Keď polícia nie je schopná nájsť svojho premiéra

Autor: Stop alibizmu | 29.3.2013 o 11:55 | (upravené 2.5.2013 o 7:01) Karma článku: 28,45 | Prečítané:  7233x

Vážený pán premiér Fico, prepáčte, že Vám kazím veľkonočnú pohodu, ale na základe posledných udalostí, by som si Vás dovolil požiadať, aby ste podľa možností čo najskôr odvolal z funkcie ministra vnútra Róberta Kaliňáka a to aktuálne z nasledujúcich dôvodov:

1. Pracovníci jeho rezortu nie sú schopní doručiť ani obyčajnú poštu zo súdu a to ani najznámejšiemu občanovi štátu, ktorý sa navyše ani neskrýva. Sotva je niekto na očiach verejnosti častejšie ako on.

2. Trvá im to už vyše roka!

3. Evidentne majú strach z dodržiavania zákonných postupov.

4. A to dokonca aj v tak primitívnom prípade ako je prípad občana Róberta Fica http://www.sme.sk/c/6751459/fico-uz-rok-ignoruje-sud-s-radicovou-jeho-adresu-nevie-najst-ani-policia.html. Ako potom môžu riešiť kriminalitu bielych golierov, korupciu pri verejných obstarávaniach a mnohé iné neduhy bez eliminovania ktorých sa len sotva dá vybudovať právny štát o ktorom snívate? Alebo ste už dosníval? Aj keď nám už nevládne Satanom posadnutý zlepenec?   

5. Kompetentní pracovníci rezortu vnútra majú tendenciu riadiť sa pokynmi ochranky a nie zákonmi SR. Potom sú zmätení (čo sa dá pochopiť, lebo nejaké zvyšky ideálov o nekompromisnom dohľade nad zákonnosťou v nich ešte predpokladám zostali) a nevedia, či majú po občanovi Róbertovi Ficovi iniciovať pátranie, alebo ho majú kryť, keďže jeho meno sa spája s premiérom, alebo mu majú uložiť sankciu za to, že si nesplnil prihlasovaciu a odhlasovaciu povinnosť pri zmene trvalého bydliska, čo by bol štandardný postup. Je to na nich asi priveľa pod súčasným vedením polície riešiť toľko otázok naraz.

6. Ak tento alibizmus, ktorý polícia predvádza v prípade občana Róberta Fica, je skutočnou vzorkou celej polície, potom je podľa môjho názoru namieste v prvom rade odvolať ministra vnútra a celé vedenie „apolitickej polície", zriadiť čo najobjektívnejšie výberové konania na obsadenie funkcií, ktoré im boli darované (za loajalitu v oblasti trestnej nepostihnuteľnosti vyvolených), a vôbec celú políciu postaviť na úplne nových základoch. Ak to neurobíte, tým dávate dôkaz svojim voličom, že taká polícia vyhovuje aj Vám vo Vašom vysnívanom „právnom štáte".    

Ako pán premiér môžete aj na tomto prípade jasne vidieť, ak vidieť chcete, že polícia tohto štátu nie je schopná si plniť ani elementárne funkcie a preto je predovšetkým nutné urobiť razantnú výmenu na jej čele.

Samozrejme, tých dôvodov by bolo alebo je oveľa viac na odvolanie ministra Kaliňáka, ale predpokladám, že aj sami iste viete, minimálne tušíte, že by to bolo nad rámec tohto článku a vyžadovalo by si to možno niekoľko článkov.   

Peter Jankovič 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo o vzťahu Hegera a Matoviča ukázala snaha o odchod Kolíkovej

Eduard Heger sa ozval v utorok, ale iba k opozícii.

Doležal potichu vymenoval za šéfa letiska v Bratislave syna poslanca Smeru

Doležal vymenil šéfa bratislavského letiska potichu už druhý raz.

Ľudí, ktorí mali tento týždeň dostať prvú dávku Astry, zaočkujú Pfizerom

Ministerstvo s AstraZenecou naďalej v očkovacej stratégii počíta.


Už ste čítali?