Tibor Gašpar - historicky prvý "neapolitický" prezident "neapolitickej" polície

Autor: Stop alibizmu | 26.7.2012 o 13:00 | (upravené 29.10.2015 o 12:33) Karma článku: 10,65 | Prečítané:  2817x

Kto čítal rozhovor novinára Nového Času s novým policajným prezidentom Tiborom Gašparom, možno aj uveril, že Slovensko je presne tá vysnívaná krajina, o ktorej toľkí snívajú. 

Najzaujímavejšie výňatky z daného rozhovoru s Tiborom Gašparom, ktorý okrem iného tvrdí, že jeho vzťah k Smeru je nulový:

Otázka novinára: „Je podľa Vás správne, že spolu s výmenou vlády sa menia policajní funkcionári? Komu to prospieva?"

Odpoveď Tibora Gašpara: „Nechcem (alebo nemôžem???) to hodnotiť z politického hľadiska. Každá vláda prichádza s programovým, ktoré v bezpečnostnej oblasti realizuje ministerstvo vnútra. Kým polícia bude pod ministerstvom vnútra, tak vždy tu bude vplyv na výber toho najužšieho vedenia..."

Poznámka: Má niekto dojem, že p. Gašpar odpovedal aspoň na jednu z dvoch položených otázok? Veď novinár nechcel aby to hodnotil z politického hľadiska, ale či je to podľa neho správne a komu to prospieva.

Otázka novinára: „Bude mať polícia pod vašim vedením rozviazané ruky?"

Odpoveď Tibora Gašpara: „Má určite rozviazané ruky. Mala ich vždy. Na úrade boja proti korupcii z čias keď som ho viedol nenájdete človeka, ktorý by povedal, že som mu niečo zakázal, alebo nedovolil."

Faktická poznámka: Myslí si niekto, že skutočne zodpovedným policajtom (t.j. moci verným policajtom), nadriadený musí niečo výslovne zakazovať aby nevyšetrovali to či ono? Sotva. Prinajhoršom, keď sa začne schyľovať k nejakému nepohodlnému trestnému stíhaniu, tak zo strany zodpovedného nadriadeného stačí naozaj málo: podriadenému, ktorý nevie krotiť svoje emócie z frustrácie zbytočnosti, spôsobenej tým, že nemôže účinne konať proti veľkým rybám,  takýto nadriadený napr. len s vážnym ksichtom môže naznačiť: A vy pán policajt neviete, že podozrivý je priateľ pána premiéra?!... A tým je povedané všetko. Lebo dnes takýto policajt pracuje na nejakom elitnom úrade na problematike ktorá ho naplňuje a ktorej rozumie, a o týždeň už môže zarezávať na niečom čomu nerozumie, a za čo ho budú pérovať, až kým sám znechutený nerezignuje a neodíde niekam, kde by ho nemuseli buzerovať a kde by sa tupo nemusel podriaďovať arogantnej moci. 

Rovnako ani minister nemusí polopatisticky vysvetľovať top funkcionárom, ktorých si vybral, že od nich očakáva patričnú vernosť strane alebo vláde, ktorá ho na post ministra nominovala, lebo bez toho by ani oni neboli tým čím sú, alebo tam kde sú, ale boli by len kádrovými nulami. Sú na rovnakej lodi a preto musia ťahať za jeden povraz. Je samozrejmé, že sú tam preto, aby na svojom zverenom úseku nedopustili nič rušivé, čo by mohlo na stranu alebo vládu vrhnúť zlé svetlo a tým spôsobiť že loď by sa začala predčasne potápať.

Chabé výsledky polície, a zvlášť úradu boja proti korupcii, závažnej ekonomickej kriminalite a trestnej činnosti vysokých verejných činiteľov, myslím si dosť jasne nasvedčujú tomu, že sme tu ešte nemali ani jedno apolitické vedenie PZ ktoré by malo vážny nefalšovaný záujem šľapať po krku veľkým rybám s politickým krytím. Ale snáď sa ho dočkáme čoskoro; ako vyplýva z ďalšej odpovede Tibora Gašpara.

Otázka novinára: „Aký je Váš vzťah k strane Smer-SD?

Odpoveď Tibora Gašpara: Žiaden. Považujem sa za policajta profesionála. Politika ma nezaujíma.

Nesplnené želanie: Škoda, že sa novinár prezidenta PZ neopýtal, aké hlavné osobnostné predpoklady musí človek na takúto funkciu spĺňať, či je to aj nekompromisnosť voči podozrivým osobám spojených nejakým spôsobom s vládnou mocou namočených v rôznych mega kauzách, teda v sofistifikovaných krádežiach, podvodoch a neraz zneužitiach právomocí verejného činiteľa v obludných rozmeroch, poprípade akým najväčším zrealizovaným prípadom s politickým pozadím alebo krytím sa ako bývalý šéf úradu boja proti korupcii môže pochváliť.    

PS. Ešte že pán prezident na položenú otázku neodpovedal tak, že mu je jedno kto je pri moci, lebo aj tak všetci kradnú rovnako a on je malý pán na to aby s tým niečo urobil...    

Súvisiaci článok: Alibista Daniel Lipšic - minister vnútra SR & Prípad Gorila 

http://burkert.blog.sme.sk/c/288485/Alibista-Daniel-Lipsic-minister-vnutra-SR-Pripad-Gorila.html

Za OZ Marcel Burkert 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?