Páni poslanci, na "zlatých padákoch" máte svoj podiel viny

Autor: Stop alibizmu | 18.6.2012 o 10:04 | (upravené 26.6.2012 o 7:53) Karma článku: 20,34 | Prečítané:  4159x

Keď niečo zanedbá vodič autobusu a spôsobí pri tom vážnu dopravnú nehodu je braný na zodpovednosť. Ak lekár, napr. chirurg niečo pri operácii zanedbá, na niečo podstatné zabudne, alebo to jednoducho nevezme do úvahy, následkom čoho môže byť aj smrť pacienta, je tiež bez pardonu braný na zodpovednosť. Ak správca skladu sa o tento riadne nestará a kontrola zistí, že dotyčný v ňom „vyrobil" nie malé manko tak tento nie len že prichádza o zamestnanie, ale musí aj vyrovnať škodu, ktorú svojim „zodpovedným" prístupom spôsobil,  je proti nemu vedené exekučné a neraz aj trestné konanie. A takto by sme mohli pokračovať. Ale:

Ak niečo vážne zanedbajú ministri, alebo poslanci, napr. tým, že svojim nezáujmom prijímať také právne normy a opatrenia, ktoré by neumožnili vyvoleným nabaľovať sa, nepriamo umožnia vyplácanie nehoráznych odmien, odstupných (tzv. zlatých padákov štátnym manažérom), alebo získanie sociálnych bytov vyvoleným kádrom, nestane sa im, ako je známe, nič. Iba ak nejaká spŕška kritiky a tým je to vybavené. Navyše, najčastejšie si naďalej sedia na svojich poslaneckých miestach, vrátane tých lokálnych, kde sa rozhoduje napr. aj o „sociálnych" bytoch pre vyvolených. Preto Jakubiskove:

„Sedím na konári a je mi dobre" by pri tomto bolo vhodné pozmeniť na: Posedím si občas s priateľmi v parlamentnom bufete, prípadne si zdriemnem priamo v parlamente, a je mi najlepšie.     

Len „vyrobenie" jedného z mnohých takýchto padákov pre vyvolených verejných chrapúňov stálo (myslí sa najnovšia verzia zlatého "padáka") minimálne 20 rokov tvrdej práce takého daňového poplatníka, ktorého čistý príjem je 500 Eur. A 100 rokov práce by takýto padák stál ak by si tento občan nemohol dovoliť celých 500 Eur darovať štátu ale potreboval by aj z niečoho žiť a teda dovolil by si štyri pätiny z nich nechať pre seba. A tu ešte nezarátavame dane, ktoré takýto občan štátu mesačne platí. Tých 500 Eur čo dostáva na ruku je len cca polovina z čiastky, ktorú skutočne vyprodukuje. Druhú polovinu dáva štátu, či už cez daň z príjmu, DPH ktorú platí pri každom nákupe (nezmyselná to daň), atď. atď.

Pohoršujeme sa nad bývalým ministrom dopravy, pôšt a zlatých padákov SR Jánom FigeľomLenže tú zodpovednosť nemal len on, ale nepriamo aj všetci tí, čo doteraz mali tú vymoženosť zastupovať nás v parlamente a preto mali nie len možnosť, ale aj povinnosť predkladať a schvaľovať také právne normy a opatrenia, ktoré by takéto sofistikované vykrádanie štátneho rozpočtu neumožnili. A v konečnom dôsledku je to zodpovednosť nás všetkých, čo máme k veciam verejným taký prístup aký máme: "Treba len voliť tú správnu stranu, ktorá bude kradnúť najmenej". A tu zhruba naša občianska aktivita končí.

Páni poslanci, aj bývalí, čo ste v minulosti urobili preto, aby ste zlatým padákom zamedzili? Alebo vám to bolo jedno? Hlavne, že tí, ktorí raz tie zlaté padáky za vás splatia, vás vo vašich ctených poslaneckých funkciách tak štedro platili. 

Tento salám banán pánov poslancov, alibizmus a nezáujem o veci verejné je príčinou, zlaté padáky len jedným z mnohých dôsledkov.     

Za OZ Marcel Burkert 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?