Poľovačka a Dwojaký meter ministra fabulácie a vnútra R. Kaliňáka

Autor: Stop alibizmu | 1.3.2013 o 11:55 | (upravené 29.10.2015 o 12:28) Karma článku: 19,34 | Prečítané:  1159x

Róberta Kaliňáka osobne považujem za jedného z najväčších fabulátorov, manipulátorov a demagógov z radov našich politikov. Reformný zázrak v rezorte vnútra o ktorom nám hrkúta sa pod jeho kuratelou určite nestal. 

Polícia stále "sľape" na pokutách, teplých bonzoch, skreslených štatistikách, na megalomanskej a extrémne prebujnemnej organizačnej štruktúre a zakrývaní podvodov mocných. Nad týmto spoľahlivo dozerajú premnožení policajní manažéri s neskutočnými príplatkami za mlčanlivosť, ktoré im daroval ešte za svojho prvého ministrovania práve R. Kaliňák.

Takto si kúpil aj ich posledné zvyšky svedomia. Pre objektívnosť len treba dodať, že daný stav vyhovoval aj jeho nástupcovi - D. Lipšicovi, keďže nežiadal tieto príplatky ani len zoškrtať. Ale nie o tom som prioritne chcel.

Aj keď bolo odhalené Kaliňákovo nehanebné ovplyvňovanie denníka Pravda, on sa tvári ako by sa nič nestalo; v kontraste s tým, čo on a spol. ostro vyčíta opozícii v súvislosti s voľbou generálneho prokurátora. Myslí si snáď niekto, že takýto človek je schopný riadiť a to špeciálne rezort vnútra inými spôsobmi či metódami aké predviedol voči redaktorke denníka Pravda? Naozaj si môžeme dovoliť mať na jednom z najdôležitejších postov štátu človeka predvedených kvalít navyše oplývajúcim vulgárnym slovníkom 4. cenovej skupiny? (Ak nie je práve pred TV kamerami). Učitelia, pamätáte si? Ešte v januári sľúbil, že sa vyjadrí k mastným odmenám, ktoré boli v jeho rezorte rozdané týždeň po Vašom zúfalom štrajku. Týmito odmenami sa Vám spolu s Ficom vysmial do ksichtov. Dodnes som k tomu jeho vyjadrenie nepočul. Vy áno?

Človek nemusí byť práve inšpektor Colombo, aby si všimol jeho "principiálne" rozdielnu ústretovosť v podstate v podobných záležitostiach: 

- Jeho inštitúcia z dôvodov bezpečnosti štátu na jednej strane nemôže zverejniť tajný pohyb prezidentského auta v súvislosti so streľbou na Lešti

- Na strane druhej tá istá inštitúcia nemá problém zverejniť pohyb vládnej leteckej flotily po celom svete počas 13 rokov. Nič na tom nemení ani fakt, že to bolo len pre športovcov. Lebo teroristom je šumafuk či vo vládnom špeciáli letí nejaký Fico, majster sveta, či slovenský šampión v kľukoch, alebo letanovský vajda.

Aj preto si myslím, že naši politici a naše tajné služby už dávno prišli na to, že medzinárodným rozviedkam je 37 a možno aj 141 či slovesnký prezident zastrelil namiesto diviakov 5 poľovníkov, alebo ani jedného, a či na poľovačku chodí štátnym špeciálom alebo autostopom. Svetu je úplne jedno, že naša armáda nevie 10 rokov naštartovať nejaký MOKYS. Vybudoval sa tu obláčik ohrozenia z vonku a jednak zo strany vnútorných živlov (po modrom skupiniek), ktoré naše tajné služby úspešne eliminujú..., len aby sme si my mohli v pokoji užívať zaslúžené istoty. Aj keď ich skutočnou a primárnou úlohou je chrániť záujmy mocných, všetko učesávať tak, aby pri samo rabovaní našej dedovizne nikomu z lumpov nebol skrivený ani vlások na hlave.

Prečo sa teda Kaliňák bojí zverejniť informácie o pohybe Gašparovičovho vozidla? Podľa môjho názoru a na základe informácií z médií si myslím, že takto by sa mohli vyrojiť noví svedkovia udalosti na Lešti. Možno by sa musel celý proces dať znovu do pohybu a to by mohlo byť dosť nepríjemné. Tým by sa polícia zosmiešnila, ako sa už dvakrát zosmiešnil prezidentov hovorca Trubač. Preto: nech žije objektívne vyšetrovanie a apolitická polícia!

Peter Jankovič 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?