 o 14:33) Karma článku: 12,81 | Prečítané:  889x

Hlavne, že integrálnou súčasťou nášho právneho systému je garancia, že z vykonávania úkonov trestného konania je vylúčený nie len sudca, prokurátor, policajt, ale dokonca aj asistent 

prokurátora, či zapisovateľ u ktorého je možno mať pochybnosť o nezaujatosti pre jeho pomer k prejednávanej veci alebo k osobám, ktorých sa úkon priamo týka.

Ale že nad trestnou nestíhateľnosťou vyvolených bude opäť vykonávať hlavný dozor osoba dosadená politickou mocou, je absolútne nepodstatné.

Čo na tom, že vlády s.r.o. stoja za 20 rokov trvajúcim pokračujúcim trestným činom porušovania povinností pri správe nášho štátu, jeho tunelovania, sofistifikovaného rozkrádania, teda poškodzovania jeho občanov v nevyčísliteľnom rozsahu?

Ale hlavne, že z vykonávania úkonov trestného konania je vylúčený dokonca aj zapisovateľ, či asistent prokurátora u ktorých sú pochybnosti nezaujatosti. Avšak u zjavne straníckeho vrchného prokurátora, u ktorého sú pochybnosti oveľa väčšie, a to v prípade prípadov, kde poškodeným nie je jeden občan, ale všetci slušní občania SR, je takéto vylúčenie nemysliteľné a námietka občanov neprípustná. 

P.S.: A čo vy, opozičné strany a opoziční poslanci? Jedna vec je tá, že vami vybraného a legálne zvoleného generálneho prokurátora odmietol prezident vymenovať, čo zakladá buď pomerne nebezpečný precedens, alebo úvahu načo nám je prezident, ak tento má mať len smiešne právomoci, a druhá vec je otázka, či budete ochotní vzdať sa vymoženosti vybrať si svojho generálneho prokurátora ak sa vám takáto možnosť opäť naskytne. Resp. či budete pokračovať v dosadzovaní si do funkcie najvyššieho orgánu činného v trestnom obhajovaní vyvolených opäť len a len osobu podľa vlastného výberu, ako to dnes predvádza váš politický súper, čo je vám zjavne proti vôli.

Za OZ Marcel Burkert   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?