Skôr sa obávam policajtov, než kriminálnikov

Autor: Stop alibizmu | 6.12.2012 o 11:55 | (upravené 7.12.2012 o 14:30) Karma článku: 18,67 | Prečítané:  3502x

Po zverejnení článku „Keby bol ministrom školstva Kaliňák, učitelia by neštrajkovali", sme dostali od policajtov 2 anonymné maily. Jeden "lepší" než druhý. Ten prvý došiel cez súkromné správy v odkazoch systému blogu Sme:  

Ja len dúfam, že spávaš dobre, pretože ak niečo zoberú nám radovým policajtom preto, že sa niekto chytí tvojich článkov a neuvedomia si, že na to doplatíme my radoví a nie vysoký funkcionári, bude ťa preklínať veľmi veľa ľudí. My nepotrebujeme peniaze pre život??? Málo nám už zobrali a chystajú sa zobrať??? Ty chudák."

Druhý anonym bol reakciou na článok "Zvrátenosti v polícii", ktorý bol priložený už k spomínanému článku „Keby bol ministrom školstva Kaliňák, učitelia by neštrajkovali:   

„Keď píšete o tých zvrátenostiach v polícii tak k tomu by som ešte dodal, že po 29 rokoch policajnej praxe mi vychádza, že najväčšie špiny, ktoré som vo svojom živote stretol, neboli z radov kriminálnikov, ktorých som stíhal, ale z radov policajtov, či už kolegov alebo nadriadených. Je to veľmi silné poznanie. A potom, že tá naša polícia dlhodobo upadá a upadá."

Ak zmienka o špinách v polícii odráža realitu čo i len z desatiny, tak mi do smiechu určite nie je, ak sa pokúsim predstaviť si, čo by asi so mnou takí jedinci urobili, ak by figurovali medzi tými, ktorých spomína ten prvý anonym, teda tými, čo by ma neváhali prekliať hoci len za to, že som si dovolil poukázať na niečo choré. Čo na tom, že proti tomu nemajú žiadne proti argumenty? Alebo majú? Aké? Inak, čo asi by boli schopní mi urobiť ak by mali istotu, že im na to nikto nepríde? Nebodaj polícia?...   

Je to ČISTÁ ZBABELOSŤ SCHOVANÁ ZA DAV STRACHUJÚCICH SA POLICAJTOV. Strachujúcich sa, že im možno k týmto Vianociam Kaliňák nenadelí pod jedličku toľko na koľko boli zvyknutí v časoch keď pred parlamentom kričali: „Neberte nám Kaliňáka" (kvôli výbušnine poslanej do Írska - v preklade: Neberte nám ho, veď on na nás finančne myslel a rozdával aj v čase krízy a rekordného zadlžovania Slovenska). Je to zároveň ČISTÁ NESCHOPNOSŤ ARGUMENTOVAŤ; ak je vôbec čím, a schopnosť egoisticky hrať sa na vlastnom piesku a občas si v ňom zaryžovať, bez ohľadu na to čo sa deje okolo.      

Anonymne odvážni a strachujúci sa policajti (ak je vás viac):   

- Prečo nepreklínate učiteľov ako celok a predsedu vlády (ktorého stranu možno drvivá väčšina z vás volila kvôli istotám), ktorého dnes učitelia nútia prerozdeľovať financie medzi rezortmi tak ako je to zvykom v západnej Európe a nie v policajnom Bielorusku alebo v Rusku?       

- Prečo ste doposiaľ nevzali odvahu verejne poukazovať na svojich chlebodarcov, alebo riaditeľikov, ktorí jak na úkor radových policajtov, tak na úkor učiteľov a ďalších iných, poberajú kráľovské platy? Ako sami dobre viete je to v prvom rade za lojalitu, alebo dozor nad nestíhateľnosťou vyvolených. Alebo to tak nie je?   

- Prečo sa nestaráte o veľké ryby, ale výlučne len o malé? Nebodaj vám strach o fleky alebo výhody bráni konať podľa svedomia? Hovoria vám niečo právne ustanovenia, ktoré vám nedovoľujú robiť rozdiely v prístupe k podozrivým z trestnej činnosti a že takéto delenie na vyvolených a nevyvolených je postihnuteľné?  Prečo nerobíte nič pre to, aby ste veľké nenažrané svine posielali za mreže? Alebo čo ste pre to urobili? Je vás vyše 20.000. A nič. Napadlo vás vôbec niekedy, že z nerozkradnutých peňazí ktoré by tu po tých prasatách ostali by nikto v tomto štáte nemusel živoriť takže ani vy by ste sa nemuseli za vlády istôt strachovať o svoje istoty?     

