Opozícia, tešíš sa s Ficom na olympiádu v Tatrách?

Autor: Stop alibizmu | 20.2.2013 o 0:05 | (upravené 19.10.2013 o 19:17) Karma článku: 21,61 | Prečítané:  2022x

To Vám vážne, opoziční poslanci, až na výnimky, ako je napr. Mikuláš Huba, neprekáža svojvoľné, egoistické, bohorovné, autoritatívno-velikáške rozhodnutie predsedu vlády o podpore kandidatúry Slovenska na usporiadanie ZOH?

Aj keď v národných parkoch, kde by sa zimná olympiáda mala uskutočniť, sú záujmy ochrany prírody nadradené nad ostatné záujmy, a preto olympiáda v nich je podľa zákona nemysliteľná, a aj keď pred ňou varuje nie jedna štatistika a ekonomickí experti, ktorých Robert Fico svojim majstrovským a povýšeneckým úsmevom nepriamo označuje za blbcov, napriek tomu tento človek a spol.  svojvoľne rozbiehajú vec vysoko nákladnú a zároveň vysoko pochybnú, čo sa v hospodárskej kríze rovná hazardu. Ako inak za naše peniaze.

Dovolíme si zaprotestovať, aby nejaký právnik, aj keď je momentálne predsedom vlády, navyše s pochybnými kontaktmi, ktorý do dnešného dňa ani len nepoprel, že chodil do konšpiračného bytu známeho z kauzy Gorila, a ktorého viacerí ministri z jeho prvej vlády boli namočení do obrovských káuz, mal rozhodujúce slovo v tak závažnej a vysoko odbornej veci akou olympiáda nepochybne je. Žiadame Ťa Opozícia, aby si v tejto veci hájila v parlamente záujmy Slovenska ako celku, záujmy Slovenska z dlhodobého, nie len z krátkodobého hľadiska a zasiahla kým je čas. Ani predseda vlády ani jeho družina and company si nemôžu dovoliť všetko čo sa im zachce.   

Drvivá väčšina občanov tejto krajiny nezarába ani štvrtinu z toho čo zarábate napr. aj Vy poslanci, takže si nemôže ani náhodou popri uťahovaní opaskov zvanom "Istoty" dovoliť ešte aj podporovať  na naše pomery vrcholne a pochybnú megalomanskú akciu a pravdepodobne aj niekoľko násobne predraženú kandidatúru, resp. vecí s ňou súvisiacich v rukách spriaznených subjektov. Táto kandidatúra, ak sa jej zúčastníme, má vo svetovej konkurencii tak malé šance na "úspech", že je čistým hazardom sa k nej prihlásiť.

Preto by ste mali ako poslanci žiadať (s dostatočným predstihom pred termínom podávania prihlášok o kandidatúry) o mimoriadne verejné zasadnutie NR SR, kde by mali byť vopred prizvaní a o vyjadrenie požiadaní:

1. V prvom rade nezávislí experti na životné prostredie, lebo ako je známe zamýšľané alpské disciplíny olympiády sa u nás nedajú uskutočniť mimo územia národných parkov.

V prípade, že by znalci preukázali, že realizácia týchto disciplín nepoškodí a ani neohrozí záujmy ochrany prírody v daných národných parkoch, potom by dostali slovo ostatní experti. Skôr nie. Lebo v normálnych krajinách je ochrana prírody nadradená zábave a šou, ku ktorým olympiády nepochybne patria.

Aj keď je preukázanie uvedeného s najväčšou pravdepodobnosťou nereálne, pripusťme, že by nezávislí experti na životné prostredie (medzi ktorých sa nemôžu rátať tí čo sedia na MŽP S.R.O.) dali kladný posudok a prvú prekážku by sme preskočili. Stále by nám tu zostávali ešte 2 veľké prekážky:

2. V druhom rade by mali byť k slovu pripustení nezávislí experti na ekonomické otázky vyvstávajúce v súvislosti s usporiadaním olympijských hier. Lebo dosť veľa vecí nasvedčuje tomu, že olympiáda v Tatrách by bola, jemne povedané stratová záležitosť, ak rovno nechceme hovoriť o obrovských stratách až ekonomickej samovražde (http://www.sme.sk/c/6703120/olympiada-v-tatrach-je-ekonomicka-samovrazda-varuje-ekonom.html).

3. A v neposlednom rade by to mali byť experti na regionálny a trvalo udržateľný rozvoj. Lebo ako sa hovorí: "Olympijské hry sú len krátkodobým posilnením pocitu národnej hrdosti, ktorý si môžu dovoliť len veľmi bohaté alebo nezodpovedné krajiny".

Alebo aj Tebe veľavážená Opozícia imponuje myšlienka chvíľkového "zviditeľnenia sa" Slovenska za milióny Eur? Len aby to nebolo zviditeľnenie negatívne, keď po vzore kauzy Tichej doliny namiesto alibistických štátnych ochranárov zakročia opäť mimovládni a pred celým svetom tak budú môcť ukázať pravú tvár Slovenska - ako sa tu zo strany vlády a s tichou podporou opozície porušujú základné právne ustanovenia na ochranu prírody. A napokon ešte s veľkou pravdepodobnosťou mimovládni ochranári opäť vyhrajú aj na Ústavnom súde. Aj keby to malo byť hoci "len" kvôli zastaveniu budovania zjazdovky na zjazd mužov v národnom parku.

Už minulý týždeň si mala vážená Opozícia podávať návrh na odvolanie alibistického ministra Žigu. Tento si rezort životného prostredia zjavne pomýlil s rezortom hospodárstva. Zo stoličky ktorú okupuje by sa v normálnej krajine po takom alibistickom kúsku, aký predviedol minulý týždeň, pratal až by to prášilo. Alebo si rovnako alibistická? Nevadí Ti ani to, že Fico aj za Teba, a hlavne za nás, ktorých akože tam hore zastupuješ, svojvoľne rozhoduje a hazarduje a to dokonca v čase hospodárskej krízy a enormného zadlžovania sa, keď ako krajina nemáme ani len na to, aby sme pridali pár drobných k almužnám učiteľom? Alebo záchvaty environmentálneho a ekonomického cítenia začneš dostávať až keď prípadný odpor proti olympiáde presiahne v prieskumoch hranicu 50-tich % oprávnených voličov? V opačnom prípade sa budeš pokojne prizerať tomuto divadlu a cirkusu s ním spojenom?   

Marcel Burkert

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?