Ide o absolútne štandardné okrádanie občanov

Autor: Stop alibizmu | 6.5.2013 o 11:55 | (upravené 29.10.2015 o 14:07) Karma článku: 25,85 | Prečítané:  6761x

Nevedno čím si pani Beatrica Hudáková zaslúžila čestné miesto hovorkyne pána premiéra a či aj bežná smrteľníčka rovnakých, alebo ešte lepších kvalít by mala šancu získať ho bez známosti, jedno je isté: 

Nazvať konanie svojho predsedu a rovnako ministra vnútra inak hraničiace s trestným činom sprenevery, resp. sofistifikovanou krádežou „štandardnou službou" je naozaj silnou kávou.

Citujem jej vyjadrenie k zisteniu, že vláda Čiernej Hory zaplatila prímorskú dovolenku nášmu premiérovi a ministrovi vnútra a tie isté "služby" poskytuje na oplátku naša vláda papalášom zahraničným:

„Ide o absolútne štandardnú službu, ktorú si krajiny navzájom poskytujú."

Pani hovorkyňa, pán premiér a pán minister, tak za prvé: túto „službu" si vzájomne poskytujú nie krajiny, ako to prezentujete, ale výlučne a svojvoľne iba členovia vlád a rada ďalších vrchných činiteľov štátnej správy. Svojvoľné poskytovanie výmenných rekreácií, teda nemalých neoprávnených výhod nazývate službou???

Už samotný základný príjem členov vlád je niekoľko až mnoho násobne väčší než je priemerný plat v národnom hospodárstve tej ktorej krajiny. Našej krajiny sociálnych istôt nevynímajúc. Tak sa pýtam: Ak si vy nemôžte dovoliť dovolenkovať pri mori za svoje, ale za naše a stranícke (teda tiež za naše), tak potom teda kto z bežných pracujúcich si to môže dovoliť? 

Čím ste si vy a vaši predchodcovia zaslúžili takéto výhody? Tým že nás každoročne viac a viac zadlžujete? Máte v sebe toľko drzosti a arogancie, že sa svojich zamestnávateľov, teda daňových poplatníkov, ani len nespýtate, či môžte papalášom z iných krajín recipročne poskytovať zadarmo dovolenky na Slovensku? Alebo ide o tak zanedbateľnú čiastku peňazí v porovnaní s tým o koľko ste nás už pripravili a pripravíte, že to nestojí za reč? Potom len nerozumiem tomu, prečo si to nemôžte hradiť z vlastných vreciek, ak ide o tak zanedbateľné sumy.   

Len na vysvetlenie pre vás, teda papierových doktorov práv na výslní: Ak bežný smrteľník spreneverí alebo ukradne vec v hodnote niekoľko násobne menšej, než stáli vaše rodinné dovolenky v Čiernej Hore, a kto vie kde ešte, čelí trestnému stíhaniu.

Záver:

Najsmutnejšie na tom ale je mlčanie opozičných poslancov, ktorí podobné nezaslúžené výhody v minulosti tiež poskytovali a využívali, alebo nechávali ich v pokoji užívať si svojim straníckym špičkám, keď tieto boli pri žriedle. To sa vážne nenájde pár zástupcov ľudu v našom ctenom parlamente, ktorí by pripravili legislatívny návrh za účelom znemožnenia poskytovania týchto nezaslúžených vymožeností do budúcnosti? Alebo sa na to všetci vykašleme ako vždy s odôvodnením, že o nič vážne nejde len o štandardné okrádanie daňových poplatníkov? Ja viem, energiu treba venovať "dôležitejším veciam"...  

Opoziční poslanci, opäť ukazujete svoj alibizmus. Presne ako v prípade, keď sa predseda vlády svojvoľne rozhodol za celé Slovensko, že bude kandidovať na usporiadanie ZOH. Takže, len do toho! 

S pánom Premiérom!

 

Za OZ Marcel Burkert   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?