- Prečo nepoukazujete na zvrátenosti v polícii, ktorých odstránenie by aj vám mohlo priniesť čosi do vrecka? 10 %-né zvýšenie platu učiteľovi, predstavuje o čosi málo Eur navyše oproti tomu, čo nejeden z vás ušetrí každý mesiac tým, že namiesto električenky používa v MHD policajný preukaz. Nepaušalizujem, určite tak nerobia všetci policajti. Vychádzam zo skúsenosti ktorú popísal jeden diskutujúci v diskusnom príspevku k môjmu predošlému článku.  

- Čo vám bráni napr. cez blogy otvorene poukazovať, že aj vy potrebujete peniaze pre život a že nech nikoho ani len nenapadne hľadať peniaze pre učiteľov aj v rezorte vnútra???!!! A koho to napadne, ten bude prekliaty? Prečo nepoukazujete na to ako „finančne trpíte" dajme tomu v porovnaní s poslancami? Máte strach, že by ste tým spustili lavínu, ktorá by mohla spadnúť nie len na vojakov, bacharov, siskárov atď. ale aj na vás?        

- Budete preklínať aj svojho obľúbenca Kaliňáka, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou kvôli vlastnej bezpečnosti a bezpečnosti záujmových osôb, ktorí ťahajú nitkami, dobrovoľne nikdy nesiahne na kráľovské platy policajných funkcionárov? Mám o tom ľudia držať hubu len preto, že si moje slová nebodaj niekto môže zle vysvetliť???

- Nemali by ste skôr preklínať Kaliňáka, ktorý vám v najbližšej dobe zrejme nebude môcť rozdávať také odmeny, aké policajtom rozdával keď bol prvý krát v kresle, a ktorý so svojim šéfom budú zlou ekonomickou situáciou donútení aj vám „až" na rok dva zmraziť platy? To bude pre vás až taká strata? Učitelia by vám iste dopriali skúsiť vyžiť z ich platov. Keby ste si to vymenili aspoň na 3 mesiace potom by ste vytriezveli. Nehovoriac ešte o tom, ak by ste sa mali živiť čisto bez pomoci štátu, zvlášť v tejto zúfalej situácii, keď padá ekonomika.

Preto radšej budete preklínať toho, alebo vyhrážať sa tomu, ktorý si dovolí poukázať v akých dimenziách sa platovo a v sociálnych výhodách pohybujú silové zložky, vrátane polície, resp. v akých dimenziách sa pohybujú vyvolené rezorty, parlament, prokuratúra... a v akých dimenziách až srač... sa pohybujú učitelia a mnohí iní.

Samozrejme, nie len kvôli policajtom, ale aj kvôli policajtom majú učitelia dlhodobo každý mesiac hov... a malú almužnu k tomu. Je to tak preto, lebo aj policajti majú pomerne hojno, samozrejme s ohľadom na platy učiteľov, s ohľadom na priemernú mzdu v našom národnom hospodárstve a s ohľasom na medzi rezortné prerozdeľovanie financií v jednotlivých štátoch EÚ. Ja som poukázal napr. na rezort vnútra, vy môžte kľudne poukázať na iné rezorty alebo štátne podniky, štátne zákazky kde sa vo veľom plytvá alebo sa dokonca rozkrádajú štátne peniaze a národné hospodárstvo. Dokonca ste povinní lotrov, ktorí sú za tým, trestne stíhať. Žiaľ platí, že špinavcov, ktorých nedobehnú podobne špinavé záujmové skupiny, tých polícia a spravodlivosť nedoženie.     

P.S. Strachujúci sa policajti, dúfam že vás nie je veľa, zatváranie oči pred údajmi a vecami, ktoré boli spomenuté v článku „Keby bol ministrom školstva Kaliňák, učitelia by neštrajkovali", vám nepomôže. Vidíte len vlastné peňaženky a výhody, ale uniká vám, že zúfalý stav v školstve a vzdelávaní sa v konečnom dôsledku negatívne dotýka aj vás a vašich detí. Všetci naokolo totiž vedia, že medzi úrovňou vzdelávania a úspešnosťou spoločnosti, teda aj ekonomikou štátu je priama úmera.   

Za OZ Peter Jankovič

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?