Elitní vyšetrovatelia bezprávneho štátu

Autor: Stop alibizmu | 15.4.2013 o 11:55 | (upravené 10.6.2013 o 22:55) Karma článku: 15,71 | Prečítané:  1709x

Ako k sebe pasujú slová bývalého opozičného politika Róberta Fica o tom, že Slovensko nie je právny štát, k pojmu "elitní vyšetrovatelia Policajného zboru SR", ktorí riešia "kauzu" bloger vs. ústavný činiteľ je ťažká hádanka. Lebo rozum zostáva stáť na tým, čo títo vyšetrovatelia dokážu riešiť, a tiež preto, že demokratický slovník asi nepozná väčší oxymoron, resp. blud ako ten z nadpisu článku.

Na Slovensku sme sa s ním však žiaľ stotožnili. Nemalú zásluhu na tom majú naši doterajší ministri vnútra. Všetci z nich boli politickými nominantmi, čo samo o sebe vopred vylučovalo a vylučuje ich spôsobilosť v boji proti kriminalite bielych golierov.

Nedávno sme si o slovenských elitných vyšetrovateľoch a ich aktivitách "v boji proti bielym golierom" znovu mohli niečo "zaujímavé" prečítať. Týkalo sa to, ako inak "mega prípadu":  http://www.sme.sk/c/6759885/blog-o-gasparovicovi-riesia-elitni-kriminalisti.html)

Tu je predpokladaný vývoj v takomto a v podobných prípadoch v právnom štáte: Tím radcov obklopujúcich ústavného činiteľa by sa krátko  poradil a povedal mu asi toto: ,, Vaša excelencia, bola to naša strana ktorá až dvakrát o Vašom pobyte zavádzala. Občania, ktorých ste prezidentom si zaslúžia nie len Istoty zo strany strany ktorej ste akoby členom, ale aj pravdu a úprimnosť z úst prezidenta. Prezident ktorý toto nedokáže, nemôže byť dobrým prezidentom v právnom štáte. A my predpokladáme, že právny štát za vlády strany, ktorej ste akoby členom, tu už je, alebo k tomu s istotou smerujeme! Kedy inak by tu mal byť?! Alebo si myslíte že opak je pravdou?! V každom prípade: navrhujeme, aby ste sa občanom za svoju neúprimnosť ospravedlnili a podľa možnosti čo najskôr odstúpili. Jednoducho niečo také je v právnom štáte neprípustné. Ďakujeme za pochopenie." Ústavný činiteľ s manželkou stav vyhodnotí a v krátkej dobe odchádza na smetisko dejín.

A predpokladaný vývoj v bezprávnom štáte: Minister vnútra vystúpi na zasadnutí vlády prebiehajúcim za zatvorenými dverami a povie: Páni, tak toto je snáď prvá cena v športke. Ten starý ujo sa nezdá, ale niekedy vie vynikajúco zabodovať. Hedviga je dobrá, ale toto je skutočné eso. Toto a podobné kauzy nám môžu významne pomôcť vo vládnutí nie len do roku 2020, ale možno až do roku 2024! Presne takéto kauzy potrebujeme. Nehanebné ohováranie ústavného činiteľa. Ako krásne to rezonuje a v podstate o nič nejde. Krásne sa to bude rozmazávať, preťahovať a zdôvodňovať v médiách, na mítingoch a v predvolebnej kampani. Stavím sa s Vami, že túto bájku potiahnem minimálne päť rokov. Aspoň 4x v nej vymením vyšetrovateľov elitného policajného úradu, mimochodom venujúceho sa najsuper najzávažnejším formám kriminalitity. Rozhodne toho smrada preženiem psychiatriou. Jaro, Ďuri, Pišta a Dobroš ešte prihodia nejakú tú stratégiu čo sa naučili za totáča. Už sa neviem dočkať ako budem tým naivným pipkám z novín dávať lekcie o demokracii a oni budú oddane písať prázdne, ale pre
nás hodnotné elaboráty. Vy, chlapi, sa postaráte o ostatné. Keď cyperskí politici dokázali vyviezť 4 miliardy, verte, že my máme na viac a dokážeme viac.

Suma sumárum: Právny štát sa stará o veci podstatné. Bezprávny o hlúposti, aby prekryl skutočné problémy s ktorými si nevie rady. V oblasti boja proti kriminalite bielych golierov pod vedením nominantov politických strán sú elitní vyšetrovatelia ničím iným len tými najoddanejšími sluhami úbohého systému bezprávneho štátu. Nazývať ich „elitnými vyšetrovateľmi" „elitného úradu polície" je znevažovaním týchto pojmov v ich pravej podstate. Často sú to len tí najväčší zbabelci, ktorí sú si vedomí, že v právnom štáte by na svojich postoch neprežili. Preto ten systém všemožne podporujú a bahnia si v jeho falošných bonusoch. Tým pádom sa štát stáva pseudodemokratickým, nefunkčným a zákonite úpadkovým

Poznámka: Článok som dal po dvoch hodinách od jeho zverejnenia stiahnuť z titulky. Vysvetlenie je v diskusii. Po oprave som tento článok dnes o 18:00 opäť zaktivizoval.

Peter Jankovič

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?